Glinka czarna – rosyjska maseczka jako sposób na rozszerzone pory i trądzik

Glinka czarna

Glinka czarna jako maseczka sprawdza się jako sposób na rozszerzone pory skóry. Jej właściwości i zastosowanie sprawiają, że stanowi świetny produkt dla osób ze skórą tłustą, trądzikową oraz dla tych, którzy pragną detoksykacji i dogłębnego oczyszczenia cery.

Rozszerzone pory maseczka

Rozszerzone pory maseczka

Glinka czarna – właściwości

Glinka czarna jest glinką przeznaczoną dla skóry tłustej i trądzikowej, skłonnej do szybkiego zanieczyszczania się oraz dla cery z rozszerzonymi porami. Jej działanie jest zbliżone do działania glinki zielonej.

Cerę suchą i wrażliwą może dodatkowo podrażnić i wysuszyć, dlatego lepiej w tym wypadku użyć innego rodzaju glinki (np. glinki białej lub glinki błękitnej).

Rosyjska glinka czarna występuje w postaci proszku przez co mamy pewność, że zawiera 100% naturalnej glinki. Dzięki temu w odróżnieniu od gotowych produktów /maseczek/ w tubkach czy słoiczkach mamy pewność, że nie ma tam żadnych dodatkowych składników: substancji konserwujących, zapachowych czy barwników.

Więcej o właściwościach pielęgnacyjnych glinek kosmetycznych TUTAJ.

Czarną glinkę kosmetyczną moskiewskiej firmy MedikoMed można kupić w sklepie www KosmetycznaGlinka.pl.

Glinka czarna – efekty stosowania

Przy regularnym (!) stosowaniu (ok. 2-3x w tygodniu):

  1. widocznie zwęża rozszerzone pory
  2. świetnie oczyszcza pory z zanieczyszczeń (brud, sebum, makijaż)
  3. likwiduje wypryski, zmniejsza częstotliwość powstawania pryszczy
  4. reguluje wydzielanie sebum, przetłuszczanie się skóry jest ograniczone
  5. skóra jest widocznie zregenerowana, odżywiona i gładka
  6. ujednolica koloryt skóry, twarz wygląda zdrowo!
Glinka czarna trądzik

Glinka czarna trądzik

Glinka czarna – maseczka

Glinkę rozrobić w naczyniu z wodą/wodą różaną/ulubionym hydrolatem w stosunku 1:1. Oczywiście im mniej damy wody, tym gęściejszą i zbitą konsystencję uzyskamy.

Glinkę nakładamy na twarz i odczekujemy ok. 20 minut. W tym czasie glinka powinna zasychać, dlatego dobrze jest co jakiś czas zraszać ją wodą lub tonikiem po to, by nie zaschła na kamień i by nie wysuszyła za bardzo skóry. Przy pierwszych aplikacjach może pojawić się zaczerwienienie, ale po krótkim czasie znika (jest to znak, że maseczka działa – rozpulchnia skórę i „wyciąga” z niej zanieczyszczenia).

Maseczkę spłukujemy ciepłą wodą i wskazane jest nałożenie nawilżającego kremu, by uniknąć przesuszeń.

Glinka czarna rozszerzone pory

Glinka czarna rozszerzone pory

Glinka czarna – kąpiel

Jest to świetny sposób na wygładzenie całego ciała. Czarna glinka może pomóc również rozprawić się z wypryskami na plecach i pośladkach. Dodatkowo taka kąpiel działa ujędrniająco i detoksykująco na skórę całego ciała.

Wykonanie: parę łyżek czarnej glinki dodać do kąpieli, dokładnie rozprowadzić w wodzie. Cała kąpiel powinna trwać ok. 20 minut – jest to optymalny czas na rozwinięcie działania glinki.

Glinka czarna zaskórniki

Glinka czarna zaskórniki

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (8)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE