Oleje do skóry wrażliwej – które wybrać, by odpowiednio zadbać o skórę skłonną do podrażnień i zaczerwienień? Co daje codzienne stosowanie oleju i czy faktycznie warto go włączyć do pielęgnacji? I w końcu czy olej makademia zapycha pory? Na te i inne pytania odpowiemy w naszym artykule!
Jaki olej do skóry wrażliwej?
Pielęgnacja skóry olejami tak wymagającego typu cery powinna być starannie przemyślana i nieprzekombinowana. Wiele osób posiadających skórę wrażliwą wykazuje skłonność do „przeładowywania” swojej kosmetyczki zbędnymi preparatami, które są źle dobrane i de facto drażniące skórę. Olej do skóry wrażliwej powinien być maksymalnie lekki, niezapychający skóry oraz wzmacniający naturalną barierę naskórka. Dobre oleje do tego typu cery to olej z czarnej porzeczki, olej ze słodkich migdałów czy właśnie olej makadamia. Z kolei słynny olej arganowy czy popularny olej kokosowy może okazać się za ciężki do skóry wrażliwej, dlatego posiadacze wrażliwej cery muszą być bardzo ostrożni i nie dawać się ponieść kosmetycznym trendom. Jak odpowiednio pielęgnować skórę wrażliwą? Odpowiedzi na najważniejsze kwestie znajdziecie tutaj: https://ecospa.pl/pielegnacja-cery-wrazliwej
Olej makadamia – właściwości
Olej makadamia ma lekko orzechowy aromat i żółty kolor.
Jest olejem lekkim, dobrze tolerowanym przez skórę twarzy i ciała.
Znajduje zastosowanie w pielęgnacji twarzy, włosów i skóry ciała.
Olej makadamia zawiera mnóstwo witamin: witaminę A, E, witaminy z grupy B, skwalen, minerały oraz NNKT.
Jest doskonały do skóry wrażliwej i alergicznej – jest doskonale zgodny z naturalnym mikrobiomem skóry!
Naturalny antyoksydant i ochrona skóry
Oprócz właściwości pielęgnacyjnych olej makademia wykazuje właściwości protekcyjno-ochronne na skórę. Chroni skórę przed promieniowaniem UV oraz wzmacnia barierę hydrolipidową dzięki zawartości skwalenu. Dodatkowo zapobiega nadmiernej utracie wody przez skórę, zatrzymując cząsteczki H2O również w głębokich warstwach skóry, przez co cera nabiera blasku, elastyczności i gładkości. Warto wspomnieć, że stosując olej makadamia skóra nie tylko wygląda zdrowiej, zostaje poprawiony jej koloryt, ale również wydaje się młodsza i bardziej napięta. Dlatego warto mieszać na co dzień 1-2 krople oleju z żelem hialuronowym lub z ulubionym kremem.
Jakie zastosowanie w kosmetyce ma olej makadamia?
Olej makadamia sprawdzi się doskonale jako:
olej wzbogacające pielęgnację niemal każdej skóry: od wrażliwej, przez trądzikową, po ekstremalnie wysuszoną, dojrzałą i z głębokimi zmarszczkami;
olej w profilaktyce starzenia się skóry;
do pielęgnacji skóry ciała jako olej antycellulitowy, do skóry swędzącej, z problemami AZS, suchej;
ochrona końcówek włosów przed rozdwajaniem się;
wygładza włosy, nadaje im połysk bez obciążania, ułatwia ich rozczesywanie.
Jak stosować olej makademia do twarzy?
solo – 2 krople nałożone na skórę twarzy i szyi na noc znakomicie ukoją, zregenerują i odświeżą skórę;
z kwasem hialuronowym w formie żelu – żelowa formuła nada aksamitności, olej lepiej się wchłonie; w ten sposób zniweluje się uczucie tłustości oleju;
z kremem, który lubisz – nawet najzwyklejszy krem do twarzy dzięki olejowemu dodatkowi stanie się najbardziej luksusowym kosmetykiem!
dodaj do maseczki do twarzy – świetny patent dla osób, które nie tolerują olejów to dodanie ich do maseczek stosowanych 1-2 razy w tygodniu. Dzięki olejowemu dodatkowi maska nie wyschnie tak szybko na twarzy – co ważne jest zwłaszcza przy maseczkach z glinki!
do zmywania makijażu – metoda OCM (Oil Cleansing Method) czyli metoda czyszczenia skóry twarzy na gorąco lub jako dodatek do standardowego płynu micelarnego – natłuści skórę i oczyści bez uczucia ściągnięcia.
#współpraca
Brak komentarzy