Jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe?

Matowe paznokcie hybrydowe

Paznokcie hybrydowe stały się nieodłącznym elementem wizerunku współczesnej kobiety. Te w zależności od pory roku i zbliżającej się okazji, mogą być zarówno bardzo wyraziste, subtelne, jak i eleganckie. Ich charakter bowiem, w dużej mierze zależy od wybranych kolorów, dodatków oraz ich wykończenia. Możemy zatem ozdobić je wzorkami, cyrkoniami, pyłkiem lub brokatem, a następnie pokryć jednym z topów. I tutaj pojawia się bardzo efektowne rozwiązanie, jakim są matowe paznokcie hybrydowe. Te są bardzo eleganckie i pięknie eksponują dany kolor. Nic więc dziwnego, że stale zyskują na popularności, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Jak więc je zrobić i jakich produktów do tego potrzebujemy? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Matowe paznokcie hybrydowe – instrukcja krok po kroku

To czy wybierzemy czarny lakier hybrydowy czy czerwony lakier hybrydowy nie ma znaczenia – niezależnie od wyboru, każdy z kolorów pięknie prezentuje się w formie matowej, zyskując zupełnie innego charakteru, niż pokryty błyszczącym topem. Matowe paznokcie stanowią bowiem świetną bazę do wszelkich artystycznych kombinacji, poczynając od ręcznych malowanek, błyszczących dodatków czy doklejanych elementów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli chcemy, aby matowe paznokcie zdobiły nasze dłonie przez jak najdłuższy czas, powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad, które mają ogromne znaczenie podczas ich wykonywania. Jak więc zrobić matowe paznokcie hybrydowe i co potrzebujemy do ich przygotowania? Sprawdźcie!

Jakie produkty są potrzebne do zrobienia matowych paznokci?

Są dwa sposoby umożliwiające nam zrobienie matowych hybryd i do obu będziemy potrzebowali tych samych akcesoriów. Czego więc potrzebujemy do ich wykonania? Zacznijmy od najważniejszego, czyli baz, topów i lakierów hybrydowych. Te powinny być najwyższej jakości, tak aby nie narażały nas na ewentualne uczulenia, i aby umożliwiały nam uzyskanie jak najtrwalszych efektów. W tym wypadku doskonałym wyborem będą produkty marki NOX (link do sklepu: https://nox-nails.pl), które wyróżniają się krótkim i bezpiecznym składem, a przy tym świetnie kryją i mają idealną konsystencję. Oprócz tego potrzebujemy kilka akcesoriów, których używamy podczas klasycznego manicure hybrydowego. Zaopatrzmy się więc w produkty takie jak:
• pilnik,
• blok polerski,
• drewniane patyczki,
• primer kwasowy lub primer bezkwasowy,
• Essential Base marki NOX (baza hybrydowa),
• wybrane lakiery hybrydowe,
• Matte Top Coat marki NOX (matowy top hybrydowy),
• cleaner,
• waciki bezpyłowe.

Jak zrobić matowe hybrydy?

Gdy zaopatrzyliśmy się we wszystkie akcesoria niezbędne do zrobienia paznokci hybrydowych, czas najwyższy przejść do pracy:
KROK 1 – rozpoczynamy od przygotowania paznokci do zabiegu poprzez zmatowienie płytki, odsunięcie skórek na nią narastających oraz wycięcia tych zbędnych.
KROK 2 – kolejnym krokiem jest nasączenie wacika bezpyłowego cleanerem, a następnie przemycie nim paznokci, usuwając w ten sposób powstały pył i odtłuszczając płytkę.
KROK 3 – po odtłuszczeniu paznokci możemy zastosować jeden z primerów, który dodatkowo wspomoże trwałość stylizacji. W tym celu aplikujemy go bezpośrednio na płytkę, a następnie czekamy do odparowania lub wchłonięcia.
KROK 4 – na tak przygotowane paznokcie aplikujemy Essential Base marki NOX, pamiętając o nakładaniu cienkich warstw, które rozprowadzamy równomiernie po całej płytce. Całość utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.
KROK 5 – po utwardzeniu bazy przyszedł czas na nadanie stylizacji koloru. Sięgamy więc po ulubiony lakier hybrydowy, a następnie aplikujemy go na paznokcie, pamiętając o nakładaniu cienkich warstw i rozprowadzaniu ich aż pod same skórki. Całość utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.
KROK 6 – efekt matowych paznokci uzyskamy wykorzystując do tego Matte Top Coat marki NOX. Jego formuła została stworzona w taki sposób, aby oprócz czarującego efektu zapewnić jak najdłuższą trwałość stylizacji. Sięgamy więc po matowy top, a następnie nakładamy go na utwardzony kolor i ponownie utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.

Jak zrobić matowe paznokcie blokiem polerskim?

Gdy nie mamy pod ręką matowego topu hybrydowego, możemy uzyskać efekt matowych paznokci przy użyciu bloczku polerskiego. W tym wypadku musimy jednak pamiętać, że jest to sposób wymagający od nas większej wprawy i doświadczenia. W takiej sytuacji robimy klasyczny manicure hybrydowy, a po utwardzeniu topu hybrydowego paznokcie ostrożnie matowimy bloczkiem polerskim. Tutaj bardzo istotna jest delikatność, gdyż ruch bloczkiem powinien być krótki i wykonywany w różne strony paznokcia, tak aby nie pozostawiać widocznych rys.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE