Glinki kosmetyczne weszły na dobre do zabiegów pielęgnacyjnych na skórę. Ich działanie doceniają nie tylko renomowani kosmetolodzy, ale również lekarze dermatolodzy. Oto najbardziej popularne glinki.
Glinki kosmetyczne – działanie
Glinki dostarczają skórze wiele substancji mineralnych oraz pierwiastków. Zawierają znaczne ilości krzemu, wapnia, magnezu.
Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych. Poza tym bierze udział w wyrównywaniu pH skóry, przywracając jej odpowiedni odczyn.
Ponadto znajduje zastosowanie w preparatach opóźniających procesy starzenia skóry, ponieważ wspomaga jej regenerację oraz zauważalnie wygładza cerę.
Bierze udział w usuwaniu toksyn, wpływając korzystnie na metabolizm komórkowy i pobudza krążenie w skórze.
I najważniejsze: glinka kosmetyczna ściąga rozszerzone pory – SPRAWDŹ POPULARNE SPOSOBY NA ROZSZERZONE PORY.
Glinki kosmetyczne – rodzaje i zastosowanie
Glinka zielona – na trądzik i zaskórniki
Najpopularniejsza i najsilniej działająca z glinek. Swój zielony kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Wykazuje właściwości antyseptyczne i hamuje namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych. Zdolności dezynfekcyjne glinki zielonej znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego, ze zmianami ropnymi i zaskórnikami. Dogłębnie oczyszcza pory oraz reguluje wydzielanie sebum.
Jeśli szukasz prawdziwej bomby ściągającej pory – polecam maseczkę na rozszerzone pory w przeuroczej formie JAJKA PISANKI :)
Podobne właściwości do glinki zielonej wykazuje moje kosmetyczne odkrycie, glinka czarna.
Glinka biała – najdelikatniejsza
Glinka biała to inaczej glinka porcelanowa lub glinka chińska. Wykazuje podobne właściwości do glinki zielonej, jednak jest od niej delikatniejsza. Zalecana jest do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Posiada znaczną zawartość glinu i to właśnie on nadaje glince właściwości wygładzające i zabliźniające. Stanowi ona również dodatek do leczniczych pudrów i zasypek, cieni i kremów.
Glinka czerwona – na naczynka
Glinka czerwona jest zalecana przy trądziku różowatym. Szpecące pęknięte naczynka również są wskazaniem do jej stosowania. Systematyczne nakładanie glinki czerwonej uszczelnia naczynka krwionośne, zapobiega ich pękaniu.
Jest ona polecana dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych, a zarazem wrażliwych i skłonnych do zaczerwienień. Należy uważać, gdyż dłuższe używanie tego rodzaju glinki powoduje przyciemnienie skóry.
Glinka żółta – kto ją zna?
Wykazuje podobne właściwości do pozostałych rodzajów glinek. Za jej żółtą barwę odpowiada obecność żelaza trójwartościowego (Fe3+).
Glinka różowa – dla skóry delikatnej
Jest to połączenie glinki czerwonej i glinki białej w proporcji 1:2. Koi podrażnienia, zabliźnia i goi rany oraz ściąga skórę. Polecana dla skóry delikatnej, wrażliwej.
Jak stosować maseczkę z glinki?
- Należy dobrać odpowiedni rodzaj glinki do potrzeb skórnych (np. skóra wrażliwa i sucha – glinka biała, skóra tłusta i trądzikowa – glinka zielona).
- Zarówno glinki występujące w postaci proszku, jak i te dostępne w tubach (np. Argiletz) lub saszetkach (np. Dermaglin) należy spryskiwać wodą/wodą różaną/tonikiem aloesowym/hydrolatem po nałożeniu na twarz, by nie dopuścić do zaschnięcia. Woda zapobiega ściąganiu skóry oraz zasychaniu maski na kamień.
- Nie używać ich zbyt często – w przeciwnym wypadku skóra może zostać za bardzo podrażniona i wysuszona.
- Pamiętać o dokładnym zmyciu! Pozostałości glinki należy usunąć wacikiem nasączonym tonikiem.
- Można również używać na skórę głowy. Glinka zwalcza łupież oraz zapobiega wypadaniu włosów. Wodny roztwór glinki nałożyć na około 15 minut na skórę głowy, po czym dokładnie spłukać. Glinkę kosmetyczną bardzo dobrze zmywa się z włosów szamponem do włosów w kostce.
[…] Glinki kosmetyczne – ściągają, oczyszczają pory z zanieczyszczeń, wysuszają wypryski, regulują wydzielanie sebum. Przeczytaj o glinkach kosmetycznych… […]
[…] Glinka również jest produktem w 100% naturalnym. Wraz z wodą tworzy papkę, którą nakłada się na całe ciało. Glinka zawiera liczne minerały (magnez, cynk, krzem, żelazo, miedź), które odżywiają, ujędrniają i wygładzają skórę. Złuszczony naskórek i rozszerzone pory sprawiają, że substancje mineralne są wchłaniane skuteczniej, a toksyny, łój i pot usuwane są szybciej. Przeczytaj więcej o glinkach kosmetycznych… […]
[…] gąbki w Rossmanie wynosi ok. 15 zł. Większe ceny (sklepy internetowe) sprzedają wersje z glinkami kosmetycznymi (Konjac z zieloną glinką) lub z dodatkiem węgla (Gąbka Konjac z bambusowym węglem drzewnym) […]
[…] Więcej o właściwościach pielęgnacyjnych glinek kosmetycznych TUTAJ. […]
[…] Przeczytaj więcej o glinkach kosmetycznych. […]
[…] – Sól Bocheńska nadaje się jako dodatek do maseczek; niewielką ilość soli można wymieszać z glinką kosmetyczną lub spiruliną – Sól Bocheńska wzmocni działanie mineralizujące i przeciwzapalne maseczki! […]
czarna glinaka małó przydatna zwłąszcza na trądzik tu sie sprawdza – ta zielona i czesta higiena
[…] Kto ma (bądź miał – gratulacje!) trądzik ten wie, jak potrafi zatruć życie. Ludzie chwytają się najprzeróżniejszych sposobów na jego pokonanie – od urynoterapii (czyli po prostu przecierania chorej skóry … moczem), przez maltretowanie aż do krwi skóry dermarollerem, aż po najbardziej bezpieczną metodę – nakładanie glinek kosmetycznych. […]
[…] Zainteresował Cię temat glinek kosmetycznych? Przeczytaj więcej TUTAJ. […]
[…] WYBIERZ SWOJĄ GLINKĘ KOSMETYCZNĄ! […]
O właśnie tego szukała, dziękuje potrzebowałam więcej informacji o glinkach.
[…] Polecamy: jakakolwiek glinka sypka (która glinka jest odpowiednia dla mnie?) […]
[…] się cery. Kluczem do sukcesu jest tu systematyczność i odpowiednio dobrana maseczka z glinki. Sprawdź, która maseczka z glinki jest dla mnie odpowiednia? Ale nawet tak naturalne glinki potrafią namieszać w pielęgnacji skóry! Wiele osób nadal […]