Gruby szlafrok to element obowiązkowy każdej garderoby – nie tylko tej zmarzlucha! Jednak każdy zakup powinien być racjonalny i przemyślany – nawet, gdy dotyczy to zakupu domowego okrycia wierzchniego. Z jakiego materiału powinien być szlafrok, gdzie kupić gruby szlafrok, jaki szlafrok wybrać do szpitala? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule!
Dlaczego warto wybrać gruby szlafrok?
Taki gruby, miękki i ciepły szlafrok to doskonały prezent na każdą okazję zarówno dla mężczyzny, jak i dla kobiety – i to w każdym wieku. Zatem jest to świetne rozwiązanie prezentowe w przypadku, gdy nie wiadomo, co kupić na urodziny, imieniny czy jako podarunek rocznicowy dla osoby, która teoretycznie ma wszystko. Grube szlafroki sprawdzą się również jako prezent ślubny (pod warunkiem, że znasz gabaryty Państwa Młodych) lub jako podarunek ot tak, bez okazji. Z pewnością nikt nie będzie spodziewać się szlafroka w prezencie, dlatego zaskoczycie takim prezentem niejedną osobę!
Z jakiego materiału powinien być szlafrok?
Wybór szlafroka oprócz koloru powinien uwzględniać wysokiej jakości materiały. W końcu nie jest to zakup koszulki czy spodni – raczej szlafrok kupuje się raz na parę lat, zatem nie warto na nim oszczędzać. Zakup „bylejakiego” szlafroka może skutkować tym, że najzwyczajniej nie będzie się z niego korzystać. Niektórzy wolą szlafroki działające na zasadzie lekkiej narzutki, jednak te nie będą odpowiednio chronić ciała przed chłodem ani nie dadzą efektu otulenia ciała – choć mogą prezentować się naprawdę pięknie. Zatem bardziej uniwersalnym wyborem będzie szlafrok grubszy, który doskonale wchłonie resztki wody po kąpieli i da ciału odpowiedni komfort ciepła. Jakie są najpopularniejsze materiały na szlafrok?
Szlafrok frotte
Tkanina frotte chyba najpopularniejszy i najbardziej rodzaj materiału, z którego wykonuje się szlafroki. Ten rodzaj bawełny w charakterystyczne prążki i pętelki jest absolutnym numerem jeden i dominuje w hotelach, siłowniach i SPA. Szlafrok frotte doskonale otula ciało po kąpieli i wchłonie resztki wody, zapewniając skórze komfort. Daje również uczucie miękkości i ciepła, a przy okazji jest komfortowy w noszeniu. Materiał szlafroka frotte jest również bardzo wytrzymały, nie mechaci się i nie zmienia struktury nawet po X praniach, dlatego jest to dobry zakup na lata.
Szlafrok z mikrofibry
Mikrofibra to tkanina syntetyczna, jednak bardzo ciepła, miękka i grubsza niż bawełna frotte. Szlafroki z mikrofibry są wręcz puszyste, a osoba, która je nosi może poczuć się niemal jakby była otulona stertą pluszowych misiów. To doskonały wybór dla tych, którym jest wiecznie zimno! Niestety – jako, że mikrofibra to włókno syntetyczne, to nie odprowadza tak wilgoci i potu jak bawełna, stąd szlafroki z mikrofibry to raczej nie opcja do noszenia od świtu do nocy. Ale na zimowe wieczory taki szlafrok sprawdzi się jak znalazł!
Szlafrok bawełniany
Bawełniane szlafroki to doskonały wybór nie tylko dla osób, które są eko i dla których los środowiska nie jest obojętny. Bawełna to tkanina naturalna, przewiewna, lekka i dobrze chłonąca wodę. Szlafrok z bawełny będzie również szybko wysychać i zapewni ciału doskonałą wentylację. Do tego bawełniane szlafroki charakteryzują się dużą praktycznością w użytkowaniu – zajmują mało miejsca w szafie i na wyjazdach, dlatego jest to doskonały wybór zarówno na wakacje, jak i do szpitalnej wyprawki dla młodej mamy.
Szlafrok z guzikami, zamkiem czy wiązany?
Kaptur, szlafrok wiązany czy zapisany na zamek błyskawiczny, a może taki z guzikami? Dodatkowe elementy szlafroka mają niebagatelne znaczenie i często decydują o wyborze danego modelu. Na szlafrok z kapturem z pewnością zdecydują się miłośnicy siłowni, basenów i salonów SPA. Kaptur chroni skórę głowy przed wychłodzeniem, a do tego sprawdzi się zwłaszcza przy przemieszczaniu między budynkami i korytarzami. Natomiast osoby zwracające uwagę na design ubrań wybiorą szlafrok z ciekawymi guzikami i wiązaniami. Takie okrycie wierzchnie świetnie będzie prezentować się na zdjęciach! Osoby bardziej praktyczne wybiorą zamek błyskawiczny lub szlafrok z paroma guzikami – dla wygody, komfortu i swobody noszenia.
#współpraca
Brak komentarzy