Czarcie żebro – kąpiel czyli odpędź złe uroki w 15 minut!

Czarcie żebro

Czarcie żebro – krążą legendy, że kąpiel w czarcim żebrze odpędza uroki. Jak przygotować oczyszczającą kąpiel, właściwości i zastosowanie czarciego żebra!

Czarcie żebro – właściwości  i zastosowanie

Ziele ostrożenia (zwyczajowo nazywanego czarcim żebrem) niespecjalnie wyróżnia się wyglądem. W żaden sposób nie przypomina czegoś demonicznego – bliżej mu do zwykłego chwasta. Rośnie na terenach podmokłych, łąkach, w rowach. Często czarcie żebro można spotkać na podmokłych śmietniskach. Czarcie żebro posiada charakterystyczne, fioletowe kwiaty wraz z równie charakterystycznymi, ząbkowanymi liśćmi.

Czyli w sumie … nic nadzwyczajnego. Ot – czarcie żebro to roślinka, jakich wiele. Natomiast właściwości czarciego żebra są zaskakujące. Poniżej czarcie żebro – zastosowanie w praktyce.

Czarcie żebro na uroki – kąpiel, wierzenia i legendy

Dlaczego czarcie żebro ma takie właściwości i zastosowanie na uroki, skoro z wyglądu jest niepozornym „ostem”?

W medycynie ludowej i słowiańskiej głęboko wierzono (i wierzy się do dzisiaj), że czarcie żebro odpędza od nas złe uroki. Gdy nie układa Ci się w miłości (np. gdy były chłopak Cię prześladuje) ani w pracy (trudni klienci Ci złorzeczą) albo po prostu gdy ktoś Ci źle życzy – w tym pomaga czarcie żebro. A właściwie kąpiel w czarcim żebrze.

Czarcie żebro na uroki – kąpiel na zmartwienia rodzica

Kąpiel w czarcim żebrze może pomóc skołowanym rodzicom, którzy martwią się o swoje pociechy. Często się przestrzega rodziców, by ich pociechy ktoś „nie zauroczył”, czyli by na dziecko np. nie została rzucona klątwa). A zwłaszcza, gdy rodzic posiada wokół siebie kogoś, kto nie życzy mu dobrze – tym bardziej ta obawa jest słuszna.

Wtedy zaleca się, by dla odstresowania rodzic spędził miły, przyjemny wieczór w ciepłej kąpieli z dodatkiem naparu z czarciego żebra. Wtedy czarcie żebro ma za zadanie „wyssać” złą energię, odpędzić negatywne emocje i rzucony urok. Przepis na kąpiel z czarciego żebra znajdziesz niżej.

Czarcie żebro na trądzik – kąpiel 

Jak czarcie żebro działa na trądzik? Ziele ostrożenia działa przeciwzapalnie, odtruwa i oczyszcza organizm, poprawia wygląd skóry. Zawiera dużo garbników, soli mineralnych i flawonoidów, stąd jego właściwości gojące, ściągające i regenerujące. Dlatego jeśli cierpisz na trądzik na plecach i pośladkach albo posiadasz stan zapalny mieszków włosowych (np. przy odrastaniu włosów po depilacji) – kąpiel z czarciego żebra może okazać się bardzo pomocna w gojeniu tych zmian!

Czarcie żebro na trądzik – herbata do picia

Herbatę z czarciego żebra parzy się jak inne herbaty. 1-2 łyżeczki czarciego żebra zalewa się wrzątkiem i zostawia do „nabrania mocy” czyli do zaparzenia. Herbata z czarciego żebra nadaje się do wypicia po ok. 10 minutach. Dobrze jest również gotować czarcie żebro przez ok. 15 minut, po czym ziele odsączyć, a odwar wypić. Herbata z czarciego żebra wykazuje działanie oczyszczające, gojące, detoksykujące i oczyszczające wątrobę, więc na trądzik – jak znalazł!

Czarcie żebro na trądzik – tonik na skórę

Napar z czarciego żebra można pić w ilości 1 herbata dziennie, można się w nim kąpać lub stosować jako leczniczy tonik do twarzy. Wystarczy zanurzyć wacik w wystudzonym naparze z czarciego żebra i przetrzeć nim skórę twarzy i dekoltu. Czarcie żebro pomoże w zagojeniu krostek, strupków i regeneracji podrażnionej skóry.

Czarcie żebro na skórę – zastosowanie

Ziele czarciego żebra znajduje zastosowanie nie tylko przy leczeniu trądziku. Czarcie żebro znajdzie zastosowanie również w wielu innych przypadłościach skórnych:

Czarcie żebro na zapalenie spojówek

Czarcie żebro sprawdzi się przy podrażnionej skórze wokół oczu, nadwrażliwości oczu na kosmetyki oraz przy zapaleniu spojówek. Wystarczy zagotować czarcie żebro w wodzie źródlanej, poczekać do schłodzenia i odsączonym naparem przetrzeć okolice oczu. Pamiętaj o zachowaniu zasad higieny – przed przetarciem oczu dokładnie umyj ręce, a do samej pielęgnacji oczu używaj jałowych kompresów.

Czarcie żebro powinno dość szybko i skutecznie podziałać przeciwzapalnie nie tylko na zapalenie spojówek, ale również na jęczmień, wyskakujące „grochy”, ropę oraz trądzik na powiekach.

Czarcie żebro na swędzenie skóry i alergie

Kąpiel z czarciego żebra będzie działać łagodząco na swędzenie skóry ciała, które może być spowodowane oparzeniami słonecznymi, przyjmowanymi lekami albo myciem skóry drażniącymi i wysuszającymi kosmetykami.

Czarcie żebro znakomicie sprawdzi się też przy problemie zmiany otoczenia (np. zmiany wody na wyjątkowo twardą). Kąpiel z czarciego żebra da radę również przy różnego rodzaju wysypkach, krostkach i podrażnieniach skóry. Osoby cierpiące na alergie skórne powinny mieć czarcie żebro w swojej domowej apteczce!

Czarcie żebro na łupież i wypadanie włosów

Kto by się spodziewał, że czarcie żebro działa na łupież? Czarcie żebro wykazuje działanie przeciwzapalne, gojące i kojące swędzącą i podrażnioną skórę głowy. Do tego czarcie żebro działa przeciwgrzybiczo – czyli w sam raz na łupież! Jeśli więc cierpisz na uporczywy łupież, który nie reaguje na lecznicze działanie szeroko dostępnych kosmetyków przeciwłupieżowych, wypróbuj płukanki z czarciego żebra! Taka kuracja czarcim żebrem wychodzi znacznie taniej niż kupowanie drogeryjnych, specjalistycznych szamponów. I uwierzcie – batalia łupież vs czarcie żebro może i wygląda na wymagającą i zajmującą więcej czasu, ale efekty są tego warte!

Napary z czarciego żebra można stosować jako płukanki wzmacniające włosy. Naparem z czarciego żebra płucz włosy i skórę głowy 1-2 razy w tygodniu. Taka płukanka wzmacnia włosy i przyspiesza ich porost. Płukanka z czarciego żebra na włosy sprawdzi się zarówno u kobiet przy sezonowym wypadaniu włosów jak i u mężczyzn przy pierwszych oznakach łysienia. Pamiętaj, że włosy i skóra głowy kochają wszystko, co ziołowe – dlatego włosy pokochają czarcie żebro!

Czarcie żebro na problemy z nerkami

Odwar z czarciego żebra oczyszcza nerki, pomaga pozbyć się kamieni nerkowych, działa moczopędnie i usuwa zbędne produkty przemiany materii. Czarcie żebro polecane jest przy ciągle nawracających zakażeniach dróg moczowych – zwłaszcza przy infekcjach pęcherza moczowego. Skutecznością dorównuje herbacie ze skrzypu czy pokrzywy, z którymi zresztą bez problemu może być łączone.

Czarcie żebro na wątrobę

Herbata z czarciego żebra wspomaga regenerację wątroby, odtruwa ją i działa przeciwzapalnie. Jest zalecana dla osób przyjmujących leki, osób lubiących sobie popić, tłusto pojeść i mających problemy z trawieniem. Herbata z czarciego żebra sprawdzi się również przy różnego rodzaju kłuciu w okolicach wątroby, ścisku i uczuciu dyskomfortu w okolicy pod żebrami.

Do tego czarcie żebro znajduje zastosowanie przy chorobach woreczka żółciowego i dróg żółciowych. Zapobiega powstawaniu kamieni w drogach żółciowych oraz pomaga drogom żółciowym i wątrobie dojść do siebie po nadmiernym obciążeniu (np. po zjedzeniu kanapki z masłem, serem i majonezem).

Na problemy z wątrobą herbatę z czarciego żebra można pić codziennie po 1 szklance.

Czarcie żebro właściwości
Czarcie żebro właściwości – fot. wieczniemloda.com

Czarcie żebro – oczyszczająca kąpiel na uroki

Mimo niewątpliwych zalet czarciego żebra na różnej maści dolegliwości zdrowotne, przyjęło się, że czarcie żebro to kąpiel na uroki. Taka kąpiel z czarciego żebra ma przede wszystkim oczyścić ciało i ducha ze „złych mocy”. My jednak wolimy wierzyć, że oczyszczająca kąpiel na uroki z czarciego żebra to przede wszystkim kąpiel relaksacyjna i odprężająca. Bo człowiek rozluźniony to człowiek odstresowany!

Czarcie żebro – kąpiel na uroki

  • W Wielkopolsce mówi się, że kąpiel w czarcim żebrze jest najlepsza, gdy ktoś Cię „ociotuje”, czyli po prostu będzie Ci złorzeczył i nienawidził albo rzuci na Ciebie urok.
  • Kąpiel w czarcim żebrze poleca się też na przewlekłe zmęczenie i osłabienie – taka kąpiel wzmacnia, dodaje energii i wigoru. Jest to zdecydowanie milsze zastosowanie czarciego żebra, zwłaszcza po totalnie męczącym tygodniu. Gwarantujemy, że taka kąpiel wprawi Ciebie w stan błogości, spokoju i relaksu. Trzeba przekonać się o tym na własnym ciele!
  • Niewinność często przyciąga to, co złe. Sugeruje się, że warto wykąpać w czarcim żebrze niemowlę, które niespokojnie śpi lub dziecko, które ma problemy w szkole. Taka kąpiel w czarcim żebrze oczyszcza i usuwa to, co mogło się do dziecka przyplątać.
  • Kto z nas boi się Cyganek? Czasem mamroczą sobie coś pod nosem, często się wściekają, gdy nie dasz im pieniędzy. „Klątwy” i złorzeczenia mogą Cię spotkać wszędzie – w sklepowej kolejce czy na spacerze. Wtedy kąpiel z czarciego żebra może pomóc oczyścić ciało z uroku, który rzuciła na Ciebie Cyganka.

Czy kąpiel z czarciego żebra działa – opinie

Czarcie żebro ma różne opinie w internecie – dużo emocji budzi zwłaszcza kąpiel oczyszczająca z czarciego żebra. Są osoby kpiące z kąpieli na uroki z czarciego żebra oraz osoby, dla których kąpiel z czarciego żebra stała się ostatnią deską ratunku. Zazwyczaj po kąpiel oczyszczającą z czarciego żebra sięgają osoby szukające pomocy i przechodzące trudne chwile w życiu. Jeśli więc kąpiel w czarcim żebrze komuś pomaga – to świetnie! Jest to o wiele lepsza metoda niż ucieczka w leki, alkohol czy narkotyki.

Czarcie żebro – jak przygotować kąpiel z czarciego żebra?

Kąpiel z czarciego żebra na uroki (lub po prostu na zastosowanie lecznicze czarciego żebra) jest prosta w przygotowaniu. Jeśli zależy Ci na działaniu gojącym i kojącym skórę – nie czekaj na odstanie wody oraz nie myśl o złych rzeczach w trakcie kąpieli. Jak zrobić kąpiel z czarciego żebra?

Czarcie żebro i kąpiel na uroki – przepis

  1. Zalej 5 łyżek czarciego żebra wodą, gotuj przez 10 minut. Gdy ostygnie, napar przecedź i wlej do wanny z wodą. Kąpiel ma trwać 15 minut.
  2. Możesz do kąpieli dodać garść soli lub płatki kwiatów. Zapal świeczkę.
  3. Podczas kąpieli myśl o złych rzeczach i przekształcaj je na dobre. Staraj się zrelaksować i oczyścić umysł.
  4. Woda z czarcim żebrem na zapach siana (yerba mate?), bardzo relaksuje, niejednokrotnie wywołuje uczucie senności. Nie zdziwcie się, jeśli w trakcie kąpieli uśniecie w wannie.
  5. Po 15 minutach wyjdź z wanny, ciało wytrzyj ręcznikiem. Zgodnie z wierzeniami nie poleca się spłukiwać wodą ani myć mydłem po kąpieli w czarcim żebrze.
  6. Zostaw wodę na ok 10 minut – do odstania wody.
  7. Teraz czas na magię czarciego żebra. Kolor wody z czarcim żebrem powinien być herbaciany. Jeśli przyplątał się do Ciebie jakiś zły omen, wtedy powinny pływać w wannie charakterystyczne „farfocle”. Powtarzaj kąpiel z czarciego żebra tak często i długo, aż woda będzie klarowna. Wtedy będzie to znak, że to, co złe, dało sobie z Tobą spokój i odeszło.

Czarcie żebro – gdzie kupić, cena?

Czarcie żebro można kupić w sklepach zielarskich i w aptekach. Cena za 50 gram to ok. 3 zł. Do kąpieli oczyszczającej z czarciego żebra jednorazowo zużywa się całą paczkę ziela, natomiast do picia taka paczka wystarcza na bardzo długo.

Warto wiedzieć, że zwolennicy kąpieli oczyszczających z czarciego żebra często kupują od razu po parę paczek czarciego żebra, by wystarczyło na więcej kąpieli (do momentu, aż nie będą pojawiać się „farfocle” w wannie). Dlatego czasem potrafi czarciego żebra zabraknąć w hurtowniach.

Jeśli mieszka się blisko terenów podmokłych, warto rozejrzeć się za czarcim żebrem w okolicy. W końcu nie ma to jak zebranie ziele ostrożenia własnoręcznie!

Czarcie żebro kąpiel
Czarcie żebro kąpiel – fot. wieczniemloda.com

Czarcie żebro krok po kroku – podsumowanie

Czarcie żebro zabobony czy nie?

W dzisiejszych czasach zabobony mają się nadzwyczaj dobrze i to w nich dopatrujemy się zazwyczaj przyczyny swoich nieszczęść i niepowodzeń. Czy czarcie żebro na uroki to zabobony? Być może, jednak jak to się mówi „coś w tym jest”. W końcu ziele ostrożenia jest wykorzystywane w medycynie ludowej od dziesiątek lat i moda na kąpiel z czarciego żebra trwa do dzisiaj. Tym bardziej, że kąpiel w czarcim żebrze pomogła wielu osobom – wystarczy poczytać opinie o czarcim żebrze na forum!

Czarcie żebro – wróżbiarstwo

Kąpiel z czarciego żebra to domena wróżek, czarownic i medium (tudzież osób, które za takie się uważają). Zastosowanie czarciego żebra w kąpieli przez takie osoby może spowodować pojawienie się „wizji”, a wzory powstające po kąpieli (słynne „farfocle” z czarciego żebra) stanowią przepowiednie i wróżby. Jeśli wybierasz się do wróżki, zrób zdjęcia wody po kąpieli w czarcim żebrze – być może uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Czarcie żebro – jak stosować?

Ziele ostrożenia stosuj jako herbatkę, tonik i kąpiel. Najpopularniejsze zastosowanie czarciego żebra to zdecydowanie kąpiel i herbatka. Kąpiel oczyszczająca z czarciego żebra stosuj 1-2 razy w tygodniu, najlepiej przeznacz do tego sobotę lub niedzielę – jako relaks przed ciężkim, nadchodzącym tygodniem. Natomiast herbata z czarciego żebra będzie świetnym, wieczornym i codziennym rytuałem oczyszczającym na wątrobę i cerę. Czarcie żebro znajdzie swoje zastosowanie również na grzybicę jako lecznicza kąpiel dla stóp – moczenie nóg w czarcim żebrze wykonuj parę razy w tygodniu.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (28)

  • Babka 7 lat temu Odpowiedz

    A jak ktos ma tylöko prysznic, czy wystarczy umyc nogi w misce z czarcim zielem ?

    Jasne, na pewno też zadziała :) Chociaż lepiej wsypać ziele do miski i zalać wodą i moczyć stópki w tym naparze. Taki relaks dla nóżek będzie super!

  • Ania 7 lat temu Odpowiedz

    To jest po prostu roślina, która posiada właściwości lecznicze,a nie magiczne. Aby oddalić złe moce to trzeba się modlić do Boga, a nie wierzyć w roślinę. Tak trudno uwierzyć Wam w Boga,a tak łatwo w głupotę.

    niech każdy wierzy w to, co chce :) byleby nikt nikomu przy tym nie robił krzywdy!

    Renata 7 lat temu Odpowiedz

    Zgadzam się z tą opinią

    Tina 7 lat temu Odpowiedz

    Wg religii to Bóg stworzył tę roslinę i to co nas otacza ;)…”podnieś kamień a znajdziesz mnie..”;)….więc gdzie tu głupota? ….jak Pani ma ochotę modlić się, proszę to robić,inni niech korzystają z dobrodziejstw natury!

    Krakus 36 7 lat temu Odpowiedz

    Twój Bóg umarł juz dawno w ludzkich sercach zobacz na swój kościół pełen pedofili. Czy dobry Bóg pozwolił by na tyle bólu tyle krzywdy, nie myl ludzią oczu Bogiem.

    Agata 7 lat temu Odpowiedz

    Wiara w Boga silnie towarzyszyła i towarzyszy do dzisiaj przy odczynianiu uroków- podczas rytuałów oczyszczania szeptunka/znachorka wypowiada nie słowa klątwy ale modli się do Boga. Modli się. Nasi przodkowie mieli bardzo silnie zakorzenioną wiarę, która z czasem była wypierana przez bodźce zewnętrzne.
    Jeśli znachorka/znachor używa roślin o swoich rytuałów, to na pewno nie obraża Boga w żaden sposób, ponieważ te rośliny pochodzą od Boga. Chyba Pani pamięta Stworzenie Świata z Biblii? Nie Szatan a Bóg świat stworzył. Więc nie widzę nic złego ani tym bardziej obrazliwego wobec Boga jak korzystanie z Jego dobrodziejstw w Naturze. A etymologia roślin to już została pokrótce wyjaśniona w artykule.
    Z Bogiem, pozdrawiam,
    Wielopokoleniowa „Czarownica.

  • Gabi 7 lat temu Odpowiedz

    Ja dzis robilam pierwszą kapiel

  • Krakus 36 7 lat temu Odpowiedz

    Twój Bóg umarł juz dawno w ludzkich sercach zobacz na swój kościół pełen pedofili. Czy dobry Bóg pozwolił by na tyle bólu tyle krzywdy, nie myl ludzią oczu Bogiem.

  • pechowiec 6 lat temu Odpowiedz

    jaką ilością wody należy zalać zioła?

  • pechowiec 6 lat temu Odpowiedz

    jaką ilością wody należy zalać zioła do kąpieli, i czy 5 łyżek ziół wystarczy na kąpiel?

    wwalić całą paczkę (50gram) :), odcedzić, wlać do wanny

  • Inkwizytor 6 lat temu Odpowiedz

    jak rząd przywróci inkwizycję to pójdziecie płonąć :) :) :)

  • Kamila 6 lat temu Odpowiedz

    Codzienne okłady na czoło i twarz z czarciego żebra i herbatka do wypicia, pozwalają wyleczyć ropne zatoki. Kurację trzeba stosować 1-2 razy dziennie aż do skutku, którym jest wyraźny wyciek ropny z nosa i gardła.

    Dziękuję za ten przydatny komentarz! :) Pozdrawiam

  • Lena 6 lat temu Odpowiedz

    Czy w czasie kompieli można zaniżyć głowę, włosy?

    Można :) grunt, by woda nie była za ciepła!

  • Lena 6 lat temu Odpowiedz

    Czy w czasie kąpieli można zanurzyć głowę, włosy?

  • Lena 6 lat temu Odpowiedz

    Jaką ilością wody zalać pięć łyżek zioła (by potem je gotowa)?

  • Adrianna 6 lat temu Odpowiedz

    Wtam , z tym "ciotowaniem" to faktycznie działa. Nie wiem czy to placebo czy czary. Ale polecam.

    Lena 6 lat temu Odpowiedz

    A jak, konretnie, się to objawilo?

  • Ela 6 lat temu Odpowiedz

    Witam…
    Kilka lat temu umyłam głowę w wywarze z żebra. Byłam zaskoczona widokiem wody po umyciu. Było dużo farfocli, czarne, niemiłe dla oka. Następnego dnia powtórzyłam mycie i woda była mniej zanieczyszczona, tylko kilka brzydkich smug pływało. Za trzecim razem woda była czysta. Miałam wrażenie jakbym zrzuciła z pleców bardzo ciężki płaszcz…. Innym razem po pierwszej kąpieli było lepiej, druga woda była czysta… :) Czarcie żebro zbieram sama,…
    Pozdrawiam… :)

  • Anja 6 lat temu Odpowiedz

    Gdzie pani zbiera ?

  • Kredka 5 lat temu Odpowiedz

    Czy zioło należy zalać zimną wodą czy gorąca i potem gotować?

  • Anonim 5 lat temu Odpowiedz

    Kąpie córkę już dwa tygodnie i cały czas woda z farfroclami co zrobić?

  • Anna 5 lat temu Odpowiedz

    A jak woda po kąpieli zrobi się brązowa i pływają jakieś dziwne farfocle to jak długo trzeba się kompać i co to oznacza.

  • katarzyna 4 lata temu Odpowiedz

    Ja kiedys zrobiłam sobie taką kąpiel. Woda po kąpieli była pełna syfu. Ja dostałam drgawek. Szły od kostek w górę. Nie bałam się , byłam pewna, że nic złego sie nie dzieje. Nie chciałam tylko żeby doszło to do głowy. I zatrzymało się na barkach. Silne przeżycie. Ale od tamtej pory na spokojnie wszystko zaczęło się układać. Ja poczułam że zło zostało w tym syfie. Kąpiel, w ciagu kilku lat, powtarzałam jeszcze kilka razy ale już nigdy z takim efektem

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE