Glinki kosmetyczne rodzaje i zastosowanie – 5 najlepszych!

Maseczka z glinki

Glinki kosmetyczne weszły na dobre do zabiegów pielęgnacyjnych na skórę. Ich działanie doceniają nie tylko renomowani kosmetolodzy, ale również lekarze dermatolodzy. Oto najbardziej popularne glinki.

Glinki kosmetyczne – działanie

Glinki dostarczają skórze wiele substancji mineralnych oraz pierwiastków. Zawierają znaczne ilości krzemu, wapnia, magnezu.

Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych. Poza tym bierze udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn.

Ponadto znajduje zastosowanie w preparatach opóźniających procesy starzenia skóry, ponieważ wspomaga jej regenerację oraz zauważalnie wygładza cerę.

Bierze udział w usuwaniu toksyn, wpływając korzystnie na metabolizm komórkowy i pobudza krążenie w skórze.

I najważniejsze: glinka kosmetyczna ściąga rozszerzone pory – SPRAWDŹ POPULARNE SPOSOBY NA ROZSZERZONE PORY.

Glinki kosmetyczne – rodzaje i zastosowanie

Glinka zielona na trądzik

Glinka zielona – na trądzik i zaskórniki

Najpopularniejsza i najsilniej działająca z glinek. Swój zielony kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Wykazuje właściwości antyseptyczne i hamuje namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych. Zdolności dezynfekcyjne glinki zielonej znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego, ze zmianami ropnymi i zaskórnikami. Dogłębnie oczyszcza pory oraz reguluje wydzielanie sebum.

Jeśli szukasz prawdziwej bomby ściągającej pory – polecam maseczkę na rozszerzone pory w przeuroczej formie JAJKA PISANKI :)

Maseczka na rozszerzone pory cena

Maseczka na rozszerzone pory

Glinka biała maseczka

Podobne właściwości do glinki zielonej wykazuje moje kosmetyczne odkrycie, glinka czarna.

Glinka biała – najdelikatniejsza

Glinka biała to inaczej glinka porcelanowa lub glinka chińska. Wykazuje podobne właściwości do glinki zielonej, jednak jest od niej delikatniejsza. Zalecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Posiada znaczną zawartość glinu i to właśnie on nadaje glince właściwości wygładzające i zabliźniające. Stanowi ona również dodatek do leczniczych pudrów i zasypek, cieni i kremów.

Glinka czerwona maseczka

Glinka czerwona – na naczynka

Glinka czerwona jest zalecana przy trądziku różowatym. Szpecące pęknięte naczynka również są wskazaniem do jej stosowania. Systematyczne nakładanie glinki czerwonej uszczelnia naczynka krwionośne, zapobiega ich pękaniu.

Jest ona polecana dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych, a zarazem wrażliwych i skłonnych do zaczerwienień. Należy uważać, gdyż dłuższe używanie tego rodzaju glinki powoduje przyciemnienie skóry.

Glinka żółta maseczka

Glinka żółta – kto ją zna?

Wykazuje podobne właściwości do pozostałych rodzajów glinek. Za jej żółtą barwę odpowiada obecność żelaza trójwartościowego (Fe3+).

Glinka różowa maseczka
<

Glinka różowa – dla skóry delikatnej

Jest to połączenie glinki czerwonej i glinki białej w proporcji 1:2. Koi podrażnienia, zabliźnia i goi rany oraz ściąga skórę. Polecana dla skóry delikatnej, wrażliwej.

Jak stosować maseczkę z glinki?

  1. Należy dobrać odpowiedni rodzaj glinki do potrzeb skórnych (np. skóra wrażliwa i sucha – glinka biała, skóra tłusta i trądzikowa – glinka zielona).
  2. Zarówno glinki występujące w postaci proszku, jak i te dostępne w tubach (np. Argiletz) lub saszetkach (np. Dermaglin) należy spryskiwać wodą/wodą różaną/tonikiem aloesowym/hydrolatem po nałożeniu na twarz, by nie dopuścić do zaschnięcia. Woda zapobiega ściąganiu skóry oraz zasychaniu maski na kamień.
  3. Nie używać ich zbyt często – w przeciwnym wypadku skóra może zostać za bardzo podrażniona i wysuszona.
  4. Pamiętać o dokładnym zmyciu! Pozostałości glinki należy usunąć wacikiem nasączonym tonikiem.
  5. Można również używać na skórę głowy. Glinka zwalcza łupież oraz zapobiega wypadaniu włosów. Wodny roztwór glinki nałożyć na około 15 minut na skórę głowy, po czym dokładnie spłukać. Glinkę kosmetyczną bardzo dobrze zmywa się z włosów szamponem do włosów w kostce.

POZNAJ SZAMPONY DO WŁOSÓW W KOSTCE!

Szampon w kostce sklep

Szampon w kostce sklep

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (13)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE