Atopowe zapalenie skóry twarzy i szyi – 3 sposoby na makijaż!

Atopowe zapalenie skóry twarzy

Atopowe zapalenie skóry twarzy i szyi – poznaj triki na makijaż przy atopowej skórze! Jakie kosmetyki stosować przy atopowym zapaleniu skóry? Poznaj te najlepsze!

Atopowe zapalenie skóry twarzy – makijaż

Jeśli myślisz, że atopowe zapalenie skóry twarzy i makijaż nie idą w parze i powinnaś się w ogóle nie malować – jesteś w błędzie. Oczywiście makijaż to kwestia wyboru, ale nie musisz z niego rezygnować. Sprawdź, w jakie kosmetyki warto zaopatrzyć się przy AZS!

Atopowe zapalenie skóry twarzy – krem

Podstawą każdej pielęgnacji skóry atopowej to nie podkład, nie maseczki, nie tonik, tylko … krem. Bez dobrej bazy w postaci kremu, który ochroni, zagoi i ukoi skórę, wiele się nie zdziała. Jak w przypadku malarstwa – tylko na dobrym płótnie powstanie piękny obraz!

Dlatego jeśli masz atopowe zapalenie skóry twarzy i chcesz „nosić” makijaż, zainwestuj w dobry krem. Tutaj nie ma przebacz – sięgaj tylko po sprawdzone preparaty, które faktycznie działają, są przebadane klinicznie i dermatologicznie. Tylko takie kremy spośród całej gamy kosmetyków na AZS pomogą, a nie zaszkodzą!!!

Jakie składniki powinny zawierać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

  • dekspantenol – inaczej prowitamina b5 – lider regeneracji i leczenia podrażnień skóry!
  • kompleksy lipidowe – wbudowują się w uszkodzoną barierę ochronną skóry i w ten sposób regenerują skórę
  • prebiotyki – naturalnie wzmacniają barierę ochronną skóry
  • olej rokitnikowy – przywraca skórze piękny, zdrowy wygląd!

Unikaj kosmetyków z dodatkiem kwasów, wysokich stężeń składników aktywnych (nawet witamina C w wysokiej dawce może bardziej zaszkodzić, niż pomóc!), napakowanych chemią po brzegi (zwłaszcza konserwantami i substancjami zapachowymi), sterydów i alkoholu – to wszystko rozogni problem AZS.

SPRAWDŹ, CZY NIE MASZ AZS => PORADNIK!

Atopowe zapalenie skóry twarzy – korektor

Atopowe zapalenie skóry twarzy i korektor? Jaki wybrać?

Tylko ZIELONY! Ewentualnie cielisty, zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Pamiętaj, żeby go dobrze rozprowadzić i uważać na wszystkie odstające, suche skórki, które korektor lubi podkreślać, a których przy atopowym zapaleniu skóry jest cała masa.

Przy skórze z AZS unikaj korektorów rozświetlających – drobinki rozświetlające uwydatnią i podkreślą każdy problem skóry. Przy AZS wybieraj kosmetyki z matowym wykończeniem.

Postaw na mocną pigmentację korektora – korektory lekkie albo nadające się tylko pod oczy mogą okazać się niewystarczające, by zakryć czerwone plamy i przebarwienia. Dobrze napigmentowany korektor wysokiej jakości stanie się Twoim przyjacielem!

Atopowa skóra twarzy szyi

Atopowa skóra twarzy szyi

Atopowe zapalenie skóry twarzy – podkład

Tutaj sprawdzi się lekkość i naturalność. Ciężka i toporna „tapeta” obciąży skórę atopową, która będzie mieć problem przy gojeniu się. A tego chcemy uniknąć. Natomiast cienka warstwa podkładu ZAWSZE wygląda dobrze na skórze, a przy okazji poprawi samopoczucie.

Nawilżające i hypoalergiczne kremy BB przy AZSto dobry wybór. Będą zakrywać i równocześnie pielęgnować skórę oraz dadzą jej oddychać. Sięgaj zwłaszcza po te z aptecznych półek, które są przebadane pod kątem atopii i alergii.

Atopowe zapalenie skóry i podkład mineralny – tutaj musisz bardzo uważać! Mimo, że minerały z reguły wyglądają na skórze bardzo ładnie, to bardzo lubią ją wysuszać. Koniecznie zastosuj pod podkład mineralny dobry krem nawilżająco-łagodzący! Dodatkowo koniecznie zapoznaj się z poradnikami na Youtube, jak nakładać minerały – polecamy delikatne wcieranie i nakładanie podkładu cienkimi warstwami. Także … ostrożnie!

Bonus: róż? bronzer? rozświetlacz? Unikaj koralowych, ciepłych odcieni oraz mocno mieniących się kosmetyków. Za to kontur twarzy podkreśl lekkim bronzerem i różem w chłodnym odcieniu. Uważaj na zabawy ze strobingiem – nakładanie wielu warstw makijażu przy chorej skórze to kiepski pomysł!

Atopowe zapalenie skóry szyi

Pamiętaj o pielęgnacji skóry szyi przy atopowym zapaleniu skóry! O ile każdy pamięta o pielęgnacji skóry twarzy przy atopowym zapaleniu skóry, tak prawie WSZYSCY zapominają o … szyi. A skóra szyi jest cienka, delikatna, niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Więc przy atopii trzeba jej pomóc. Jak?

Nie szarp, nie masuj – wklep! Każdy krem należy delikatnie wklepać w skórę szyi. Masaż (jeszcze bardziej niż zwykle!) delikatnej skóry szyi przy atopowym zapaleniu skóry niepotrzebnie podrażni skórę.

Jeśli nie musisz – unikaj nakładania podkładu na szyję. W myśl zasady: im mniej, tym lepiej.

Postaraj unikać się szalików, chust i golfów. Wszystko to podrażni delikatną skórę szyi. Chroń ją lekkim kremem, nie zakrywaj skóry szyi. To wystarczy.

Atopowe zapalenie skóry twarzy i szyi – dieta?

  1. Postaw na gotowanie … w domu! Stołowanie się na mieście, dania gotowe i fast-foody są przepełnione tłuszczami trans i czynnikami pro-zapalnymi, które niszczą skórę atopową od środka. Staraj się spożywać co najmniej jeden ciepły, domowy posiłek dziennie. Jedz go bez stresu i bez pośpiechu. To dla skóry już bardzo dużo!
  2. Wzbogać dietę w witaminę C i E – naturalne antyoksydanty! Biorą one udział w syntezie kolagenu i elastyny, przyspieszają regenerację skóry. Znajdziesz je w orzechach, olejach (pokochaj olej lniany!), warzywach liściastych.
  3. Ulubiona przyprawa? Kurkuma! Kurkuma to genialna przyprawa działająca przeciwzapalnie. Szkoda, że jest mało popularna i rzadko używana (zdetronizowana przez zwykłą sól i pieprz). Dodawaj ją do deserów, zup, mięs i makaronów.
  4. Probiotyk zawsze będzie OK! Odporność organizmu i funkcjonowanie skóry zależy od stanu … jelit! Zdrowe jelita, brak zaparć i odpowiednia równowaga biologiczna flory jelitowej sprzyjają pięknej skórze. Dlatego codziennie zażywaj dobrej jakości probiotyk!
  5. Witaminy z grupy B – a zwłaszcza witamina B12 służy skórze atopowej! Pomagają w regeneracji, przyspieszają gojenie się ran, zapobiegają pękaniu skóry. Zażywaj dziennie witaminę B complex i kompleksowo zadbaj o swoją skórę od środka!

Powyższe rady sprawdzą się też w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? AZS SKÓRY ATOPOWEJ DZIECI I RODZICÓW!

A Ty? Co używasz do pielęgnacji skóry trudnej, atopowej, wrażliwej?

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (3)

  • Majaa 6 lat temu Odpowiedz

    Przestrzegam przed lekami sterydowymi, zwłaszcza w przypadku małych dzieci! Sterydy działają szybko i dają dobre rezultaty, ale niestety na krótko, potem już jest tylko gorzej – skóra przyzwyczaja się do nich i potrzebuje coraz większych dawek. Jest bardzo duże ryzyko wystąpienia poważnych efektów ubocznych; zaniki skory w miejscach, gdzie łuszczyca występuje najczęściej, może wystąpić również depresja polekowa i naprawdę wiele innych. Po wielu latach stosowania sterydów zmiany są nieodwracalne, lekarze, którzy tak beztrosko przepisują te maści zachowują się wyjątkowo nieodpowiedzialnie. U mnie nic tak dobrze nie działa jak delikatne preparaty, najlepiej 100% ziołowe. Trudno takie znaleźć nawet w aptece. Ja znalazłam sklep z produktami konopnymi i to był strzał w 10! Córka niestety też ma łuszczycę i dla niej kupiłam z tego sklepu maść baby polecam

  • Marta 6 lat temu Odpowiedz

    ja przed makijażem stosuje odpowiednią pielęgnację, a mianowicie używam kosmetyków z serii Atopis, które w składzie mają olej konopny

  • Kar 6 lat temu Odpowiedz

    akurat się nie zgodzę totalnie z tym,żeby używać kosmetyków z matowym wykończeniem… gdyby nie rozświetlające podkłady i płynny rozświetlacz – wyglądałabym jak pękająca, stara babuszka…

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE