Dekoracja domu na ślub – oryginalna, przepiękna i pomysłowa!

Dekoracja domu na slub

Jak udekorować dom na wesele? Dekoracja domu na ślub – warto samodzielnie, serio! I wiecie co? Wyszło bombowo! Zrobiliśmy to lepiej niż niejedna firma!

Jak udekorować dom na ślub?

Przeciętnie dekoratorki weselne słono sobie liczą. Zwykle jest to koszt co najmniej 3-5 tys. złotych za dekorację domu, kościoła, samochodu, sali oraz wykonanie bukietu dla panny młodej i świadkowej. I nie – nie jest to kwota wyssana z palca, jak pewnie co niektórzy zarzucą. Zresztą … Dla jednych te 5 tysięcy jest to dużo, dla drugich mało. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Dlatego może warto udekorować dom na ślub … samemu?

Ale nie będzie łatwo. To wszystko to BARDZO pracochłonne rzeczy. W przyozdabianiu domu na wesele odnajdą się na pewno miłośnicy DIY, osoby oszczędne i Zosie-Samosie. Ale myślę, że warto.

A TAK WYGLĄDAŁA DEKORACJA SALI WESELNEJ! TEŻ TANIO I SAMODZIELNIE!

Dekoracja domu na ślub – zaczynamy!

RÓŻANE KULE z bibuły na lampach

Jak udekorować dom na wesele

Prezentują się imponująco i robią olbrzymie wrażenie na gościach. Poza tym są mega tanie w produkcji – tasiemka i bibuła nie kosztuje wiele. To tyle z plusów. Minusy? Czas tworzenia takiego dzieła to ok. 3 h na 1 kulkę! To też znakomity trening cierpliwości.

Różana kula z bibuły – YOUTUBE

Dekoracje domu na ślub

Dekoracja domu na ślub

SERCA Z GAZETY na klatce schodowej

Dekoracje domu na ślub

Co to papierowa wiklina? Do niedawna też nie wiedziałam. Te misterne serduszka są zrobione z gazety owiniętej na giętkim druciku. Do tego biała farba w spreju, trochę tiulu (do kupienia na Allegro na metry) i voila! Aż nie do wiary, że można to zrobić samemu w domowym zaciszu!

Papierowa wiklina – serce – YOUTUBE

Dekoracja domu na wesele

Dekoracja domu na ślub

WIANUSZEK – serce z bibuły na drzwi

Dekoracja domu na slub

Absolutny majstersztyk! Wianuszek z różyczek z bibuły zawisł na drzwiach i budził zachwyt już na długo przed weselem. Zrobienie takiego cuda zajmuje 4 h. Wygląda cudownie. Bosko.

Róże z bibuły – YOUTUBE

Dla mniej wymagających istnieje też okrojona wersja wianuszka. Można go zrobić ze sztucznych albo świeżych kwiatów. Zdecydowanie mniej dłubania, efekt równie fajny, choć skromniejszy.

Wianek z kwiatów – YOUTUBE

Dekoracja domu na ślub forum

Dekoracja domu na ślub

DEKORACJA DROGI do domu na ślub

Dekoracja domu na ślub zdjęcia

Dekoracja domu na wesele zdjęcia

Na ślub postanowiliśmy udekorować również drogę do domu. W mojej okolicy jest tradycja robienia „bramy” z brzozy i fury balonów. Ma to zapewnić szczęście na nowej drodze życia Młodym. Jako, że nie jestem tradycjonalistką, postanowiliśmy zrobić drobny ;) wyjątek od reguły. Zamiast wygiętej brzozy – porąbaliśmy ją (legalnie), a na pieńkach postawiliśmy kwiatuszki doniczkowe. Nieźle.

Wszystko wiadomo – no link to YOUTUBE

 Mam nadzieję, że pomogłam. Albo przynajmniej zainspirowałam. Good Luck :)

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (5)

 • Twoja Chatka 8 lat temu Odpowiedz

  Przepiękne te dekorację, ale bałabym się robić DIY na swoje własne wesele. Dlatego też, gdy przyszedł dzień mojego ślubu to wolałam skorzystać z rozwiązania, które dawało mi 100% pewności, że wszystko będzie okej. Oczywiście wybrałam pracownie dekoratorską Dzika Róża. Dekoracje naprawdę śliczne, bardzo podkreślające charakter wesela. Coś cudownego, było warto :)

 • Karolina 7 lat temu Odpowiedz

  Piękny ten wianuszek-serce z bibuły :) jak to wszystko ze sobą połączyłaś, klejem?

  Klej na gorąco, czasem nawet obyło się bez kleju, jak dało radę umiejętnie wszystko powyginać :)

 • Ela 7 lat temu Odpowiedz

  Wianek jest genialny! Wygląda po prostu przepięknie

 • Alicja 7 lat temu Odpowiedz

  Dokładnie tak chcę zaprojektować pomieszczenie.

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE