Co postarza skórę twarzy i ciała?

Co postarza skórę ciała

Wiadomo, że najbardziej postarza skórę opalanie i nadmiar makijażu, ale są pewne czynności, które robią to bardzo … sprytnie. O tym, co postarza skórę twarzy i ciała – mini raport „pod lupą”.

Co postarza skórę – komputer i TV

Nałogowe oglądanie TV i siedzenie przed komputerem nie służą ani skórze, ani oczom i kręgosłupowi. W jaki sposób komputer czy  TV postarza skórę twarzy? Dzieje się to za sprawą promieniowania elektromagnetycznego, które mobilizuje wolne rodniki do przypuszczenia ataku na włókna kolagenu i elastyny. Już 6 h siedzenia przed komputerem czy TV zwiększa ilość wolnych rodników nawet o 20%!, a regeneracja skóra jest osłabiona nawet o 25%!

Dodatkowo skupiając się przy pracy komputerowej często nieświadomie napinamy mięśnie – zwłaszcza mięśnie czoła i szyi, a to niestety znacznie postarza cerę. Efektem pracy umysłowej są tzw. zmarszczki komputerowe. Jak temu zapobiec? Po prostu ogranicz spędzanie czasu przed komputerem i TV do niezbędnego minimum :).

Co postarza skórę twarzy

Chcesz wiedzieć co jeszcze przyspiesza starzenie skóry? PRZECZYTAJ TUTAJ

Co postarza skórę – perfumy

Niestety podstawowe zasady używania perfum często kuleją. Perfumy (nawet te najbardziej luksusowe) mają jako substancję bazową alkohol, który jak wiadomo potwornie wysusza skórę i zatem widocznie ją postarza. Zamiast użycia delikatnej mgiełki perfum na kark i nadgarstki dłoni, często strumień perfum ląduje na szyi, która jest jednym z najbardziej podatnych na zmarszczki rejonów skóry.

Brak pielęgnacji skóry szyi: nienakładanie kremów i nawilżających maseczek, brak ochrony przed słońcem i dodatkowo obfite opryskiwanie delikatnej szyi alkoholowymi perfumami – katowana szyja pomarszczy się o wiele szybciej

Co postarza skórę ciała

Co postarza skórę – żucie gumy

Wydawałoby się, że żucie gumy i postarzanie skóry to czysta paranoja. Nic bardziej błędnego! Notoryczne żucie gumy czy nawet uzależnienie od żucia gumy może skończyć się skończyć pogłębieniem bruzd nosowo-wargowych. Napięcie mięśni wokół ust i natężenie pracy żuchwy prowadzi do powstania nieestetycznych załamań skóry. Wszystkiemu winny jest pionowy ruch mięśni, którego skutkiem jest stopniowa utrata elastyczności tkanek.

Z takimi zmarszczkami rzadko kiedy poradzą sobie kremy i sera do twarzy. Jedynym wyjściem może być tylko wypełniacz. Natomiast żucie gumy po zabiegu wypełniania grozi też niebezpieczeństwem … przemieszczenia substancji wypełniającej w inne miejsce!

Co postarza skórę

Co postarza skórę – spanie na boku

Spanie na boku może powodować wgniecenia i naciągnięcia skóry, która (chcąc nie chcąc) poddaje się naciskowi ciała. Efektem spania na jednym i tym samym boku mogą być przede wszystkim pogłębione zmarszczki mimiczne wokół oczu i powstanie kolejnych!

Jak temu zaradzić? Najlepszym wyjściem dla skóry twarzy byłaby zmiana nawyków: brak wiercenia się w łóżku i „nauka” spania na plecach. Dobrym wyjściem jest też zmiana zwykłej poszewki na gładszą i jedwabistą. To w sumie jedyne sposoby na zapobieganie codziennemu postarzeniu skóry twarzy i szyi za pomocą poduszki.

ZRÓB TEST NA BEZSENNOŚĆ

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (6)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE