Czy suchy szampon niszczy włosy? Jaka jest jego cena? Jak działa i jak używać suchy szampon? Jakie są jego efekty użycia? Jaki suchy szampon najlepiej wybrać? Te i inne pytania i odpowiedzi poniżej.

Suchy szampon niszczy włosy

Suchy szampon – niszczy włosy

Suchy szampon stosowany okazjonalnie i w rozsądnych ilościach nie niszczy włosów! Jednak częste ich stosowanie może wysuszyć i podrażnić skórę głowy i cebulki włosów, stąd możliwe obawy co do zniszczenia włosów, ich osłabienia i wypadania. Suche szampony oparte są głównie na alkoholu i skrobi (ryżowej, kukurydzianej, ziemniaczanej), które dla skóry głowy nie są łaskawe. Więc stosujmy suche szampony z głową i tylko w awaryjnych wypadkach.

Włosy szybko przetłuszczające się – porady!

Suchy szampon – cena

Cena suchego szamponu waha się od ok. 10 zł do prawie 90 zł. Oczywiście cena suchego szamponu zależy od marki (drogeryjna lub luksusowa), reklamy (brak reklamy lub reklama w mediach), składników (dodatek ekstraktów owocowych i wyciągu z pokrzywy lub ich brak). No i oczywiście cena suchego szamponu zależy również od tego, czy dany produkt jest nowością czy już trochę „poleżakuje” na rynku kosmetycznym.

Oto ceny najbardziej popularnych suchych szamponów:

 1. Mega Objętość 48h (Garnier Fructis) – aerozol – ok. 20 zł (150 ml)
 2. Express Dry Shampoo (Sephora) – aerozol – ok. 30 zł (75 ml)
 3. Volume Lift lub Anti-Grease – Syoss – aerozol – ok. 15 zł (200 ml)
 4. HairX Pure Balance Dry Shampoo (Oriflame) – aerozol – ok. 25 zł (150 ml)
 5. Trocken Shampoo (Isana Hair) – aerozol – ok. 10 zł (200 ml)
 6. Shampooing sec seboregulateur lub sec extra-deux (Klorane) – aerozol – ok. 40 zł (150 ml)
 7. Dry Shampoo (Gosh) – aerozol – ok. 30 zł (150 ml)
 8. Dry Shampoo (Beauty Formulas) – aerozol – ok. 20 zł (150 ml)
 9. Naturia (Rene Furterer) – aerozol – ok. 80 zł (150 ml)

Dla osób z problemem SWĘDZĄCEJ i PODRAŻNIONEJ skóry głowy polecamy szampon SCALP:

Szampon na swędzenie skóry głowy
Szampon na swędzenie skóry głowy

Suchy szampon – gdzie kupić

Dostępność suchych szamponów nie sprawia obecnie problemu. Suchy szampon można kupić w pierwszej lepszej drogerii (Rossman), przez konsultantki w sprzedaży bezpośredniej (Oriflame, FM), w perfumerii (Sephora, Douglas) lub bezpośrednio w salonach fryzjerskich (aczkolwiek fryzjerzy nie są zwolennikami suchych szamponów – wg nich lepiej po prostu umyć włosy ;)).

Suchy szampon cena

Suchy szampon – jaki wybrać

To, jaki wybrać suchy szampon, to zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, podobnie jak wybór normalnego szamponu, oleju bądź odżywki. Dobrze jest dopasować wybór suchego szamponu ze stanem swoich włosów – jeśli są cienkie i klapnięte, warto zainwestować w suchy szampon, który daje efekt „push up”. Gdy włosy wybitnie się przetłuszczają, sięgnijmy po suchy szampon dla włosów skłonnych do łojotoku. Gdy są to włosy wymagające – warto zakupić suchy szampon z dodatkiem ekstraktu z pokrzywy lub ekstraktu z owsa.

Suchy szampon – jak działa

Każdy suchy szampon w zasadzie działa tak samo: skrobia zawarta w suchym szamponie absorbuje nadmiar sebum, przez co włosy sprawiają wrażenie bardziej świeżych i puszystych. Suchy szampon w zasadzie nie oczyszcza włosów i nigdy nie będzie oczyszczać, ponieważ zwyczajnie nie myje włosów i nie został do tego celu stworzony. Suchy szampon jedynie przedłuża świeżość włosów i to nie na długo – zazwyczaj jest to parę dodatkowych godzin do całego jednego dnia.

Suchy szampon jak używać

Suchy szampon – jak używać

Oto podstawowy przepis na to, jak używać suchy szampon (w aerozolu):

 1. Dokładnie wyszczotkuj włosy grzebieniem lub szczotką.
 2. Porządnie wstrząśnij pojemnik z szamponem przed jego użyciem.
 3. Rozpyl suchy szampon krótkimi seriami w odległości ok. 20 cm na samą skórę głowy.
 4. Pamiętaj o wstrząsaniu kosmetyku przed każdorazowym jego użyciem!
 5. Odczekaj parę minut  – w tym czasie skrobia w szamponie wchłonie nadmiar sebum przy skórze głowy.
 6. Ponownie wyszczotkuj włosy bądź wysusz włosy suszarką w celu usunięcia nadmiaru produktu.

Suchy szampon – w sprayu czy w pudrze

plusy i minusy suchych szamponów w sprayu jak i w pudrze. Suchy szampon w sprayu jest zdecydowanie bardziej podręczny, a jego użycie jest wygodniejsze. Niestety minusem suchego szamponu w sprayu jest fakt, że zawiera wysuszający alkohol (podobnie jak dezodoranty do ciała i lakiery do włosów). Natomiast suchy szampon w pudrze jest zazwyczaj pozbawiony dodatku alkoholu, ale z kolei jego użycie jest bardziej kłopotliwe – suchy szampon w pudrze jest trudniejszy w dozowaniu i nakładaniu.

Suchy szampon – efekty

Efekty użycia suchego szamponu: pierwsze zdjęcie (PRZED) i drugie zdjęcie (PO).

Suchy szampon efektySuchy szampon efekt