Jaki wpływ ma poduszka na przetłuszczanie się włosów w nocy?

Przetłuszczanie się włosów w nocy

Przetłuszczanie się włosów wynika z nadmiernej produkcji sebum, w którego skład wchodzą naturalne substancje lipidowe wytwarzane przez gruczoły łojowe skóry głowy. Powstaje ono, aby zapewnić naskórkowi fizjologiczne pH oraz pomóc mu w radzeniu sobie z różnorodnymi warunkami atmosferycznymi. Chociaż samo wytwarzanie się sebum nie jest zjawiskiem negatywnym, olejki w nim zawarte nie wpływają dobrze na wygląd fryzury. Zapobiegać przetłuszczaniu się włosów można jednak na wiele różnych sposobów. Pomogą w tym specjalne kosmetyki, ale także odpowiednio dobrana pościel. Zobacz specjalne poduszki w ofercie Łózkoholicy.pl i wybierz najlepszą dla siebie.

Jaką wybrać poduszkę, aby włosy mniej się przetłuszczały?

Istnieją takie tkaniny, które mają wyjątkową zdolność kontrolowania produkcji sebum. Charakteryzują się one tym, że ich włókna są mniej chłonne od bawełnianych. Materiał nie wchłania naturalnych olejków ze skóry głowy, więc gruczoły łojowe, nie produkują większej ich ilości, aby uzupełnić warstwę ochronną skóry. Wśród takich tkanin znajduje się na przykład jedwab, ale również bambus ma podobne właściwości. Wybierając pościel wykonaną ze śliskich materiałów o cienkim splocie, chronisz głowę przed przetłuszczaniem się włosów i koniecznością częstszego mycia, które pozwala pozbyć się nieestetycznej warstwy. 

Warto więc dobrze zastanowić się nad wyborem poduszki i wytypować taką, która będzie wspierać zdrowie i piękny wygląd fryzury. W sklepie internetowym Łóżkoholicy znajdziesz między innymi poszewki na poduszki przyjazne dla Twoich włosów. Zwróć również uwagę na inne cechy dostępnych produktów. Są one bowiem bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, świetnie wspierają regenerację organizmu podczas nocnego wypoczynku, a także doskonale uzupełniają wygląd sypialni.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, aby mieć piękne włosy?

Dzięki odpowiedniemu wyborowi poduszki można wpłynąć nie tylko na produkcję sebum, ale również inne elementy, które decydują o kondycji włosów. Poszewka o gładkiej powierzchni będzie zapobiegała ich łamaniu się, a w konsekwencji również powstawaniu kołtunów. Na takim posłaniu łuski włosa pozostają szczelnie domknięte, a jego struktura nie ulega uszkodzeniu. Gładkie kosmyki pięknie lśnią na słońcu i łatwiej dają się modelować. Zadbane włosy bez większego wysiłku ułożysz w sposób, który będzie idealny.


Warto zastanowić się również nad zakupem pościeli antyalergicznej, która przeciwdziała powstawaniu alergii zarówno wziewnych, jak i skórnych. Jeśli cierpisz na takie dolegliwości, pościel może pomóc w przeciwdziałaniu im. Dotyczy to nie tylko poduszek, ale również prześcieradeł i kołder. Także odpowiednia higiena, o którą można zadbać często zmieniając poszewki na poduszki, może być odpowiednim sposobem na to, aby zadbać o kondycję skóry i włosów. Odwiedź sklep internetowy Łóżkoholicy i przekonaj się sama, jak wiele różnorodnych możliwości wiąże się z wyborem odpowiednich kompletów pościelowych.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE