Wąkrota azjatycka – o preparaty z wąkrotą słyszę pytania coraz częściej. Jakie jest jej zastosowanie i właściwości?

Wąkrota azjatycka – zastosowanie i działanie w kosmetyce jak się patrzy!

Wąkrota azjatycka – na naczynka i pajączki

UWAGA! NAJCZĘSTSZE ZASTOSOWANIE WĄKROTY AZJATYCKIEJ!

Wąkrota azjatycka wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, przez co polecana jest osobom które mają cerę wrażliwą, naczyniową lub po prostu w sytuacjach stresowych reagują „burakiem” na twarzy. Efekt jaśniejszych naczynek można zaobserwować już po paru dniach stosowania!

Ekstrakt z wąkroty działa też na pajączki na nogach. Kremy z wyciągiem z wąkroty sprawdzą się u osób, które mają predyspozycje do siniaków.

Uwaga! Kremy z wąkroty azjatyckiej świetne działają na cienką, papierową skórę pod oczami, z widocznymi żyłkami i worami pod oczami.

Wąkrota azjatycka – na zmarszczki

Na pewno nie zwracałeś na to nigdy uwagi, ale wąkrotka azjatycka jest częstym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów do ciała (Bioliq) i kremów… ujędrniających biust (Tołpa). Ekstrakt z wąkroty działa wielopoziomowo: nawilża skórę, uelastycznia ją, wygładza i „wypycha” głębokie zmarszczki, zwłaszcza te, które wydają się nie do ruszenia np. bruzdy nosowo-wargowe, które nadają twarzy wygląd smutnego spaniela.

Wąkrota azjatycka – na trądzik i blizny

Ekstrakt z wąkroty działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i silnie stymuluje gojenie zmian trądzikowych. Sprawdzi się zwłaszcza u osób z bliznami potrądzikowymi – ciemnymi plamami, które lubią nie goić się miesiącami.

Wąkrota świetnie działa też na świeże blizny (również rozstępy) i zapobiega tworzeniu nieestetycznych przerostów blizn – wypukłości, które bardzo ciężko ukryć – chyba, że pod ubraniem!

Wąkrota azjatycka – w lecznictwie czyli co leczy?

 1. Przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo – baaardzo szerokie spektrum działania. Najsilniej działa na Escherichia Coli i Aspergillus niger. Polecana też jako dodatek w kuracjach przeciwgrzybicznych.
 2. Na pamięć i koncentrację – ekstrakt z wąkroty azjatyckiej wpływa korzystnie na funkcjonowanie mózgu, poprawia krążenie mózgowe. Dlatego nadaje się dla studentów i osób pracujących umysłowo.
 3. Na depresję, uspokojenie i wyciszenie – wykazano, że ekstrakt z wąkroty azjatyckiej pomaga się wyluzować i poprawia nastrój. No i nie uzależnia!
 4. Na łuszczycę – wąkrota azjatycka działa fenomenalnie na łuszczycę i przy tym jest bezpieczna! Poza tym zmniejsza bliznowacenie i działa przeciwzapalnie.
 5. Na wrzody żołądka – dzięki swoim właściwościom wąkrota chroni błonę śluzową żołądka, regeneruje ją i pomaga w leczeniu wrzodów żołądka.
 6. Na nowotwory – wąkrota azjatycka działa przeciwzapalnie i neutralizuje wolne rodniki. Przeprowadzone badania na komórkach nowotworowych raka piersi zakończyły się sukcesem!

 

Wąkrota azjatycka – ciekawostki

 • Wąkrota azjatycka jest znana jako roślina długowieczności i młodości (zwłaszcza w Chinach i Indiach!).
 • Wąkrota azjatycka jest zwana inaczej GOTU KOLA – czyli TYGRYSIA TRAWA.
 • Dlaczego? Legenda głosi, że wąkrota uleczyła rany poważnie poturbowanego bengalskiego tygrysa, który intuicyjnie wyczuł, że ta roślina posiada potężne właściwości lecznicze. Tygrys codziennie tarzał się w liściach wąkroty, aż do całkowitego wyleczenia ran.
 • Oprócz pękających naczynek i zmarszczek wąkrota azjatycka sprawdza się w … walce z cellulitisem!
 • Kilka kropli ekstraktu z wąkroty azjatyckiej stymuluje porost włosów! Wąkrota poprawia ukrwienie skóry głowy, przez co każda pojedyncza cebulka włosa jest odżywiona i dotleniona. A czupryny jakby więcej…

Na skróty
Wąkrota azjatycka - zastosowanie tej roślinki Cię zaskoczy!
Tytuł artykułu
Wąkrota azjatycka - zastosowanie tej roślinki Cię zaskoczy!
Krótki opis
Wąkrota azjatycka - o preparaty z wąkrotą słyszę pytania coraz częściej. Jakie jest jej zastosowanie i właściwości?
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com