Damskie buty motocyklowe – dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy

Damskie buty motocyklowe

Odpowiednio dobrane obuwie na motocykl to podstawa. Na polskim rynku dostępny jest niezwykle szeroki i zróżnicowany wybór butów motocyklowych z wodoodporną membraną gwarantujących bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowania.  Bez względu na to, czy wybierzesz długie buty motocyklowe czy do kostek, musisz zadbać o ich każdy element. Każda miłośniczka dynamicznej jazdy, wsiadając na swój jednoślad powinna zadbać nie tylko o ochronę głowy i odpowiedni kombinezon ale także o właściwe sportowe buty motocyklowe.

To oczywiste, że jazda motocyklem w tradycyjnym obuwiu jest skrajnie nieodpowiedzialna i niebezpieczna. Z uwagi na to, że zwykłe buty w żaden sposób nie chronią wrażliwych części stóp narażonych na otarcia i urazu podczas upadku, w tym przypadku najwłaściwszym rozwiązaniem jest zakup butów motocyklowych do codziennej jazdy, które minimalizują ryzyko skręcenia kostki z zachowaniem jej mobilności. Z uwagi na to, że zarówno zaprojektowanie jak i stworzenie butów motocyklowych dla kobiet jest dla producentów prawdziwym wyzwaniem, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, od których będzie zależeć komfort i bezpieczeństwo jazdy.  

Buty motocyklowe damskie

Poszczególne modele obuwia, powstałe z myślą o motocyklistach muszą być dostosowane zarówno do pory roku jak i stylu jazdy. To co najistotniejsze to dopasowanie ich do stopy użytkownika – nie powinny być zbyt duże i luźne ani też zbyt małe i obcisłe. Odpowiednio dobrane buty motocyklowe damskie powinny być wyposażone w stabilizujący ochraniacz pięty i gumową podeszwę. Niezwykle bogata oferta butów motocyklowych dla kobiet, to modele dedykowane wszystkim paniom, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo i wygodę swoich stóp.

W zależności od preferencji i upodobań, na uwagę kobiet zasługują buty z niską i wysoką cholewką, chroniące stopy i nogi przed urazami, zapewniając optymalną cyrkulację powietrza. Wodoodporne buty motocyklowe wyposażone w szczelną membranę nie tylko stanowią skuteczną ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, ale także są łatwe w utrzymaniu czystości.Z uwagi na to, że jazda motocyklem jest bardzo niebezpieczna, zwłaszcza przy osiąganiu dużych prędkości, nasze stopy zarówno w krótkich jak i dłuższych trasach są narażone na ryzyko kontuzji. Profesjonalne i odpowiednio dopasowane buty motocyklowe damskie są zaprojektowane i wykonane w taki sposób aby były maksymalnie wygodne i bezpieczne.

Idealne buty motocyklowe damskie – jakie powinny być?

Przy wyborze butów na motocykl należy kierować się także budową ciała motocyklisty. Ze względu na to, że nogi i stopy pań są o wiele smuklejsze w przeciwieństwie do męskich, sięgając po konkretny model obuwia na motocykl, swoje poszukiwania należy oprzeć o produkty dedykowane  wyłącznie paniom. Idealnie dopasowane buty damskie motocyklowe będą nie tylko stabilizować staw skokowy ale też skutecznie chronić nogę podczas ewentualnego wypadku. W przypadku długich butów, oprócz stopy i kostki, mamy także dobrze zabezpieczoną łydkę i cześć goleniową, usztywniony czubek buta chroni palce a antypoślizgowa podeszwa zapobiega ześlizgiwaniu się z motocykla.   Wśród butów motocyklowych, w zależności od specyfiki i warunków jazdy wyróżnia się:

  • buty na motor sportowy – jeśli motocykl offroadowy to Twoja domena, powinnaś wybrać buty motocyklowe o bardziej agresywnym bieżniku, doskonale sprawdzającym się nawet przy dużym błocie, ponadto są wodoodporne, posiadają ochraniacze na kości piszczelowe, a ich cholewka jest utwardzana,
  • buty turystyczne – w przypadku butów motocyklowych damskich na szosę, najważniejsza jest wygoda. Spędzając na maszynie po kilka godzin podczas zmiennych warunków pogodowych warto wybrać buty krótkie sięgające niewiele ponad kostkę. Buty turystyczne na motocykl posiadają także mniejsze usztywnienie niż w przypadku butów sportowych, ponadto wyposażone są ślizgi i protektory zapewniające skuteczną ochronę nóg i stóp i nadające całości dzikiego pazura,
  • buty na motocykl szosowy – wybór butów na motor szosowy będzie zdeterminowany rodzajem motocykla i częstotliwością jazdy. Proste krótkie buty będą najodpowiedniejsze do prowadzenia motocykla miejskiego, jednak należy mieć na uwadze to, że nie zagwarantują one optymalnej ochrony kostce i stopie –  z tego właśnie względu odradza się rozwijanie w nich zawrotnych prędkości.

Wśród bogatej oferty butów motocyklowych wyróżnia się także skórzane buty motocyklowe, czyli tak zwane kowbojki, które także są wyposażone w odpowiednie wzmocnienia. Dostępne na rynku obuwie motocyklowe dostępne także na https://www.intermotors.pl/buty-motocyklowe-damskie.html to gwarancja komfortu, wygody i bezpieczeństwa jazdy. Jedyne swoim rodzaju kolekcje damskich butów motocyklowych zachwycają swoim designem, wygodą i funkcjonalnością. Niezawodne buty na motocykl przeznaczone są do jazdy na różnych modelach motocykli w każdych warunkach.      

Materiał powstał we współpracy z Inter Motors

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE