Projekt Denko / Akcję Denko prowadzi teraz prawie każdy blog kosmetyczny i urodowy. Stojąc z boku i obserwując można niejednokrotnie przetrzeć oczy ze zdumienia i zapytać siebie: o co w tym wszystkim chodzi?

Projekt Denko – o co chodzi?

Początki Projektu Denko sięgają Youtuba – to najpierw tam rozpoczęły się internetowe działania Videoblogerek, które stopniowo zalały prawie całe środowisko kosmetyczne blogowe. Kto i kiedy to zaczął – nie mam pojęcia, ale fala denkowania rozprzestrzeniła się jak zaraza!

Projekt Denko

Projekt Denko – co to jest?

Najkrócej rzecz ujmując – jest to projekt polegający na zużywaniu posiadanych kosmetyków do momentu, aż osiągną tytułowe „Denko” – czyli dno opakowania.

Celem Projektu Denko jest zużycie kosmetyku w całości (zasady obejmują użycie kosmetyku nawet niezgodnie z przeznaczeniem np. krem do twarzy jest zużywany jako krem do stóp) i pozbycie się namiętnie chomikowanych i gromadzonych kosmetyków.

Projekt Denko co to jest

Projekt Denko – idea projektu

Idea Projektu Denko jest całkiem zacna – dążenie do minimalizmu kosmetycznego, ograniczenie zbędnych wydatków, opanowanie pokusy kupowania coraz to większych ilości kosmetyków, których można nigdy nie użyć.

Projekt Denko jest zatem świetnym rozwiązaniem dla kosmetoholiczek, zakupomaniaczek i tych, które dostają białej gorączki na myśl o opuszczeniu sklepu/drogerii/bazaru/hurtowni bez zakupu jakiegokolwiek produktu kosmetycznego.

Akcja Denko

Projekt Denko – jak zacząć?

  • Zbierz wszystkie kosmetyki w jedno miejsce. Przeraź się ilością.
  • Posegreguj kosmetyki na te, które używasz i których nie używasz. Bez oszustw.
  • Posprawdzaj daty i wywal te, które są przeterminowane. Nie łudź się i nie oszukuj się – zjełczały krem czy rozwarstwiony lakier do paznokci na pewno Ci się nie przydadzą.
  • Zrób listę tego, co zamierzasz zużyć w danym miesiącu. Używaj tylko tego, co zamierzasz użyć. Ponownie – bez oszustw.
  • Poczuj dziką satysfakcję ze zużycia tego, co zalega Ci w kosmetyczce. Przy okazji zrobisz przyjemność najbliższym, którzy będą cieszyć się z wolnego miejsca na półkach.