Sterylizator przepływowy UV – zalety

Sterylizator przepływowy UV

Nie od dziś wiadomo, że powietrze z roku na rok staje się coraz gorsze dla zdrowia ludzi, a także zwierząt. Różnicę tą można zauważyć gołym okiem zwłaszcza w miejscach szczególnie obciążonych substancjami takimi jak smog oraz inne zanieczyszczenia. Jeśli zatem należysz do osób, które chcą zadbać o powietrze w swoim otoczeniu, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Sterylizator przepływowy UV, jest w stanie pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu.

W jaki sposób zanieczyszczone powietrze może wpłynąć na zdrowie człowieka?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że potocznie nazywane ,,brudne” powietrze jest naprawdę bardzo szkodliwe. Jest to fakt powszechnie znany o którym mówi się zarówno w szkołach jak i w mediach, mimo to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego co tak naprawdę znajduje się w powietrzu, którym każdy z nas oddycha.

Niestety oprócz tlenu i dwutlenku węgla w powietrzu można znaleźć między innymi Pyły zawieszone – PM2.5 i PM10, które są głównymi składnikami smogu o którym już wspominaliśmy. Brzmi niebezpieczne? To niestety dopiero początek listy. Wśród niezbyt mile widzianych substancji dostrzec można również lotne związki organiczne (benzopireny), które mają w swojej rodzinie szczególnie niebezpieczny związek jakim jest benzen (C6H6).

Sterylizator powietrza UV-C

Jak widzisz skład powietrza naprawdę nie prezentuje się zbyt dobrze, do tego należy jasno zaznaczyć, że polskie miasta takie jak Kraków czy Warszawa znajdują się na szczycie listy najbardziej zanieczyszczonych miejsc w całej Unii Europejskiej. Skoro wiesz już co czyha na Ciebie w powietrzu czas byś poznał objawy oraz choroby, które mogą wywoływać te związki. Jednym z podstawowym objawów wywołanym złą jakością powietrza jest oczywiście ból głowy.

Choć bardzo wiele osób bagatelizuje ból głowy zwalając winę na stres, to warto pamiętać, że z czasem może on się przekształcić w migrenę, która jest bardzo trudną do wyleczenia chorobą przewlekłą. Jeśli zatem zauważysz u siebie ten objaw, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem. Kolejnym nieprzyjemnym skutkiem wynikającym ze złej jakości powietrza jest trudność z oddychaniem. Ta przypadłość dotyczy głównie osób, które ukończyły czterdziesty rok życia, jednak nie jest to żadna zasada.

Problemy z oddychaniem to szczególnie uciążliwa sprawa, ponieważ często kończą się one niewydolnością niektórych organów, niedotlenieniem oraz ogólnym pogorszeniem się samopoczucia. Oczywiście są to tylko niektóre z chorób oraz dolegliwości, które swoją przyczynę mają w ,,brudnym” powietrzu.

Sterylizator przepływowy UV

Jak zapobiegać chorobom powstałym w wyniku oddychania zanieczyszczonym powietrzem?

Idealnym rozwiązaniem byłaby oczywiście przeprowadzka w miejsce bez zanieczyszczeń. Niestety rzeczywistość często mija się z oczekiwaniami. Jak wiadomo przeprowadzka to bardzo złożony oraz długotrwały proces, który jest ostatecznością. Na szczęście nowoczesne technologie znacznie ułatwiają sprawę. Ratunkiem jest sterylizator powietrza UV-C. Chociaż brzmi niepozornie, to urządzenie jest w stanie w znaczny sposób ulepszyć jakość powietrza. Jak to możliwe?

Co to jest sterylizator powietrza UV-C ?

Sterylizator powietrza jest to urządzenie, które za pomocą technologii UV oczyszcza oraz dezynfekuje powietrze, sprawiając, że staje się one wolne od substancji toksycznych. Sterylizator powietrza działa na zasadzie naświetlanie, podczas gdy powietrze przepływa przez urządzenie poddane jest ono pod działanie specjalistycznych lamp, które mają działanie antybakteryjne oraz antywirusowe.Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy ta metoda jest bezpieczna, musisz wiedzieć, że promieniowanie użyte w tym urządzeniu wynosi od 100 do 280 nm. W skrócie oznacza to, że jest niezwykle efektowne oraz skuteczne jeśli chodzi o pozbywanie się drobnoustrojów, ale przy tym w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Dlaczego warto jest postawić na Sterylizator powietrza przepływowy?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że są to urządzenia produkowane w Polsce, zatem kupując go zapewniasz sobie nie tylko doskonałą jakość powietrza, ale również wspierasz polskie marki.

Dodatkowo należy dodać, że jest to urządzenie wyposażone w:

  • napromieniarki UV-C
  • wytrzymałą obudowę wykonaną z bardzo dobrej jakości materiału
  • filtr węglowy.

Ponadto urządzenie może być używane w obecności ludzi oraz posiada gwarancję aż na 30 miesięcy.

Jeśli chodzi o techniczne kwestie to warto wiedzieć, że moc urządzenia to 68W, natomiast moc samej promieniarki to 36 W, co czyni sterylizator bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt. Żywotność promiennika to aż 9000h, a jego wydajność to 160m3/h.

Jeśli zatem marzysz o tym, by wreszcie zaczerpnąć świeżego powietrza, nie czekaj ani chwili dłużej i kup sterylizator przepływowy UV-C już dziś!

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE