Jakie zalety ma dieta pudełkowa – mini kompendium wiedzy!

Dieta pudełkowa zalety wady

Dieta pudełkowa na dobre zagościła w naszych domach – i to już od paru lat! Dokładnie zaplanowany jadłospis oraz gotowe, zbilansowane i racjonalnie skomponowane posiłki zyskały zwolenników wśród osób odchudzających się, jak i tych, którzy nie chcą tracić czasu na gotowanie. Jakie są zalety diety pudełkowej i czy warto w nią zainwestować?

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Jak najbardziej tak! Takie posiłki są w większości komponowane nie tylko pod względem kalorycznym, ale i zdrowotnym. Każde danie powstaje pod okiem dietetyka, a gotowane jest przez najprzedniejszych kucharzy – a to wszystko po to, by zachować maksimum wartości odżywczych, nie tracąc przy tym walorów smakowych. Posiłek w diecie pudełkowej musi zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, białka oraz tłuszczy oraz musi być dostosowany do trybu życia i zdrowia osoby, która będzie go na co dzień konsumować. Dlatego niemal każda dieta prosto z pudełka będzie „skrojona na miarę”!

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Na pierwszy rzut oka dieta pudełkowa nie prezentuje się jako opcja atrakcyjna finansowo. Być może samodzielne gotowanie w ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej w porównaniu do każdego przeciętnego dania z pudełka. Jednak niemal nikt nie wlicza użytego do przygotowania posiłku wody, kosztów prądu, gazu i … czasu! Dlatego gotowe posiłki wydają się być opcją oszczędną zwłaszcza dla osób, którzy zamiast przysłowiowego „stania przy garach” wolą zdobywać świat. Dodatkowo dieta pudełkowa jest dobrana tak, by zapewnić maksimum wartości odżywczych przy odpowiednim przygotowaniu posiłku. Więc na dobrą sprawę nie muszą być Ci znane gotowanie na parze, sou-vie czy odpowiednie przyprawianie – wszystko jest gotowe i nie musisz sobie zaprzątać tym głowy!

Jakie są zasady diety pudełkowej?

Najważniejsza zasada brzmi: dieta pudełkowa musi być odpowiednio dopasowana kalorycznie do trybu życia jaki prowadzimy. Dodatkowym bardzo ważnym elementem jest uwzględnienie w diecie swoich zdrowotnych preferencji (weganizmu, wegetarianizmu) lub „niedociągnięć” zdrowotnych: np. (celiakii, cukrzycy). Odpowiednio dobrane posiłki pod względem IG (Indeksu Glikemicznego) również potrafią wpłynąć na organizm. Ostatnim ważnym elementem jest stosowanie tzw. diety zwanej: post przerywany. Dieta post przerywany polega na spożywaniu odpowiednich posiłków w określonych godzinach lub w konkretne dni tygodnia. Czy to wydaje się być trudne? Nic bardziej mylnego! Nawet jeśli takie zasady diety pudełkowej zdają się być trudnymi do zrozumienia, tak wykonanie ich jest banalnie proste. A to wszystko dlatego, że cała „robota” przygotowania posiłków oraz rozplanowania ich czasowo spada na zespół od cateringu dietetycznego! Naszym zadaniem jest jedynie … rozkoszowanie się pysznymi daniami bez wkładania w ich przygotowanie nic ponad konsumpcję.

Czy dieta pudełkowa jest smaczna?

Duża konkurencja na rynku diet pudełkowych postawiła wysoko poprzeczkę pod kątem jakości oraz „smakowitości” posiłków. Dania z przykładowej diety będą zatem smaczne i przygotowywane z produktów najwyższej jakości. W końcu przez żołądek do serca – a im więcej zakochanych w smakach klientów, tym większy sukces osób, które daną dietę stworzyły. Totalne zadowolenie z diety pudełkowej wystąpi, gdy jej skutkiem będzie np. wymarzone zrzucenie nadmiaru kilogramów, poprawa wyników zdrowotnych lub dobre „zgranie się” diety pudełkowej z budową masy mięśniowej oraz nagły przypływ energii i chęci do życia. Dlatego TAK – dieta pudełkowa jest smaczna i potrafi zrewolucjonizować całe życie!

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE