Sól himalajska to cudowny wytwór natury czy tylko tani chwyt marketingowy? Dzisiaj sól himalajska – właściwości i zastosowanie podobno najlepszej soli na świecie. No właśnie – podobno.

Sól himalajska – zastosowanie

Jeśli skusicie się na zakup soli himalajskiej to możecie ją zastosować:

  1. do leczniczych kąpieli – przy egzemach, wysypkach, trądziku, dodatek do peelingów i maseczek,
  2. na ukąszenia owadów, odciski i pęcherze,
  3. przy chorobach reumatycznych i bólach stawów i mięśni, przy nadmiernym wysiłku fizycznym,
  4. do inhalacji i przy problemach z zatokami, zawalonym nosem, uporczywym katarem,
  5. na ból gardła jako płukanka dezynfekcyjna przy stanach zapalnych gardła, drapaniu, mrowieniu, anginach.

Sól himalajska – właściwości

CO MÓWIĄ? Sól himalajska to nie zwykła, kuchenna sól, lecz … prawdziwa BOMBA minerałów i pierwiastków śladowych – ma ich aż 84! Nie ma sensu wypisywanie ich wszystkich, na pewno doskonale je znacie: sód, magnez, siarka, miedź, cynk, ble, ble, ble.

ALE …!

A propos pierwiastków śladowych. Oprócz potrzebnych mikro i makro-elementów sól himalajska zawiera też … rtęć, kadm, uran, neptun, pluton. Czy na pewno ich potrzebujemy? Po kiego nam toksyczna rtęć, rakotwórczy kadm, alergizujący nikiel? Co prawda po zjedzeniu soli himalajskiej nie będziemy się świecić na zielono ale sama myśl o tym, że spożywa się coś, co zawiera pluton?! chyba do najprzyjemniejszych nie należy.

Zresztą … „Sól himalajska” brzmi o wiele lepiej niż „Sól z rtęcią”, nieprawdaż?

1. Sól himalajska – KOLOR

CO MÓWIĄ? Sól himalajska jest jedyna taka na świecie – różowa i krystaliczna. Sklepy internetowe pękają w szwach od różowych soli himalajskich. Nawet pacjenci przychodząc do apteki przypominają, że musi być koniecznie różowa! Bo więcej żelaza ma!

ALE …!

Sól z Kłodawy również jest różowa. Ba, nawet bywa niebieska. I też ma żelazo. No i jest całkiem smaczna. I tu znowu – cudze chwalicie, swego nie znacie! A zresztą, szczypta soli nigdy nie pokryje 100% zapotrzebowania organizmu na żelazo. Chyba musielibyście zjeść tej cudownej soli cały worek. Już lepiej zrobić sobie zroby sok z buraków.

Sól himalajska właściwości

3. Sól himalajska – CZYSTOŚĆ

CO MÓWIĄ? Sól himalajska jest najczystszą solą występującą na ziemi. Zero zanieczyszczeń, jest nieskażona i nieprzetworzona. Jest wydobywana w himalajskim paśmie górskim Karakorum (Pakistan), stąd ta czystość. Himalaje też kojarzą się tak … krystalicznie naturalnie, dziewiczo, dziko. Niektórzy mawiają, że sól himalajska ma czystość diamentu…

ALE …!

Czy nasza Polska sól wydobywana w Kłodawie jest naprawdę gorszej jakości? Sól z Kłodawy też jest jak najbardziej naturalna, też powstawała na przestrzeni milionów lat. Nie jest wydobywana w centrum San Francisco w aurze spalin i smogu, więc nie jest Bóg wie jak zanieczyszczona. Ba! Gdyby była tak strasznym syfem, nikt by jej nie dopuścił do sprzedaży, ani tym bardziej do spożycia!

WNIOSEK?

No wybaczcie, ale chyba naszej polskiej soli nie możemy się wstydzić! Nasza rodzima sól wydobywana z polskich kopalń jest świetna jakościowo i niczym nie ustępuje soli himalajskiej. A przy tym jest … tańsza! Zaoszczędzicie co najmniej 10 – 20 – 50zł. A przy okazji wspomożecie polski rynek pracy. Górnicy też są potrzebni, a co!

Sól himalajska cena
Sól himalajska cena
Sól himalajska zastosowanie
Sól himalajska zastosowanie
Na skróty
Data
Tytuł
Sól himalajska
Ocena
51star1star1star1star1star