Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia. Laser staje się coraz bardziej popularną metodą usuwania włosków, która przynosi bardzo dobre efekty. Postanowiłam opisać moje wrażenia po depilacji laserowej oraz najczęstsze zadawane pytania odnośnie depilacji laserowej.

 

Depilacja laserowa – efekty + moja opinia

Depilacji laserowej poddałam się parę miesięcy temu i zdecydowałam się na depilację linii brzucha. Pani kosmetolog podeszła do mnie bardzo profesjonalnie – miałam to szczęście, że przeprowadzony został wywiad, który określił, czy kwalifikuję się do zabiegu. Obejmował on pytanie o moje choroby, stosowane leki i kosmetyki i wiele, wiele innych czynników, które mogłyby przeszkodzić w wykonaniu depilacji. Przed przystąpieniem do serii zabiegów wykonano również próbę laserową w celu sprawdzenia reakcji skóry na laser. Jako, że skóra zareagowała tak, jak powinna.

TERAZ MOŻESZ DEPILACJĘ WYKONAĆ W DOMU – POZNAJ PHILIPS LUMEA!

Poddałam się 4 zabiegom depilacji laserowej linii brzucha. Jestem dość blada, a moje włoski były grube i ciemne (kiedyś zgoliłam je żyletką), dlatego pani kosmetolog stwierdziła, że efekty powinny być zadowalające – i rzeczywiście były. Sam zabieg był bolesny, ale do zniesienia. Najbardziej bolał zabieg ostatni, ponieważ wykorzystano w nim zwiększoną moc lasera dla osiągnięcia pożądanego efektu. Każdy zabieg trwał około 3 minut. Po depilacji skóra była zaczerwieniona i podrażniona, dlatego pani kosmetolog smarowała wydepilowane okolice tłustym kremem. Po praktycznie 2 dniach zaczerwienienie zeszło.

Serię zabiegów przeprowadziłam w gabinecie Viviean w Łodzi (szczegóły w zakładce – Współpraca). Bardzo polecam!

Podsumowując.

Jestem bardzo zadowolona z efektów. Koszt 4 zabiegów to cena około 500 zł. Myślę, że ta cena była warta efektu. Skończyły się kompleksy z wyjściem na plażę czy basen. Włoski zniknęły i mam nadzieję, że nie wrócą ;).

Polecam!

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

 • włosy siwe, rude, blond
 • włosy cienkie, wiotkie
 • ciąża
 • cukrzyca, epilepsja
 • choroby serca, choroby endokrynologiczne
 • nowotwory
 • nadwrażliwość na światło
 • tendencja do blizn, przebarwień
 • bielactwo, łuszczyca, zmiany ropne, trądzik

Paski wybielające sklep

Depilacja laserowa – ból

Zazwyczaj tak. Jednak wszystko zależy od progu wytrzymałości pacjenta. Dla jednego depilacja laserem będzie przebiegała bezboleśnie, dla drugiego laser będzie ledwo wyczuwalnym ukłuciem, dla trzeciego ból będzie porównywalny do użądlenia przez osę. Najwięcej bólu sprawia depilacja laserem okolic bikini oraz pach.
Depilacja laserowa brzucha

Depilacja laserowa – czas trwania zabiegu

Trwa zazwyczaj parę minut. Średni czas poświęcony na zabieg zamyka się w 15 minutach. Depilacja większej partii ciała może trwać nawet 3 godziny (np. depilacja całych nóg).

Depilacja laserowa – golenie przed zabiegiem?

Tak. Podczas zabiegu włosy ulegają spaleniu, dlatego zostawienie wystających ponad powierzchnię naskórka włosów może prowadzić do poparzeń. Zazwyczaj kosmetolog prosi, by nie golić włosów przed przyjściem na zabieg w celu zorientowania się, na jakiej powierzchni występują włoski, po czym sam je zgala.

Depilacja laserowa – skuteczność

Niestety nie u wszystkich efekty są zadowalające. Osoby posiadające włosy cienkie, słabe, blond/siwe/rude nie będą usatysfakcjonowane. Ponadto wahania hormonalne podczas ciąży mogą prowadzić do nawrotu włosków. Zazwyczaj prawdopodobieństwo powrotu włosków w wyniku ciąży wynosi 1:1.
Depilacja laserowa ból

Depilacja laserowa – przed zabiegiem

 • Wykonywać peelingu chemicznego bądź mechanicznego powierzchni depilowanej.
 • Opalać się (solarium, kąpiele słoneczne).
 • Stosować pochodnych witaminy A (retinoidy).
 • Usuwać włosków: pęsetą, woskiem, depilatorem lub plastrami.
 • Stosować leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów, tetracyklin, retinoidów.
 • Pić herbatki światłouczulającej (dziurawiec) lub innych ziołowych (nagietek).

Depilacja laserowa – zalecenia po zabiegu

Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol oraz drobinki ścierające (peelingi). Nie wolno korzystać z solarium oraz opalać skóry poddanej depilacji przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu. Należy systematycznie nawilżać skórę kremami nawilżającymi oraz natłuszczającymi. Wskazane jest również używanie kremów z wysokim filtrem.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Średnia ilość zabiegów wynosi 4-5. Wszystko zależy od struktury włosa, jego grubości i fazy wzrostu włosa. Nie wszystkie włoski rosną równocześnie. Podczas 1 zabiegu usuwanych jest max 30% włosków.

Na skróty
Depilacja laserowa - efekty, moja opinia
Tytuł artykułu
Depilacja laserowa - efekty, moja opinia
Krótki opis
Postanowiłam opisać moje wrażenia po depilacji laserowej oraz najczęstsze zadawane pytania odnośnie depilacji laserowej. Efekty i moja opinia o depilacji!
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com