Grzybek tybetański – najczęściej zadawane pytania

Grzybek tybetański przepis

Grzybek tybetański mój sklep! Kup grzybek tybetański! Grzybek tybetański sklep. Jak mrozić grzybek tybetański, hodowla, jak używać? Jak wykorzystać kefir z grzybka tybetańskiego?

Grzybek tybetański mój SKLEP? GDZIE KUPIĆ?

Gdzie można kupić grzybek tybetański?

13536037_10204710366559207_1838564504_n

Grzybek tybetański mój sklep- JAK UŻYWAĆ?

Do czego wykorzystać kefir z grzybka tybetańskiego?

 • Kefir z grzybka tybetańskiego smakuje bardzo dobrze solo albo w połączeniu z owocami jako koktajl.
 • Kefir możesz dodać do owsianki lub zmieszać z jogurtem, otrębami i bakaliami – pełnia zdrowia!
 • Świetnym rozwiązaniem jest zrobienie chłodniku z kefiru z grzybka tybetańskiego.
 • Na bazie kefiru z grzybka tybetańskiego powstają świetne sosy do mięs, makaronów i dipy.
 • Kefir z grzybka jest rewelacyjną bazą do wybielających i wygładzających maseczek do twarzy (patrz niżej)!

Grzybek tybetański mój sklep – MROŻENIE?

Czy można zamrozić grzybek tybetański?

Gdy wyjeżdżamy na wakacje, planujemy „zawiesić” hodowlę grzybka tybetańskiego lub po prostu ta zabawa w produkcję kefiru nam się znudziła, na jakiś czas możemy grzybka zamrozić. Jak to zrobić?

 • Opłucz grzybka pod bieżącą wodą.
 • Dokładnie go osusz.
 • Umieść grzybek w plastikowym pojemniku (świetnie nadaje się pojemnik na kanapki lub pudełko po balsamie do ciała).
 • W ten sposób grzybek tybetański może przeleżeć parę miesięcy.
 • Gdy chcesz wznowić hodowlę grzybka, wrzuć zamrożony grzybek do mleka i postępuj zgodnie z cyklem hodowli. Po paru cyklach grzybek powinien „wrócić do formy” i zacząć produkować kefir.

Grzybek tybetański mój sklep – ROZWARSTWIANIE MLEKA?

Kefir z grzybka tybetańskiego się rozwarstwia. Czy grzybek się zepsuł? Wszystko robię zgodnie z instrukcją.

Wszystko jest w porządku. Grzybek tybetański dość szybko przyrasta i w efekcie potrzebuje coraz więcej mleka. Gdy kefir się rozwarstwia, trzeba po prostu dolewać więcej mleka albo część grzybka przełożyć do nowego słoika.

Grzybek tybetański mój sklep – NA WODZIE?

Czy można zalać grzybka tybetańskiego wodą? Czy urośnie na samej wodzie?

Zalać grzybka tybetańskiego zawsze można, ale taka woda nie będzie miała właściwości leczniczych. Leczniczy kefir powstanie tylko na mleku. Dodatkowo grzybek nie będzie mnożyć się na samej wodzie, tylko na mleku.

Grzybek tybetański mój sklep – METALE?

Dlaczego do hodowli grzybka tybetańskiego trzeba używać tylko plastikowych/drewnianych łyżek, plastikowego sitka i szklanego słoika?

Dlaczego grzybek tybetański nie może mieć kontaktu z metalem?

Jony metali wchodzą w reakcję z kwaśnym środowiskiem kefiru z grzybka tybetańskiego. Długotrwałe spożywanie jonów metali prowadzi do ich kumulacji w organizmie i w efekcie grzybek zamiast poprawiać stan zdrowia – może go pogorszyć! Dlatego przy hodowli grzybka tybetańskiego nie używamy metalowych garnków, łyżek ani sitek.

Grzybek tybetański mój sklep – NOWOTWORY?

Czy grzybek tybetański leczy nowotwory?

Czy można spożywać kefir z grzybka tybetańskiego przy chorobie nowotworowej?

 • Dotychczas nie przeprowadzono badań nad osobami chorującymi na nowotwory + przyjmującymi kefir z grzybka tybetańskiego. Jednakże w internecie aż roi się od pozytywnych opinii osób chorych i cierpiących, których stan zdrowia uległ diametralnej poprawie po kuracji grzybkiem tybetańskim.
 • Osoby spożywające kefir z grzybka tybetańskiego często obserwują znaczącą poprawę samopoczucia, perystaltyki jelit oraz ogólnej odporności.
 • Zatem grzybek tybetański może być stosowany jako uzupełnienie terapii leczniczej, ale na pewno nie zastępuje tradycyjnych metod leczenia!

Grzybek tybetański mój sklep – TRĄDZIK?

Czy grzybek tybetański leczy trądzik?

 • Kefir z grzybka tybetańskiego posiada właściwości zbliżone do właściwości tzw. żywego mydła – bardzo często polecanego przez dermatologów przy kuracjach na trądzik! A jest o niebo od niego tańszy!

 • Kefir z grzybka działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i wybiela nieestetyczne plamy i przebarwienia potrądzikowe.

Grzybek tybetański mój sklep – KOSMETYKI?

Czy z kefiru z grzybka tybetańskiego można zrobić kosmetyki?

 • Kefir z grzybka tybetańskiego świetnie nadaje się do przygotowania domowych maseczek na skórę. Maseczka z kefiru z grzybka przepięknie rozjaśnia cerę i ją wybiela. Jeśli marzycie o skórze Japonek albo osiągnięciu efektu alabastrowej skóry jak u Królewny Śnieżki to koniecznie ją wypróbuj!
 • Jak ją zrobić? Kefir wyprodukowany z grzybka wymieszać z łyżką miodu i kilkoma kroplami soku z cytryny. Trzymaj 15 minut na skórze. Po tym czasie zmyj wodą. I już! Stosuj systematycznie 3 razy w tygodniu.
 • Kefir z grzybka tybetańskiego świetnie łagodzi oparzenia słoneczne i piekącą, palącą skórę po opalaniu! Trzymaj kefir na poparzonych miejscach i po paru minutach zmyj letnią wodą. Poczujesz ulgę!

Grzybek tybetański mój sklep – NA ODCHUDZANIE?

Czy kefir z grzybka tybetańskiego pomoże mi schudnąć?

TAK! Gdy włączysz kefir z grzybka do diety odchudzającej, efekty będą naprawdę świetne. Poza tym przy diecie nie odczujesz takiego osłabienia. Kefir z grzybka tybetańskiego  zawiera szereg witamin (głównie witaminy z grupy B, stanowi źródło modnej witaminy K ) i minerałów (fosforu, magnezu i wapnia) oraz jest bogatym źródłem białka. Kefir z grzybka jest polecany dla sportowców i osób codziennie dbających o sylwetkę.

Zobacz nasze inne wpisy

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE