Peeling skóry głowy – 5 przepisów, które zmienią Twoje włosy!

Peeling skóry głowy

Peeling skóry głowy – domowy peeling skóry głowy DIY. Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o peelingu skóry głowy: rodzaje, cena, ciekawostki i przepisy na peeling skóry głowy!

Peeling skóry domowy DIY

Wbrew pozorom domowy peeling skóry głowy DIY („do it yourself” czyli „zrób to sam”) to praktyczny i bardzo efektowny sposób na pielęgnację skóry głowy. Oczywiście oprócz jej solidnego mycia i przeciągnięcia włosów odżywką! Domowy peeling skóry głowy jest też bardzo tani i pomocny przy problemach ze skórą głowy – np. swędzeniem skóry głowy, rogowaceniem skóry głowy oraz łupieżem.

Peeling skóry domowy DIY – zabiegi i popularność

Mimo niewątpliwej popularności i zalet, peeling skóry głowy nadal pozostaje daleko w tyle za peelingiem skóry twarzy i ciała. Nic dziwnego – efekty złuszczania skóry twarzy i ciała widać „gołym okiem”, natomiast ciężko ocenić efekty złuszczania i oczyszczenia skóry głowy. Nawet w salonach fryzjerskich raczej w ogóle nie wykonuje się zabiegu peelingu skóry głowy. Dlatego pora zakasać rękawy i zrobić domowy peeling skóry głowy DIY!

Peeling skóry głowy – efekty

Jakie efekty daje peeling skóry głowy? Sami przyznajcie, że wykonując domowy peeling skóry głowy możecie przeżyć szok, jakie fantastyczne i długotrwałe efekty może dać Wam to DIY!

Domowy peeling skóry głowy – oczyszczenie

Dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów to zdecydowana domena peelingu skóry głowy. Z czego oczyszcza peeling skóry głowy? Przede wszystkim ze zrogowaciałego naskórka i łupieżu, pozostałości po odżywkach, lakierach, piankach, gumach i pomadach do włosów.

Wszystkie kosmetyki do stylizacji oprócz codziennego mycia włosów bardzo lubią „oblepiać” skórę głowy, zaburzając jej naturalne pH i utrudniając jej regenerację. Stosując domowy peeling skóry głowy skalp będzie super-oczyszczony a skóra głowy szybko wróci na swoje właściwe, fizjologiczne tory!

Domowy peeling skóry głowy – objętość włosów

Odbicie włosów u nasady i nadanie im objętości to bardzo miły efekt uboczny peelingu skóry głowy. Domowy peeling skóry głowy sprawi, że skóra jest dotleniona i włosy to bardzo szybko odczują. Dodatek objętości włosom przez złuszczanie skóry głowy to znakomity sposób dla osób, które używają kosmetyków o efekcie „push up” oraz marzących o gęstej, pełnej fryzurze.

Domowy peeling skóry głowy – świeżość

Systematyczne złuszczanie skóry głowy gwarantuje przedłużenie świeżości skóry głowy o 1-2 dni. Peeling skóry głowy jest świetny dla osób, które nie mogą sobie poradzić z szybko przetłuszczającymi się włosami i myją włosy codziennie! Dzięki stosowaniu peelingu, skalp będzie odświeżony, złuszczony i oczyszczony z zanieczyszczeń, które gromadząc się na naskórku prowadzą do wzmożonej produkcji sebum!

Domowy peeling skóry głowy – wypadanie włosów

Peeling przyspiesza porost włosów – przez masaż i poprawienie ukrwienia skóry głowy! Działanie peelingu przyspiesza regenerację skalpu, dotlenia cebulki włosów, oczyszcza mieszki włosowe ze złogów utlenionego sebum. Dzięki temu peeling skóry głowy fantastycznie stymuluje włosy do wzrostu. To świetna informacja dla osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów: zwłaszcza dla kobiet w ciąży i mężczyzn obciążonych genetycznym wypadaniem włosów.

Peeling skóry głowy – przeciwwskazania

UWAGA! Planujesz zrobić peeling skóry głowy? Najpierw sprawdź, czy ze skórą skalpu jest wszystko w porządku! Jakie są przeciwwskazania do peelingu skóry głowy?

Peeling skóry głowy – strupki i krostki na głowie

Jeśli posiadasz strupki i krostki na głowie, peeling skóry głowy może zaszkodzić zamiast pomóc. Peeling może dodatkowo rozognić i roznieść stany zapalne – dlatego nie zawsze będzie dla Ciebie odpowiedni. Dlatego bądź ostrożny i nie stosuj domowego peelingu skóry głowy na siłę! Jeśli posiadasz strupki i krostki na skórze głowy, najpierw postaraj się je wyleczyć i zagoić, a następnie eksperymentować z peelingiem skóry głowy.

Peeling skóry głowy – swędzenie skóry głowy

Jeśli cierpisz na uporczywe swędzenie skóry głowy, najpierw skontaktuj się z lekarzem. Najlepiej, by lekarz zobaczył i ocenił skórę głowy, która nie została poddana zabiegowi złuszczania naskórka. Tylko wtedy lekarz będzie mógł postawić celną diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie i zabiegi na skórę głowy.

Peeling skóry głowy – przepisy na domowy DIY

Jeśli zechcesz wykonać domowy peeling skóry głowy, warto samemu poeksperymentować zamiast przeszukiwać drogeryjne półki. Dlaczego warto zrobić domowy peeling skóry głowy zamiast kupowania „gotowca”?

  • Po pierwsze: gotowy peeling do skóry głowy nie jest popularnym kosmetykiem. Naprawdę trzeba mieć dużo szczęścia, by znaleźć taki kosmetyk w drogerii.
  • Po drugie: gotowe peelingi do skóry głowy są nieopłacalne. Jeśli peeling nie będzie Ci odpowiadać, to przygoda ze złuszczaniem skóry głowy skończy się na jednym zabiegu. Szkoda kasy i … środowiska.
  • Po trzecie: gotowe peelingi skóry głowy zawierają oprócz drobinek ścierających dużo innych, niepotrzebnych składników. Jeśli więc chcesz ograniczyć ilość „chemii” nakładanej na skórę głowy, to kupno gotowego kosmetyku w tym nie pomoże.
  • Po czwarte: domowy peeling skóry głowy DIY jest prosty i szybki w wykonaniu. Niech wizja obecności „kolejnego kosmetyku” w łazience Cię nie zniechęca! Zwłaszcza, że będzie on robiony „na poczekaniu” i nie będzie zagracał półki w łazience.

Peeling skóry głowy – przepis czyli WĘGIEL

Przepis na peeling skóry głowy jest prosty i szalenie ekonomiczny. Do tego węgiel detoksykuje skórę głowy i sam w sobie ma bardzo skuteczne działanie oczyszczające.

Jak zrobić peeling skóry głowy z węgla aktywnego?

3 łyżki sody/soli/cukru + 3 łyżki wegla

  • Najlepiej oczyszczający peeling-maseczka do skóry głowy, jaki można sobie wyobrazić!
  • Wymieszaj składniki suche, możesz dodać 1 łyżkę dowolnej glinki kosmetycznej. Chociaż stosując węgiel połączenie z glinką nie jest konieczne – glinka jest już w składzie! Węgiel i sodę/sól/cukier połącz z 1 łyżką wody do konsystencji gęstej pasty. Wmasuj w mokrą skórę głowy, zostaw na 5 minut. Spłucz bardzo dokładnie – peeling do skóry głowy z węglem lubi zostawiać czarne ślady.
  • Ten peeling jest rewelacyjny dla osób z szybko przetłuszczającą się skórą głowy, przyklapniętymi włosami i z łupieżem tłustym. Znakomicie odtruwa skórę głowy!
  • Węgiel aktywny świetnie oczyszcza, absorbuje nadmiar sebum, doskonale oczyszcza skórę głowy. I nie tylko. Węgiel aktywny znakomicie wybiela zęby i oczyszcza skórę z zaskórników.
Peeling skóry głowy cena
Peeling skóry głowy cena – fot. wieczniemloda.com

Peeling skóry głowy – przepis czyli CUKIER

Cukier jako peeling skóry głowy to bardzo popularna metoda złuszczania skóry. I jedna z najtańszych dostępnych możliwości złuszczania. Do tego bardzo łatwo go spłukać ze skóry głowy, co jest jego kolejną zaletą!

Jak zrobić peeling skóry głowy z cukru?

3 łyżki cukru + ulubiony szampon na swędzenie skóry głowy

  • Cukier bardzo szybko się rozpuszcza! Dlatego do zrobienia tego peelingu skóry głowy zawsze używaj chłodnej wody, by drobinki cukru zdążyły dotrzeć przy masowaniu do skóry głowy.
  • Jeśli posiadasz bardzo wrażliwą skórę głowy to zastosuj do peelingu cukier drobnoziarnisty. Dla osób lubiących mocniejsze tarcie skóry odpowiednie będą większe kryształy cukru.
  • Peeling skóry głowy z cukru jest świetny do skóry delikatnej i wrażliwej. Jednak nie wykonuj go na skórze z łupieżem – cukier to znakomita pożywka dla drożdżaków.
  • Rodzaj cukru do peelingu jest nieważny. Używaj zwykłego białego, na brązowy czy trzcinowy szkoda kasy, poza tym nie posiada żadnych dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych.

Peeling skóry głowy – przepis czyli KAWA

Fusy z kawy na dobre zagościły jako kosmetyk złuszczający ciało! Peeling skóry głowy z fusów kawy jest bardzo gęsty, ostry i skuteczny. Już po jednym zastosowaniu odczujesz wielką różnicę! Peeling do skóry głowy z kawy polecany jest zwłaszcza osobom z wypadaniem włosów.

Jak zrobić peeling skóry głowy z kawy?

3 łyżki fusów kawy + ulubiony szampon na swędzenie skóry głowy

  • Najmocniejszy, najgęstszy peeling do skóry głowy, który można wykonać samemu w domu. Wykorzystaj do niego fusy prawdziwych, zmielonych ziaren z porannej kawy.
  • Kofeina zawarta w kawie stymuluje cebulki włosów i pobudza włosy do wzrostu.
  • Pamiętaj o dokładnym spłukaniu peelingu! Fusy z kawy są szalenie trudne do spłukania nie tylko z włosów, ale też z umywalki. Dlatego lepiej robić go pod prysznicem.
  • Uwaga blondynki! Peeling skóry głowy z kawy może lekko przyciemnić kolor włosów.
  • Peelingiem z kawy wypeelingujesz całe ciało – będzie gładkie jak aksamit!

Peeling skóry głowy – przepis czyli SÓL

Sól jako peeling skóry głowy sprawdzi się świetnie dla osób, które lubią mocny efekt ścierania naskórka. Do tego sól sama w sobie działa odkażająco i detoksykuje skórę, dlatego nada się do peelingu skóry głowy jak znalazł!

Jak zrobić peeling skóry głowy z soli?

3 łyżki soli + ulubiony szampon na swędzenie skóry głowy

  • Używaj drobnoziarnistej soli, unikaj grubych kryształów, które mogą porysować i poranić skórę głowy.
  • Zrezygnuj z peelingu z soli, gdy masz strupki, krostki i rany na głowie! Rana potarta solą to prawdziwy horror, a zwłaszcza rana sącząca się!
  • Peeling z soli jest polecany do skóry głowy mocno przetłuszczającej się – sól działa lekko odkażająco i ściągająco.
  • Chcesz ostrzejszego peelingu? Sól to za mało? Połącz sól z fusami z kawy. Otrzymasz ultra-ostry, gęsty peeling.
  • Rodzaj soli nie ma znaczenia. Czy to morska, czy himalajska. Przeczytaj dlaczego.

Peeling skóry głowy – przepis czyli SODA

Soda w kosmetyce jest niezastąpiona – sprawdzi się zarówno jako naturalny dezodorant i do wykonania zabiegu domowej mikrodermabrazji. Peeling skóry głowy sodą to kolejny domowy zabieg, który można zrobić „po kosztach” – a resztę sody można zużyć do wszystkiego: od czyszczenia do pieczenia!

Jak zrobić peeling skóry głowy z sody?

3 łyżki sody oczyszczonej + ulubiony szampon na swędzenie skóry głowy

  • Peeling skóry głowy z sody zaleca się osobom z swędzącą i tłustą skórą głowy.
  • Soda jest bardzo miałka i drobna, ale nie dajcie się zwieść! Peeling z sody działa bardzo ostro i daje efekt mikrodermabrazji skóry!
  • Chcesz super oczyścić skórę głowy? Najpierw zrób peeling skóry głowy sodą, zostaw go na 2 minuty, spłucz. Następnie przepłucz włosy płukanką z wody i octu jabłkowego w stosunku 1:1.
  • Peeling skóry głowy sodą nie nadaje się dla osób o wrażliwej skórze głowy. Niestety, ale soda oprócz tego, że doskonale czyści, może bardzo podrażnić skórę!
  • Taki peeling zostawiony na skórze głowy na 2 minuty jako maseczka ładnie „odbija” włosy u nasady, przez co wizualnie jest ich więcej.

MYCIE WŁOSÓW SODĄ I OCTEM – EFEKTY PO MIESIĄCU UŻYWANIA!

Peeling skóry głowy – przepis czyli GLINKA

Glinka sama w sobie nie stanowi peelingu, ale jest znakomitym dodatkiem kosmetycznym. Nie dość, że działa lekko wysuszająco i mineralizuje skórę głowy, to jeszcze ją odżywia. Do peelingu skóry głowy najlepiej użyj glinki sypkiej. Nie poleca się stosowania maseczek z glinki w saszetkach (częściej służą jako maska do twarzy i zawierają więcej dodatków).

Jak zrobić peeling skóry głowy z glinki?

3 łyżki dowolnego peelingu + 3 łyżki glinki w proszku

  • Glinka to świetny dodatek do peelingów do skóry głowy, zarówno cukru, soli, fusów kawy jak i sody.
  • Wymieszaj ww. drobiny z glinką, wymasuj skórę głowy, zostaw mieszankę na 10 minut, spłucz. W ten sposób wykonasz peeling skóry głowy + maskę – czyli kompletny detox skóry.
  • Taka peelingo-maseczka jest świetna dla osób z łojotokową skórą głowy. Peeling z dodatkiem glinki znacznie zmniejszy przetłuszczanie się skóry.
  • Stosowany systematycznie (1 raz w tygodniu) zauważalnie zmniejsza wydzielanie sebum na skórze głowy, włosy będą na dłużej świeże, bardziej sypkie, a skóra głowy odpowiednio odżywiona i zadbana.
  • Dopasuj glinkę do rodzaju skóry głowy! Mini-ściąga z rodzajów glinek kosmetycznych.
Peeling skóry głowy
Peeling skóry głowy – fot.wieczniemloda.com

Peeling skóry głowy – jak często stosować?

Złuszczania skóry głowy peelingiem nie wykonuj częściej niż raz w tygodniu. Częstszy peeling skóry głowy może poważnie zaszkodzić skórze, podrażnić ją, spowodować stany zapalne. I to nie żart. Mimo, iż efekty peelingu skóry głowy odczujesz już po 1 zabiegu, nie rób go przy każdym myciu! Daj skórze odpocząć, a sama uzbrój się w cierpliwość.

W Polsce panuje dziwny trend na mocne i agresywne oczyszczanie. Najlepiej dużo, mocno, najlepiej kwasem i to w wysokich stężeniach. Ale stop! Daj skórze się zregenerować, odpocząć, dojść do siebie! Daj jej czas! Dopiero wtedy zobaczysz efekty! Pełen czas regeneracji skóry trwa cały miesiąc, więc ciągłe złuszczanie skóry może doprowadzić do poważnych podrażnień!

Peeling skóry głowy – ciekawostki

Co jeszcze ciekawego można napisać o peelingu skóry głowy?

  • Masaż Cię męczy? A może martwisz się, że peeling nie dotrze do skóry głowy? Wmasuj peeling w skórę głowy … TYM. Połącz praktykę i pielęgnację z przyjemnością!
  • Gotowe peelingi skóry głowy potrafią kosztować 50-100 zł za 100 ml. Takie ceny panowały na początku „peelingowej mody”. Obecnie gotowy peeling do skóry głowy to cena ok. 30 zł. Jednak mimo tego, że używa się go raz w tygodniu, to taka buteleczka zużywa się bardzo szybko! Powyższe przepisy na peeling skóry głowy są warte … grosze, a dają ten sam efekt, co droższe zamienniki.
  • Peeling możesz wzbogacić o dodatek żelu z aloesu, oleju kokosowego, oleju lnianego. Dadzą dobry poślizg peelingowi i dodatkowo odżywią skórę głowy. Polecamy zwłaszcza olej lniany – jest genialny przy podrażnieniach skóry!
  • Przed użyciem peelingu możesz dodatkowo zmiękczyć naskórek przy pomocy oliwki z dodatkiem kwasu salicylowego (dostępny w aptekach Salicylol) lub żelu z mocznikiem (dostępny w aptekach Cerkoderm). Skóra będzie ultra-czysta i odtłuszczona!

Peeling skóry głowy – czym zmyć peeling?

Czym zmyć peeling skóry głowy z włosów? Czasem doczyszczenie drobin peelingu ze skalpu jest bardzo trudne: dotyczy to zwłaszcza peelingu skóry głowy wykonywanego z węgla i fusów kawy. Peeling z cukru i soli nie sprawiają takich kłopotów. To właśnie wizja wielokrotnego spłukiwania peelingu może najbardziej zniechęcić do tego domowego zabiegu.

Więc czym zmyć peeling skóry głowy?

Próbowałaś/eś szamponów do włosów w kostce? Bardzo dobrze domywają skórę głowy (z resztek naskórka, łupieżu, łoju), nadają włosom blask (zawierają naturalne ekstrakty roślinne, z alg i owoców) oraz masło shea! No i są meeeega wydajne! Szampony do włosów w kostce są bardzo pomocne przy swędzącej skórze głowy, przeładowanej chemią z szamponów!

Peeling skóry głowy czym zmyć

Peeling skóry głowy czym zmyć? Szampon w kostce – różne rodzaje

Peeling skóry domowy DIY – krok po kroku

Peeling skóry głowy – jak często stosować?

Napiszemy to jeszcze raz: osobiście preferujemy by peeling skóry głowy wykonać 1x w tygodniu. Najlepiej zrobić sobie „dzień złuszczania” – w ten sposób nie będziesz peelingu skóry głowy nadużywać ani z nim przesadzać oraz unikniesz pomyłki i za rzadkiego/za częstego stosowania. Dlatego peeling skóry głowy połącz z peelingiem ciała i twarzy. Rytuał złuszczający wykonaj np. w sobotę wieczorem.

Peeling skóry głowy – jak zrobić?

Taki peeling skalpu robi się niewyobrażalnie prosto: wystarczy zmieszać coś, co posiada drobiny złuszczające (fusy kawy, sól, cukier) z glinką (jeśli potrzebujesz) oraz szamponem. I to wszystko! Peeling skóry głowy to najprostszy kosmetyk do wykonania pod słońcem – kosmetyka kocha takie proste i skuteczne rozwiązania.

Peeling skóry głowy – jaki wybrać?

Wybierz peeling skóry głowy kierując się własnymi potrzebami i aktualnym stanem skóry. Jeśli potrzebujesz mocnego złuszczenia skóry głowy i gruntownego oczyszczenia skalpu – sięgnij po fusy kawy. Peeling skóry glinką będzie świetny w przypadku przetłuszczania się skóry głowy i włosów, a peeling cukrem nawilży skalp.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (9)

  • Justyna 8 lat temu Odpowiedz

    Jakiś czas temu strasznie zaczęły mi się przetłuszczać włosy, szampony z apteki i te z drogerii nie pomagają, chcę teraz spróbować po domowemu, mam w związku z tym pytanie czy przed użyciem pilingu jeżeli użyję np salicylolu to mam to zmyć i dopiero użyć pilingu np z sody oczyszczonej czy nakładać piling na salicylol. Czy do sodę mieszać np z odżywką (bez silikonów ) czy tylko z wodą do pilingu. pozdrawiam

  • Ewelina 7 lat temu Odpowiedz

    Jakie są proporcje w peelingu z sodą? I z czym należy zmieszać sodę? Czy peeling należy stosować na umyte włosy czy przed ich myciem? Brakuje tych szczegółów w artykule…

  • Kai 7 lat temu Odpowiedz

    PILLING Z SODĄ TO SAMOBÓJSTWO NA WŁOSY!!! Przestrzegam Was wszystkie.. Owszem, może i na skalp zadziała, ale przesusz Wasze włosy na wiór. Kiedyś byłam na tyle głupia, że próbowałam sodą pozbyć się koloru z rozjaśnianych włosów. Tragedia, soda wypłucze z włosa absolutnie wszystko!

    Ivona 5 lat temu Odpowiedz

    Dlatego należy spłukać sodę octem jabłkowym rozcieńczonym z wodą. To przywraca równowagę! Ja chcąc się pozbyć farby, myłam włosy sodą rozpuszczoną w wodzie a następnie płukałam octem rozcieńczonym z wodą i samą zimną wodą na koniec. przez tydzień moje włosy były twarde i suche natomiast później odzyskały blask i miękkość. A krzywdę to sobie można zrobić także chemią ze sklepu. przez wiele lat te składniki wchłaniają się przez skórę do naszego organizmu. Oczywiście polecam doinformowanie się w każdym temacie, szczególnie jeżeli chcemy sprawdzać coś na sobie.

  • Renata 7 lat temu Odpowiedz

    Dzięki! Ciekawy i nie aż taki trudny przepis. Shernę go dalej.

  • Gabriela 7 lat temu Odpowiedz

    Cóż za głupoty, przecież przy przetłuszczaniu się skóry głowy używając cukru dajemy możliwość rozwoju innym świństwom na głowie.

    Nie trzymasz cukru na głowie, spłukujesz go dosłownie po 1 minucie max? Cukier ma spełnić tylko rolę mechanicznego peelingu. Po peelingu i tak myje się włosy, więc nie ma ryzyka dawania „pożywki” grzybom :)

  • KURZE HAARE 5 lat temu Odpowiedz

    jak domywacie peeling przy długich włosach? Ja mam krótkie i nie mam problemu ale nie wyobrażam sobie tego przy dłuższych … Generalnie raz na 2 tygodnie taki peeling jest spoko.

  • zycie bez peelingu 5 lat temu Odpowiedz

    Ja nie peelinguje i żyję :D :d Aaaaaaale wypróbuję z ciekawości.

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE