Ciemne plamy pod pachami – jak usunąć i jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Krem wybielający pachy miejsca intymne sklep

Sposoby na ciemne plamy pod pachami powstają jak grzyby po deszczu. Jedne są bardziej skuteczne, jedne mniej. Poznaj domowe sposoby na ciemne plamy pod pachami i sprawdź, jak się ich pozbyć oraz jak utrzymać efekt pach bez przebarwień, zażółceń i zacieków.

Jakie przyczyny mają ciemne plamy pod pachami?

Najczęstsze powody ciemnych plam pod pachami to nieprawidłowa higiena skóry. Jednak skóra pod pachami to obszar, o którym rzadko się pamięta i nie pielęgnuje tak bardzo, jak np. skóry twarzy czy dłoni. Dlatego ciemne lub brązowe pachy to zazwyczaj efekt używania słabej jakości dezodorantu lub antyperspirantu, który w połączeniu z potem może tworzyć brudzącą, chemiczną mieszankę.

Druga przyczyna ciemnych plam pod pachami to niewłaściwy sposób depilacji. Najczęstszy, jaki jest wybierany to golenie mechaniczne maszynką do golenia. Taka praktyka może i jest szybka i wygodna, jednak w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej może doprowadzić do powstawania krostek, wrastania włosów i przebarwień, co wizualnie daje efekt brudnych, zaniedbanych i ciemnych pach.

Trzecia przyczyna przebarwień pod pachami to rogowacenie ciemne, które zmienia pigmentację skóry. Rogowacenie ciemne może dotyczyć również pachwin, łokci, kolan, co wzmaga niepożądany efekt estetyczny i sprawia wrażenie, że człowiek wygląda na brudnego i zaniedbanego. Bywa i tak, że rogowacenie ciemne związane jest z problemami zdrowotnymi (insulinoopornością, cukrzycą, otyłością czy nawet nowotworem żołądka!). Jednak nie ma co martwić się na zapas, gdyż należy to do rzadkości.

Krem wybielający pachy efekty
Krem wybielający pachy efekty

Sposoby na ciemne plamy pod pachami

Co zrobić, by przebarwienia pod pachami zbladły i przestały dokuczać?

Zrób przegląd kosmetyczki i zwróć uwagę na antyperspiranty, dezodoranty i perfumy, których używasz. Wybieraj produkty delikatne, raczej nie ziołowe (sporo ziół działa fotouczulająco i może powodować przebarwienia pod pachami), pozbawione alkoholu.

Najbardziej uciążliwe plamy od pachami mogą powodować antyperspiranty. Blokują one gruczoły potowe, przez co powstający po odstawieniu pot może zmienić zapach i kolor. A to z kolei wpływa na kolor skóry pod pachami.

Wymień swoją starą maszynkę do golenia na nowe, niestępione ostrze. Szarpanie skóry zdezelowaną maszynką doprowadzi do podrażnień, a golarka po pewnym czasie może ulec korozji. Stara maszynka do golenia może spowodować powstanie zakażenia czy do wrośnięcia włosków pod pachami. Zwróć na to uwagę zwłaszcza, gdy masz skłonności do podskórnych wykwitów. Dobrze jest zatem odstawić na jakiś czas maszynkę do golenia i przerzucić się na kremy do depilacji czy depilację woskiem (tudzież depilację pastą cukrową). Warto odwiedzić pobliski salon kosmetyczny i zapytać o profesjonalną depilację, która przyczyni się do likwidacji plam pod pachami.

Krem wybielający pachy i miejsca intymne

Doskonałym sposobem na ciemne plamy pod pachami jest krem wybielający pachy (jak również krem wybielający miejsca intymne) w połączeniu ze stosowaniem peelingu. Z naszej strony polecamy delikatny peeling ryżowy, który delikatnie złuszczy i rozjaśni skórę pod pachami. Systematyczne stosowanie peelingu i kremu wybielającego pachy przyniesie bardzo dobre rezultaty w postaci jasnych, zadbanych i gładkich pach. A to wszystko bez uczucia suchości, pieczenia i podrażnienia, którego efektem często są domowe sposoby na ciemne plamy pod pachami.

Krem wybielający pachy i miejsca intymne charakteryzuje się sprawdzoną, wybielającą formułą, przyjemnym zapachem i właściwościami nawilżającymi. Systematycznie stosowany krem wybielający pachy i miejsca intymne rozjaśnia i wybiela ciemne plamy pod pachami oraz zapobiega powstawaniu nowych przebarwień. Jest to skuteczna i relatywnie tania metoda w porównaniu z zabiegami w gabinetach medycyny estetycznej.

Gdzie kupić krem wybielający pachy? Odwiedź sklep internetowy z wybielającymi kosmetykami do ciała!

Domowe sposoby na plamy pod pachami – skuteczne czy nie?

Naturalne rozjaśnianie plam pod pachami budzi wiele kontrowersji. Wymaga też o wiele więcej samozaparcia niż krem wybielający pachy. Gwarantem skuteczności jest stosowanie zawsze świeżych, nieutlenionych produktów spożywczych. Stosowany na plamy pod pachami ziemniak, soda oczyszczona, jogurt czy cytryna mogą zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Najbardziej popularna soda oczyszczona pod pachy może podrażnić skórę, a kolei sok z cytryny często doprowadza do pieczenia. Dlatego dobrze jest zacząć rozjaśnianie skóry pod pachami wtedy, gdy stany zapalne są wygojone, a skóra dojdzie do siebie po goleniu. Lepiej nie zabierać się za wybielanie skóry pod pachami wtedy, gdy wyjeżdżamy na urlop czy przed wielkim wyjściem, ponieważ domowe eksperymenty mogą dać niekoniecznie pożądany efekt.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE