Dekoracja sali weselnej samemu i … tanio, to naprawdę nie lada wyczyn. Ale daje też duży fun. Jak udekorować salę weselną – pomysły na dekorację sali, które możecie wykorzystać u siebie – pozwalam!

Dekoracja sali weselnej – WYBÓR SALI

Wybierz dobrze salę weselną!

Najprostszym rozwiązaniem jest … znalezienie ładnej sali. Takiej niewymagającej i pięknej samej w sobie. Wtedy wystarczy zaledwie parę bukietów na stołach, trochę balonów i voila! Dekoracja gotowa. Odpadnie latanie po kwiaciarniach, robienie stroików, angażowanie do pomocy rodziny, stres, cudowanie.

A jeśli już Wam się nie chce … możecie zawsze powiedzieć, że lubicie minimalizm i ascetyzm. Z takich kłamstewek i tak będziecie musieli wyspowiadać się przed ślubem ;).

Jak udekorować salę weselną?

Dekoracja sali weselnej tanio
Dekoracja sali weselnej tanio

Dekoracja sali weselnej – BUKIETY

Gdzie kupować kwiaty do dekorowania sali weselnej?

Najwięcej pracy jest niestety przy kwiatach. Albo -stety, jeśli macie artystyczną duszę i lubicie zabawy florystyczne.

Najtaniej jest, jeśli pojedziecie na giełdę kwiatów (? jakkolwiek to miejsce się nazywa, wiadomo o co chodzi). Całe naręcze kwiatów i ozdobnych liści do udekorowania sali weselnej kosztowało tyle, co … mały ślubny bukiet do kościoła dla panny młodej. Cóż – robocizna kosztuje, ale jeśli postanowicie dekorować salę weselną samemu, to przekonacie się, że to naprawdę ciężka praca. I założę się, że chociaż raz pomyślicie o tym, że mogliście już machnąć ręką, zapłacić florystkom i mieć to z głowy!

Masz wybór! I to jest piękne!

Ale! Dekorowanie sali weselnej samemu daje oprócz olbrzymiej satysfakcji możliwość wpływu na … wszystko. Zwłaszcza na ilości i jakości kwiatów, gdzie wiadomo, że aby bukiet ładnie się prezentował, trzeba ich dać więcej, niż 3 na krzyż. A często firmy dekorujące sale weselne na tym oszczędzają. Dlatego wielce prawdopodobne jest to, że Twoje bukiety w porównaniu do bukietów firm dekoratorskich będą okazalsze, pełniejsze, po prostu piękniejsze!

Jak udekorować salę weselną?

Jak udekorować salę?
Jak udekorować salę?

Dekoracja sali weselnej – BALONY

I inne bajery …

Świetnym pomysłem jest porozstawianie po sali karteczek z zaczepnymi cytatami. My okroiliśmy je w kształcie chmurek i przyczepiliśmy do baloników napełnionych helem. Baloniki rozproszyliśmy po całej sali. To taki drobny, uroczy akcent, na który na pewno ktoś zwróci uwagę. No i zawsze balony to atrakcja dla najmłodszych, dla których całe wesele jest piekielnie nudne i długie!

Taki mały gadżet w postaci cytatów to coś innego, świeżego. Miła odmiana po „łysych” pęczkach balonów wiszących w kątach sali.

Jak udekorować salę weselną samemu?
Jak udekorować salę weselną samemu?
Jak udekorować salę weselną tanio?
Jak udekorować salę weselną tanio?

Dekoracja sali weselnej – ŚWIECZKI
Dla romantyczności …

Świeczki na sali weselnej to standard – dodają sali niezwykłego uroku i tworzą romantyczny nastrój. Ale okazuje się, że wśród jedzenia, serwetek, sztućców i kwiatów – po prostu giną. Albo (co gorsza) przeszkadzają, wosk się leje, coś mogą przypalić… Dlatego świetnym i prostym rozwiązaniem jest połączenie kwiatów i świeczek! A to wszystko zatopione w wodzie, w szklanym wazonie. Na powierzchni będą pływać świeczki, które będą się unosić i długo, długo palić …

Uwaga, kwiaty mocujemy przy pomocy przyssawek. Muszą być koniecznie obciążone, bo inaczej będą się Wam majtać i wypływać.

Taka dekoracja jest ultra-prosta i mega efektowna!

Jak udekorować salę weselną?
Podobało się?

Mam nadzieję, że wykorzystacie niektóre pomysły u siebie albo u innych, jako pomoc przy organizacji takiego przedsięwzięcia jako np. świadkowie. A jeśli zdecydujecie się dekorować salę weselną samemu, to życzę Wam naprawdę, NAPRAWDĘ dużo cierpliwości!

ZOBACZ JESZCZE DEKORACJĘ DOMU NA ŚLUB!

Enjoy!

Jak udekorować salę weselną zdjęcia
Jak udekorować salę weselną zdjęcia

Na skróty
Jak udekorować salę weselną SAMEMU i TANIO - pomysły!
Tytuł artykułu
Jak udekorować salę weselną SAMEMU i TANIO - pomysły!
Krótki opis
Dekoracja sali weselnej samemu i ... tanio, to naprawdę nie lada wyczyn. Ale daje też duży fun. Jak udekorować salę weselną - pomysły na dekorację sali, które możecie wykorzystać u siebie - pozwalam!
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com