Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Pielęgnacja po depilacji laserowej

Jak przygotować się do depilacji laserowej, by skóra nie była podrażniona i zaczerwieniona? W jaki sposób pielęgnować i czym smarować skórę po zabiegach laserowych? Czy w ogóle można używać kosmetyków po każdej sesji, a może wręcz przeciwnie? Na te pytania odpowiemy w naszym najnowszym artykule!

Depilacja laserowa a kosmetyki

Kosmetyków zarówno przed jak i po depilacji laserowej należy używać z rozwagą po to, by nie spowodować działań niepożądanych i by w ogóle zakwalifikować się do zabiegu. Wynika to z prostej przyczyny – żaden kosmetolog ani lekarz medycyny estetycznej nie podejmą próby usuwania owłosienia ze skóry podrażnionej i rozognionej. Również będąc po zabiegach należy zrobić rozeznanie w kosmetyczce i wybrać te preparaty, które nie zrobią delikatnemu naskórkowi krzywdy. Dlatego myśląc o depilacji laserowej należy zapoznać się z listą kosmetyków, których nie można używać przed zabiegiem oraz po każdym turnusie laserowego usuwania owłosienia.

Kosmetyki zakazane przed i po depilacji laserowej

Peeling – jeśli jesteś miłośnikiem złuszczających drobinek, to niestety na minimum tydzień przed zabiegiem musisz zrezygnować z peelingu. Zarówno kosmetyki gommage (złuszczające, bez drobinek), jak i peelingi drobno i gruboziarniste są zabronione przed zabiegami laserowymi.

Preparaty z kwasami – zarówno kwasy AHA/BHA, jak i uznawany za najmniej fotouczulający kwas migdałowy niemal zawsze prowadzą do podrażnienia skóry i scieńczania naskórka. Dlatego decydując się na laserowe usuwanie owłosienia należy zrezygnować z kosmetyków zawierających kwasy (w każdym stężeniu) i odstawić je na 1-2 tygodnie przed planowaną depilacją. Zasada ta dotyczy również depilacji całego ciała, nie tylko twarzy, szyi i dekoltu (czyli miejsc, na które najczęściej nakładamy kosmetyki z kwasami).

Kosmetyki ziołowe – grono osób uznaje, że kosmetyki naturalne są bezpieczne i z pewnością nie zrobią krzywdy przed zabiegami. Tymczasem niektóre ekstrakty ziołowe (najpopularniejszy to wyciąg z dziurawca) mogą wpłynąć na syntezę melaniny i doprowadzić do powstania plam i przebarwień na skórze. Na długo przed umówioną depilacją laserową obowiązkowo należy zapoznać się ze składem kosmetyków, których używa się na co dzień po to, by uniknąć „dziurawcowej” wpadki!

Tłuste kremy i maści – w dniu zabiegu po dokładnym prysznicu zrezygnuj z masażu ciała oliwką, balsamem, maścią czy kremem. By wykonać laserowe usuwanie owłosienia skóra musi być jedynie czysta i osuszona, a wszelkie kosmetyki nakładane na ciało mogą przyczynić się do powstania interreakcji i powikłań przykrych w skutkach (z poparzeniem włącznie!).

Kosmetyki po depilacji laserowej, które można stosować

Proste składy i delikatne formuły z pewnością będą służyć skórze. Wybieraj kosmetyki o konsystencji maści niż kremów – maść stworzy wilgotne środowisko sprzyjające regeneracji ewentualnych stanów zapalnych po zabiegach laserowych. Smaruj skórę raz dziennie (najlepiej wieczorem) i nie za często po to, by dać skórze czas na odpowiednią regenerację, której nie należy w żaden sposób zaburzać.

Alantoina i panthenol – kosmetyki z zawartością tych dwóch składników z pewnością pokocha każda skóra – również ta poddana depilacji laserowej. Wykazują one właściwości łagodzące, regenerujące i delikatnie nawilżające. Po taki kosmetyk podepilacyjny warto wybrać się najbliższej apteki. Niemal wszystkie dermokosmetyki apteczne polecane po zabiegach depilacji posiadają albo panthenol albo alantoinę (i w dodatku nie kosztują majątku!), zatem można śmiało po nie sięgnąć!

Wybierając kosmetyki po sesjach depilacji warto skonsultować się z osobą, która wykonuje zabieg. Lata doświadczeń specjalistów przeszkolonych w depilacji laserowej zawsze skutkują doskonale dobranymi produktami, które pomogą przebrnąć przez okres okołodepilacyjny i zaoszczędzić czas, pieniądze i uniknąć zszarganych nerwów. Zatem jedynie przysłowiowy „koniec języka za przewodnika” klienta i odpowiednie doradztwo fachowców będą skutkować efektywną i satysfakcjonującą gładką skórą.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE