Dermokonsultantka – praca, handel czy pasja?

Dermokonsultantka praca

Dermokonsultantka – kto to jest? Praca jako dermokonsultantka – piękny zawód z pasją? Kto to jest, cechy zawodu i jak być najlepszą dermokonsultantką?

Dermokonsultantka praca

Dermokonsultantka – kto to jest?

„Talent dodaje urodzie blasku” – Sophia Loren

Często zadajecie pytacie: dermokonsultantka – kto to jest u licha? Kim jest ta cała dermokonsultantka?

SEPHORA – PRACA JAKO KONSULTANTKA

DERMOKONSULTANTKA – to inaczej konsultantka urodowa, konsultantka kosmetyczna bądź specjalista od spraw kosmetyczno-urodowych. Za granicą znana jest jako beauty advisor. Dermokonsultantka działa na terenie apteki bądź w drogeriach kosmetycznych: większych tj. Sephora, Douglas bądź mniejszych drogeryjkach i sklepach z kosmetykami profesjonalnymi, najczęściej naturalnymi i organicznymi.

Jest to osoba, która posiada szeroką wiedzę na temat kosmetyków i pielęgnacji skóry twarzy, ciała i włosów. Dermokonsultantka potrafi odpowiednio doradzić i pomóc osobie w doborze odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Poza tym może pochwalić się nie tylko swoją wiedzą, ale również umiejętnościami interpersonalnymi. Cechuje ją wysoka kultura osobista, obycie z klientem i … cierpliwość. Dermokonsultantka nie tylko stosownie doradza, ale też odpowiada na pytania klientów.

Pamiętaj!

Dermokonsultantka to nie:

  • handlara – to przede wszystkim profesjonalne doradztwo kosmetyczne, które ma na celu pomoc i dobór odpowiedniej pielęgnacji!
  • sprzedawczyni – nie ma fizycznie do czynienia z pieniędzmi, nie „stoi na kasie” ani nie nagabuje do kupna produktów!
  • dermatolog – ale to często pierwsza osoba, z którą konsultują się potencjalni pacjenci i w miarę potrzeby zaleca konsultację z lekarzem!

No i najważniejsze!

To osoba, która lubi swoją pracę, wykonuje ją z pasją i zaangażowaniem. Aby być profesjonalną dermokonsultantką, trzeba na bieżąco śledzić nowinki kosmetyczne, interesować się składem produktów i bieżącymi trendami w kosmetyce i pielęgnacji, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Mało tego, wiedza dermokonsultantki często obejmuje również tematykę suplementacji, odżywiania i stylu życia!

Podsumowując rozważania co do pytania: dermokonsultantka – kto to jest:

praca dermokonsultantki to praca piękna, rozwijająca i potrzebna!

no i przy okazji bardzo, bardzo przyjemna!

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE