Jak rozjaśnić podkład do twarzy – zrób to sama i to w domu!

Jak rozjaśnić podkład sposoby

Zawsze mam ten sam problem. Za ciemny podkład do twarzy to zmora bladolicych, osób stosujących filtry do twarzy, rudzielców oraz osób z klasyczną, słowiańską urodą. Jakie są domowe sposoby na rozjaśnienie podkładu? Jak rozjaśnić podkład do twarzy – ten za ciemny, źle dobrany? A jak rozjaśnić mineralny podkład do twarzy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule!

Jak rozjaśnić podkład do twarzy – domowe sposoby!

Jeśli jesteś za leniwa (jak ja) i nie nadążasz za nowinkami technicznymi typu aplikacja Douglas Color Expert (jak ja!) i w ciągle masz problem z kupieniem podkładu w odpowiednim odcieniu (ponownie – jak ja!), to … wyluzuj. Świat się nie zawalił. Nie bij głową w mur i nie wywalaj za ciemnego podkładu do śmietnika. Albo poczekaj na spokojnie do lata i opal mordkę, albo … rozjaśnij za ciemny podkład. Domowymi sposobami.

JAK ROZJAŚNIĆ SKÓRĘ TWARZY? NATURALNIE!

KREM WYBIELAJĄCY MIEJSCA INTYMNE, PACHY I … TWARZ!

Jak rozjaśnić podkład?
Jak rozjaśnić podkład? – fot. wieczniemloda.com

Filtr przeciwsłoneczny

Niby mieszanie podkładu z filtrem osłabia „ochronną moc” filtra, ale … my nie o tym. To bardzo fajny sposób na rozjaśnienie za ciemnego podkładu. Nie trzeba go wiele, często wystarczy kropla filtru na całą twarz. Sprawdzi się tu też dodanie zmiksowanie podkładu z TYM kremem. I sprawa załatwiona.

Color blend white

Sprawdza się znakomicie jako patent na rozjaśnienie podkładu do twarzy! Color blend white jest białą bazą w proszku o wysokim stopniu krycia. Do tego jest bardzo, bardzo wydajny. Color blend white może rozjaśniać nie tylko podkład, ale też cienie, pudry, róże. Dziękować Bogu za Color blend white.

ROZJAŚNIASZ PODKŁAD? WYBIEL SOBIE ZĘBY!

Jaśniejszy podkład

Jasny + ciemny = idealny odcień. Jaśniejszy podkład o 1-2 tony od Waszego za ciemnego podkładu to najprostsze i najlogiczniejsze rozwiązanie by szybko i skutecznie rozjaśnić podkład. Plusem takiego patentu jest fakt, iż za każdym razem można modyfikować odcień podkładu w zależności od upodobania i kondycji skóry. Minusem za to może być fakt, iż nie każdemu chce się codziennie „bawić” w domowego Picassa i tracić czas na odpowiednie połączenie kolorów.

Kolejny minus? Trzeba znowuż zakupić drugi podkład i zająć dodatkowe miejsce na półce w łazience. I wydać pieniądze.

Jak rozjaśnić podkład sposoby
Jak rozjaśnić podkład do twarzy sposoby – fot. wieczniemloda.com

Biały cień do powiek

Biały, trupioblady i matowy cień do powiek może uratować Wasz podkład. Najlepiej, gdy cień jest sypki, matowy, pozbawiony połyskujących drobinek (miki). Gorzej, gdy biały cień do powiek jest prasowany, no bo jak go wmieszać w podkład? Mimo wszystko to fajny patent, sprawdza się na wyjazdach, gdy nie ma dostępu do cywilizacji.

Talk

To nie jest idealne wyjście, jednak jest to kolejny sposób na to, jak dobrze i szybko rozjaśnić podkład do twarzy. Jest to wyjątkowo skuteczny patent na rozjaśnienie kosmetyku, jednak polecany jako ratunek w wyjątkowych sytuacjach. Codzienne stosowanie talku może okazać się za ciężkie dla cery i w połączeniu z potem czy deszczem może zmienić twarz w pizzę. W dodatku może (ale nie musi) zapchać pory skóry i spowodować wysyp zaskórników, wągrów, przyczynić się do rozszerzenia porów i nadprodukcji sebum.

Faktem natomiast jest, że połączenie talku z podkładem (zwłaszcza z podkładem mineralnym) dobrze rozjaśnia skórę i sprawdza się w rozjaśnianiu za ciemnego podkładu. Inne wykorzystanie talku w kosmetyce to talk jako suchy szampon oraz jako zasypka na pocące się stopy.

Krem Bambino

Tani, dobry, klasyczny krem Bambino nie wysuszy skóry tak, jak np. pasta cynkowa czy Sudocream, a sprawdzi się świetnie jako patent na rozjaśnienie podkładu do twarzy. Wystarczy oczyszczoną skórę posmarować niewielką ilością kremu, odczekać do jego wchłonięcia się, a następnie nałożyć makijaż. I już! Dodatkowo krem pomoże pozbyć się krostek (przez zawartość tlenku cynku). Krem Bambino jest dostępny nawet w kioskach, aptekach oraz drogeriach.

Jak rozjaśnić podkład do twarzy – zapytaj i odpowiedz!

Jak rozjaśnić podkład mineralny?

By rozjaśnić podkład mineralny potrzebujesz niewielkiej ilości produktu rozjaśniającego (Color Blend White). Ten preparat występuje w formie sypkiej i nie należy z nim przesadzać – wystarczy dosłownie odrobina po to, by uzyskać odpowiedni, jaśniejszy odcień dopasowany do koloru karnacji. Za duża ilość rozjaśniacza spowoduje efekt maski i spowoduje, że podkład będzie wyglądać na skórze nieestetycznie (jak kreda, a dodatkowo podkreśli rozszerzone pory). Jak jeszcze rozjaśnić podkład mineralny? Najprostszym rozwiązaniem jest zakup … drugiego podkładu mineralnego o 1-2 tony jaśniejszego. Dobrze sprawdza się codzienne dobieranie koloru pod aktualny odcień cery, lepiej nie mieszać całości nowego, jaśniejszego podkładu ze „starym” podkładem – w ten sposób uniknie się kolejnej kolorystycznej wpadki.

Jak rozjaśnić za ciemny podkład do twarzy – lista produktów.

By rozjaśnić za ciemny podkład do twarzy należy zaopatrzyć się w talk, krem wybielający (polecamy krem do wybielania miejsc intymnych i pach lub krem Bambino) lub jasny puder do twarzy. Dobrze sprawdzi się również zakup jaśniejszego podkładu do twarzy – nie musi to być produkt z „wyższej półki cenowej” – będzie on spełniać jedynie rolę rozjaśniacza.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (6)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE