Przygotowanie do zabiegu z kwasem hialuronowym – jak zadbać o skórę przed i po zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu z kwasem hialuronowym

Wiele osób zastanawia się nad umówieniem się na zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, ale nie wie, w jaki sposób się do niego dobrze przygotować. Często także martwią się, jak ich twarz zmieni się bezpośrednio po użyciu tego wypełniacza i w jakim czasie będą oni mogli powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. W naszym artykule pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Czym jest zabieg z kwasem hialuronowym i jak on przebiega?

Zabiegi z kwasem hialuronowym poprawiają kondycję naszej skóry. Kwas hialuronowy występuje w naturalnej formie w naszym organizmie. Z wiekiem jednak produkujemy go znacznie mniej. Brakuje nam także elastyny i kolagenu, co przyczynia się do pojawiania się zmarszczek oraz utraty jędrności skóry, co w rezultacie sprawia, że twarz traci swój dawny kształt i nieco opada. Nie tylko wygląda to mało estetycznie, ale także wizualnie dodaje nam lat. Czy jest prosty sposób, by zatrzymać czas? Tak! Medycyna estetyczna wciąż się rozwija, a obecnie dużą popularnością cieszą się wszelkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego na twarz, szyję oraz dekolt. Jaki możemy uzyskać efekt po zastosowaniu tego wypełniacza? Działa on rewelacyjnie m.in. na:

  • Likwidację lub zmniejszenie zmarszczek (lwiej zmarszczki, zmarszczek czoła, bruzdy marionetki i innych);
  • Podniesienie policzków;
  • Modelowanie policzków;
  • Modelowanie ust;
  • Powiększenie ust;
  • Wolumetrię twarzy.

To tylko niektóre z przykładów zastosowania kwasu hialuronowego. Jak widzisz, ten wypełniacz naprawdę działa cuda. Jego aplikacja także nie jest zbyt skomplikowana. Zabieg powinien wykonywać lekarz medycyny estetycznej. Przed przystąpieniem do podania kwasu hialuronowego, powinien on przeprowadzić wywiad w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. Kolejno w miejsca, które chcemy poprawić, jest wprowadzany preparat zawierający kwas hialuronowy. Jest on wstrzykiwany przy pomocy specjalnej, cienkiej jednorazowej igły. Później lekarz delikatnie masuje miejsce podania wypełniacza w taki sposób, by dobrze się on rozprowadził. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak dla podniesienia komfortu pacjentów, często poszczególne partie twarzy są znieczulane miejscowo specjalnym żelem bądź kremem. Na efekty zabiegu nie trzeba długo czekać! Pierwsze są widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Z czasem kwas wchłania się w tkankę skórną i odpowiednio ją nawilża. Po wykonaniu zabiegu, który zazwyczaj trwa kilkanaście minut, możemy bezpośrednio powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Czy należy przygotować się jakoś do zabiegu?

Kilka dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać silnego promieniowania słonecznego oraz zrezygnować z wizyt na solarium i w saunie. Dodatkowo nie powinniśmy zażywać aspiryny oraz leków, które rozrzedzają krew. W dniu zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu ani palić papierosów. Niewskazany jest także duży wysiłek fizyczny na dzień przed zabiegiem. Również po podaniu kwasu hialuronowego powinniśmy unikać wahań temperatur. Lepiej na kilka dni zrezygnować także z basenu. Miejsca wkłucia nie powinny być przez nas dotykane. Nie powinniśmy także nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Jeżeli szukasz miejsca, w którym bezpiecznie wykonasz zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, sprawdź modelowanie i podniesienie policzków w klinice Fabskin oraz linie marionetki zabiegi w klinice Fabskin.

Materiał zewnętrzny

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE