Obgryzanie paznokci – 9 genialnych sposobów na ogryzki!

Obgryzanie paznokci płyn

Obgryzanie paznokci i skórek – jak temu zapobiec i jak przestać to robić? Znakomite sposoby i preparaty na obgryzanie paznokci! Pozbądź się nałogu!

Obgryzanie paznokci – jak przestać?

Jak przestać obgryzać paznokcie i maltretować skórki wokół paznokci? To proste. Poznaj 8 sprawdzonych sposobów na obgryzanie paznokci!

Obgryzanie paznokci – lakier!

Gdy masz zaniedbane ogryzki zamiast paznokci nic dziwnego, że będziesz się wstydzić się pomalować je kolorowym lakierem. Pewnie boisz się, że będzie wyglądać karykaturalnie? Chwila! Zanim bez wstydu sięgniesz po kolorowe lakiery, zacznij od bezbarwnej odżywki do paznokci!

Odżywka do paznokci przede wszystkim da Ci świadomość tego,

że zaczynasz dbać o swoje paznokcie i bierzesz się za to na serio. To działa!

Poza tym bezbarwna odżywka do paznokci jest niewymagająca, łatwo się nakłada, nie wymaga specjalnych zdolności przy malowaniu. Nawet pomalowane odżywką „na odwal się”  wyglądają dobrze. Pamiętaj! Odżywkę do paznokci mogą stosować też mężczyźni, czemu nie?

Obgryzanie paznokci – manicure japoński!

Kolejny etap – manicure japoński, dzięki któremu zaniedbane i zniszczone paznokcie będą zdrowe i błyszczące. Systematycznie wykonywany manicure japoński (zestaw do manicure japońskiego możesz kupić on-line TUTAJ!) wzmocni płytkę paznokcia, która będzie piękna, gładka i mocna jak nigdy przedtem!

Poza tym to najlepsza praktyka dla osób, które chcą na serio zająć się manicurem – np. zostać stylistką paznokci. Bo piękne paznokcie to wypielęgnowane paznokcie, na których każdy manicure będzie wyglądać bosko.

Obgryzanie paznokci manicure

Obgryzanie paznokci manicure

Obgryzanie paznokci – maść z witaminą A!

Maść z witaminą A (jakiejkolwiek firmy) jest genialna na rany, podrażnione opuszki palców i zdewastowane skórki wokół paznokci. Sprawdzi się zwłaszcza u nałogowych skubaczy skórek jak i tych, którzy te skórki lubią obgryzać aż do krwi. Maść z witaminą A bardzo, bardzo szybko zregeneruje rany i ukoi podrażnienia. Obowiązkowa w każdej torebce!

MAŚĆ Z WITAMINĄ A – KOSMETYCZNE CUDO!

Obgryzanie paznokci – gorzki paluszek!

Nawet, jeśli masz 30 lat i więcej – nie wstydź się. Idź do apteki i kup preparat o nazwie „Gorzki paluszek”. To przezroczysty żel, który naprawdę jest gorzki w smaku i uczy trzymania rąk przy sobie.

Często mamy kupują go swoim dzieciom, które lubią obgryzać paznokcie. Chociaż bywa i tak, że jeśli ktoś naprawdę chce obgryźć paznokcie, to żaden smak go nie powstrzyma… Ale warto spróbować!

Obgryzanie paznokci – preparaty i suplementy

Chcesz, by paznokcie szybciej się zregenerowały, a cały czas się rozdwajają? Rozdwojony paznokieć = zniszczony paznokieć, a taki prosi się o obgryzienie! Sięgnij po suplementy diety, koniecznie z zawartością skrzypu, pokrzywy i cynku. W aptekach jest ich całe mnóstwo! Pamiętaj, by jeść je z posiłkiem lub po posiłku, cynk lubi powodować wzdęcia i drażnić żołądek!

Obgryzanie paznokci – dieta

Idzie sezon na świeże warzywa i owoce. To najlepszy czas, w którym możesz zadbać o paznokcie! A jeszcze lepiej, jeśli wspomożesz się też dietą – codzienna owsianka piękności Heleny Rubinstein działa cuda! Dodaj do każdego posiłku świeże warzywo, a jako przekąskę ziarna słonecznika zamiast chipsów i voila! Paznokcie będą twarde jak stal!

Obgryzanie paznokci preparaty

Obgryzanie paznokci preparaty

Obgryzanie paznokci – zajmij swój czas!

Jeśli ciągle obgryzasz paznokcie, to … niekoniecznie z nerwów. Często pisze się o tym, że obgryzanie paznokci jest związane ze stresem czy nawet chorobą psychiczną. Niekoniecznie tak musi być.

Jeśli obgryzanie paznokci zajmuje Ci czas, wypełnij go czymś pożytecznym. Przestań skupiać się na paznokciach! Przeczytaj książkę, wyjdź na spacer, zapisz się na taniec. Zrób coś dla siebie i odwróć uwagę od obgryzania paznokci.

Obgryzanie paznokci – to obrzydliwe!

Zanim będziesz pchać palce do buzi, pomyśl o bakteriach za paznokciami. Dłonie to największe siedlisko bakterii ever! Nawet, jeśli je myjesz, to nie jest możliwe, by utrzymać sterylną czystość dłoni przez cały dzień.

Robisz rękami mnóstwo rzeczy: otwierasz drzwi do wc, drapiesz się po tyłku, dotykasz pieniędzy, łapiesz za poręcze. A później … obgryzasz paznokcie. Pomyśl o tych tryliardach bakterii, które zlizujesz i zjadasz. Może zrobić się słabo, co?

Obgryzanie paznokci – po co Ci to?

Pomyśl też o tym, że obgryzając paznokcie tak naprawdę krzywdzisz siebie. Po co Ci to? Po co Ci oszpecanie siebie? Przez obgryzanie paznokci nie będziesz ani ładniejsza, ani mądrzejsza. Po co tracić czas na coś tak bezwartościowego?

Obgryzanie paznokci sposoby

Obgryzanie paznokci sposoby

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

Dodaj odpowiedź

Wpisz rozwiązanie captcha: : *

Reload Image

0