Peeling ryżowy do twarzy czyli sposób na idealną cerę – [Sklep]

Peeling ryżowy domowy przepis DIY

Peeling ryżowy do twarzy to prawdziwe cudo kosmetyczne! Peeling ze zmielonymi ziarnami ryżu wywodzi się z Japonii i możesz go kupić odwiedzając nasz sklep! Na stronie znajdziesz również przepis na oryginalny peeling ryżowy DIY prosto z Japonii. Z pewnością zakochasz się w jego właściwościach i działaniu rozświetlającym, rozjaśniającym i wybielającym cerę. Niech stanie się magia!

Peeling ryżowy a pielęgnacja skóry ryżem

Kosmetyki z ryżem to zdecydowana domena pielęgnacji Krajów Dalekiego Wschodu – zwłaszcza Chin, Japonii i Korei. Nic dziwnego – ryż w tamtych rejonach to podstawa prawie każdego dania, a ogromne plantacje dają dostęp do rozmaitych gatunków i najwyższej jakości świeżych ziaren ryżu. Dlatego też kosmetyka azjatycka „ryżem stoi” i kosmetyki z ryżem to codzienność pielęgnacyjna Azjatek!

Peeling ryżowy sklep
Peeling ryżowy sklep – fot. CIAT

Jakie kosmetyki z ryżem stosują Azjatki?

Peeling ryżowy to nie jedyny kosmetyk z ryżu stosowany przez piękne Azjatki. Kosmetyki z ryżem to przede wszystkim kosmetyki DIY – czyli do zrobienia w domu. Przepisy na kosmetyki z ryżu są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a ich receptury nie są wcale trudne w wykonaniu. Do tego kosmetyki z ryżu są ultra-tanie i są często stosowane przez tych bardziej oszczędnych Azjatów. Równie dużą popularnością cieszą się gotowe kosmetyki drogeryjne z ekstraktem z ryżu.

Więc jakie kosmetyki z ryżem są bardzo popularne i faktycznie używane przez Azjatki?

Woda ryżowa

Woda ryżowa to najpopularniejszy kosmetyk z ryżu DIY o działaniu rozjaśniającym, wybielającym i odżywczym . Woda ryżowa to woda pochodząca z gotowania ryżu i jest nagminnie stosowana od setek lat przez Azjatki jako tonik do skóry twarzy i szyi oraz jako wygładzająca płukanka do włosów. Wodę ryżową w internecie rozpropagowała wiele lat temu Michelle Phan, której filmiki urodowe biją rekordy popularności do dnia dzisiejszego. Ciekawostka: Michelle występuje w sieci jako … „ricebunny” czyli „ryżowy królik”! Woda ryżowa – przepis na ryżowy tonik do twarzy DIY!

Puder ryżowy

Puder ryżowy to nic innego jak ziarna ryżu zmielone na miałko ziarna ryżu. To ulubiony kosmetyk dawnych gejsz, które słynęły z niesamowicie rozjaśnionych, niemal bladych makijaży. W rzeczywistości puder z ryżu jest transparentny i ma właściwości matujące, rozjaśniające i utrwalające makijaż. Do tego puder ryżowy jest polecany zwłaszcza do cery tłustej i trądzikowej, ponieważ wykazuje działanie gojące, kojące i absorbujące nadmiar sebum. Od jakiegoś czasu puder ryżowy jest również do kupienia w Polsce i sięgają po niego nie tylko miłośnicy azjatyckiej pielęgnacji!

Olej z otrębów ryżowych

Olej z otrębów ryżowych to drogocenny olej z ryżu i prawdziwy koncentrat młodości! Stosowany jest od wewnątrz jako profilaktyka i środek wspomagający leczenie wielu chorób (alergie, nowotwory, hipercholesterolemia) oraz od zewnątrz jako olej pielęgnujący skórę. Olej z otrąb ryżowych wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i przeciwstarzeniowe. Często stanowi podstawę odżywczych serum oraz kremów do twarzy dla każdego rodzaju skóry.

Maseczki z wyciągiem z ryżu

Maseczki z ryżem to najczęściej popularne w całej Azji maski w płachcie. Takie maseczki są mocno nasączane esencją z kwasu hilauronowego, naturalnych ekstraktów, olejów i witamin. Popularna jest również maseczka w płachcie nasączana zwykłą wodą ryżową DIY. Maseczki z ryżu są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry – nawet tej najbardziej wrażliwej i alergicznej i stanowią doskonały środek rozjaśniający skórę. Maseczki z ryżu w płachcie są stosowane przez Azjatki nawet kilka razy w tygodniu i to prawdopodobnie dzięki nim zachowują młodą i jasną skórę przez długie lata.

Peeling ryżowy do ciała

Peeling do ciała z ryżu to gruboziarnisty kosmetyk najczęściej mieszany z naturalnymi olejami lub dostępny jako preparat gotowy ze składnikami odżywczymi ciało (masło Shea, koncentraty witaminowe). Azjatki traktują peeling ryżowy do ciała jako kosmetyk rozjaśniający, wybielający i zapobiegający wrastaniu włosów po depilacji. To właśnie dzięki drobinkom ryżu w peelingu ten kosmetyk daje efekt jasnej, gładkiej i miękkiej skóry oraz jest stosowany jako preparat rozjaśniający rozstępy i blizny po ciążach u Azjatek.

Peeling ryżowy jak zrobić?
Peeling ryżowy jak zrobić? – fot. Sunisa Ito

Peeling ryżowy na skórę – co to jest i działanie

Warto zaznaczyć, że działanie peelingu ryżowego nie sprowadza się tylko do wygładzenia skóry i pozbycia się martwych komórek naskórka. Peeling ryżowy wykazuje działanie pielęgnacyjne lepiej niż niejeden balsam do ciała!

Czy peeling ryżowy to kosmetyk przeciwzmarszczkowy?

Ziarna ryżu to przede wszystkim doskonałe źródło NNKT oraz witaminy E – znakomitych przeciwutleniaczy o działaniu antyoksydacyjnym, ochronnym i pielęgnacyjnym. Obecność tych 2 składników w ryżu silnie chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Więc wykonując peeling ryżowy jak najbardziej stosujesz bardzo skuteczną profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Oprócz tego peeling ryżowy posiada działanie przeciwzapalne i regenerujące skórę. Znakomicie sprawdzi się u osób mających problem z podrażnieniem skóry po peelingu (np. z zaczerwienieniem i pieczeniem). Sprawdzi się również u osób ze skórą naczynkową, trądzikową, zniszczoną i pozbawioną blasku. Peeling ryżowy działa również dotleniająco oraz poprawia metabolizm komórek skóry. Naturalna delikatność kosmetyku sprawia, że po peeling ryżowy mogą sięgać osoby w każdym wieku!

Peeling z ryżu – efekt nawilżenia skóry

Do tego obecność naturalnych kwasów tłuszczowych w ryżu lekko natłuszcza, nawilża i znakomicie wzmacnia skórę. Dzięki temu składnikowi kosmetyki z ryżem (nawet te o działaniu matującym) zapobiegają nadmiernemu wysuszeniu skóry i stanowią swego rodzaju „bloker” przed utratą wody z komórek naskórka. Ten efekt nawilżenia i natłuszczenia skóry po peelingu ryżowym często sprawia, że korzystanie z kremu, balsamu czy mleczka do ciała nie jest już konieczne.

Przepis na peeling ryżowy domowy DIY

Domowy przepis na peeling ryżowy DIY jest niebywale prosty i z łatwością można wykonać go w domowych pieleszach. Co potrzeba by wykonać domowy peeling z ryżu?

Peeling z ryżu – składniki

garść ziaren suchego ryżu

mleko/woda/hydrolat

miód

Jak zrobić peeling ryżowy szybko i sprawnie?

Najlepiej zaopatrzyć się w elektryczny młynek do mielenia kawy. W ten sposób peeling ryżowy będzie wykonany w parę sekund i unikniesz frustracji i bałaganu w kuchni. Ostrza młynka zmielą ziarna ryżu na drobny pył lub w mniejsze drobinki – tutaj ostrość ścierającego peelingu zależy od Ciebie. Ziarna ryżu można również zmiażdżyć w moździerzu, jednak drobiny ryżu lubią podczas ucierania „skakać” i uciekać z moździerza.

Zmielony ryż wymieszaj z niewielką ilością mleka, wody lub hydrolatu do konsystencji gęstej pasty. Z tych trzech propozycji warto wybrać mleko: zawartość kwasu mlekowego świetnie wygładzi skórę i jeszcze bardziej rozjaśni skórę. Do pasty można dodać też łyżkę prawdziwego miodu – doda on właściwości antybakteryjnych do peelingu – jest to zalecane postępowanie zwłaszcza u cery trądzikowej i zanieczyszczonej.

Jak wykonać peeling ryżowy?

Peeling nałóż na dokładnie oczyszczoną i wilgotną skórę twarzy i ciała. Masuj dokładnie peelingiem skórę wykonując okrężne ruchy. Zwróć uwagę zwłaszcza na miejsca bardziej zanieczyszczone (np. strefę T: czoło, nos i brodę). Peeling spłucz ze skóry letnią wodą. Następnie zastosuj tonik (np. tonik aloesowy) i nałóż ulubiony krem. Peeling ryżowy stosuj 1-2 razy w tygodniu.

Gdzie kupić peeling ryżowy – SKLEP

Jakie opinie ma peeling ryżowy?

Osoby które zdecydowały się na wykonanie peelingu z ryżu doceniają jego doskonałe właściwości ścierające. Nic dziwnego – peeling z ryżu jest gęsty i naprawdę skuteczny. Peeling z ziaren ryżu posiada również opinię delikatnego i bezpiecznego kosmetyku, dlatego jest polecany również przez nastolatki. Ci, którzy stosują ten peeling odrobinę dłużej niż 1-2 razy zauważają, że peeling rozjaśnia skórę i widocznie wybiela przebarwienia. Drobiny ryżu oczyszczają skórę bardzo dokładnie i efektywnie, dzięki czemu problematyczne i najbardziej zanieczyszczone miejsca (np. skrzydełka nosa) są wyraźnie czystsze i wolne od wągrów.

Peeling ryżowy gdzie kupić?
Peeling ryżowy gdzie kupić? – fot. Toby Oxborrow

Peeling ryżowy krok po kroku – podsumowanie

Jak działa peeling ryżowy na skórę?

Peeling ryżowy skutecznie złuszcza martwy naskórek i działa na skórę odżywczo i mineralizująco. Peeling z ryżu naprawdę głęboko oczyszcza skórę i może stanowić remedium na wągry, zaskórniki i rozszerzone pory. Oprócz doskonałego efektu wygładzenia skóry peeling ryżowy świetnie rozjaśnia, rozświetla i dodaje blasku cerze. Ten kosmetyk złuszczający daje efekt super-miękkiej skóry i powoduje automatyczny odruch ciągłego miziania twarzy. Peeling z ryżu polecany jest do każdego rodzaju skóry: zwłaszcza dla skóry tłustej, z przebarwieniami oraz skóry wrażliwej i alergicznej.

Jak zrobić peeling ryżowy domowy DIY?

Najprostszy przepis na peeling ryżowy to tylko wysokogatunkowy ryż i woda. Koniecznie zaopatrz się również elektryczny w młynek do kawy. Zmielony na miałko ryż wymieszaj z niewielką ilością wody do uzyskania gęstej papki. Powstałą pastą masuj oczyszczoną i zwilżoną skórę twarzy i szyi. Następnie peeling spłucz letnią wodą i przemyj skórę tonikiem (polecamy tonik aloesowy) lub wodą ryżową. Peeling ryżowy daje efekt czystej, gładkiej i odświeżonej skóry. Do tego będzie można również zauważyć lekkie rozjaśnienie i wybielenie skóry. Peeling ryżowy możesz stosować z dodatkiem miodu, glinki kosmetycznej i olejku eterycznego (np. różanego lub z drzewa herbacianego). Dokładniejszy przepis na peeling ryżowy znajdziesz w naszym artykule o tym peelingu!

Gdzie kupić peeling ryżowy do twarzy?

Peeling ryżowy kupisz w naszym sklepie internetowym (►peeling ryżowy sklep). Kupno gotowego peelingu z ryżu ma swoje plusy: peeling ryżowy to kosmetyk oryginalny, azjatycki, pochodzący prosto od azjatyckiego producenta. Nie tracisz też czasu na przepis na ryżowy peeling domowy DIY, tylko od razu przystępujesz do dzieła. Dodatkowo peeling oprócz ekstraktu ryżowego zawiera ekstrakt z pomarańczy oraz ekstrakt z aloesu. Taki peeling oprócz złuszczania naskórka wygładza, nawilża, rozjaśnia i reguluje wydzielanie sebum, a dodatek ekstraktów ziołowych i owocowych wzmacnia pielęgnacyjne działanie kosmetyku. Jako bonus: peeling ryżowy ma same pozytywne opinie – również na zagranicznych stronach www!

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE