Jakie są naturalne sposoby na ochronę przed promieniowaniem UV?

Olej kameliowy

Ochrona przed promieniowaniem UV to absolutny priorytet dla każdego, kto chce się cieszyć młodą i jędrną skórą przez wiele lat. Ale czy przed słońcem i wolnymi rodnikami ochronić nas mają tylko kremy z filtrem? Co z osobami, które nie chcą na co dzień stosować filtrów do twarzy (z różnych powodów)? Co stosować, by skóra była dobrze odżywiona, zadbana i równocześnie skutecznie chroniona? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule!

Oleje chroniące przed UV

Stosowanie na co dzień olejów ochronnych do skóry twarzy, szyi i ciała to znakomity sposób na poprawę kondycji skóry oraz znakomitą pielęgnację. Przede wszystkim oleje zimnotłoczone to bomba witamin, naturalnych antyoksydantów oraz NNKT. Dodatkowo niektóre oleje posiadają naturalne właściwości ochronne i spełniają rolę naturalnej tarczy przed promieniowaniem UV-A i UV-B. Dlatego codzienny dodatek nawet 1-2 kropli pielęgnacyjnego oleju do ulubionego kremu lub żelu nawilżającego robi znakomitą różnicę w wyglądzie każdej skóry.

Które oleje chronią przed UV?

Najczęściej polecanymi olejami chroniącymi przed promieniowaniem UV (SPF 30-50) to:

  • olej z pestek malin
  • olej z dzikiej marchwi
  • olej z kiełków pszenicy

Olej z awokado, kokosowy i sojowy wykazują ochronę na poziomie SPF 10. Ale samo SPF to nie wszystko.

Olej kameliowy – właściwości

Świetnym olejem ochronnym jest olej kameliowy (więcej info tu: https://esent.pl/olej-kameliowy) – olej herbaciany (to NIE olej z drzewa herbacianego!). Pozyskiwany jest z popularnego drzewka, które rośnie masowo na Dalekim Wschodzie (w Chinach i Japonii) – kamelii. Sam olej kameliowy ma lekką, aksamitną konsystencję. Jego formuła jest bardzo dobrze wchłanialna i mimo, iż jest olejem, to nie pozostawia na skórze uczucia lepkości ani tłustości.

Olej kameliowy właściwości – fot. Evopure CBD, flickr.com

Dla kogo olej kameliowy?

Ten olej jest bardzo uniwersalny – sprawdzi się przy skórze młodej (jako prewencja przeciwzmarszczkowa) oraz dojrzałej – dla konkretnego, odżywczego działania. Olej herbaciany polecany jest dla skóry suchej, skłonnej do podrażnień, zaczerwienionej i wymagającej konkretnego działania pielęgnacyjnego. Również skóra tłusta i mieszana będzie usatysfakcjonowana działaniem tego oleju – olej wygładza skórę, nie zapycha porów, bardzo dobrze się wchłania i nadaje pod makijaż!

Do tego olej kameliowy świetnie sprawdzi się przy pielęgnacji suchych, puszących się i niesfornych włosów. Doskonale wygładza, ochrania końcówki włosów (spełnia rolę naturalnego jedwabiu do włosów).

Warto wiedzieć, że olej kameliowy jest niemal niewyczuwalny – to gratka dla osób, które są zmęczone zapachami ciężkimi, dla kobiet w ciąży oraz dla mężczyzn, którzy nie chcą „pachnieć olejem”.

Olej kameliowy – zastosowanie

Ten olej wykazuje bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Warto wiedzieć, że olej herbaciany jest ulubieńcem pielęgnacyjnym Azjatek, które dodają go do większości swoich kosmetyków! Jego uniwersalne właściwości pielęgnacyjne sprawiają, że sprawdzi się zarówno jako serum do skóry twarzy jak i jako olejek do masażu czy preparat pielęgnacyjny do rzęs i brwi!

Świetne serum do twarzy – zmieszaj 1-2 krople oleju kameliowego z ulubionym kremem lub stosuj solo jako serum do twarzy. Olej herbaciany nałóż na skórę tuż spryskaniu jej ulubionym hydrolatem/wodą różaną. Świetnie sprawdzi się również w postaci mieszanki z żelem z kwasu hialuronowego. Dzięki temu uzyskasz rewelacyjny, luksusowy kosmetyk wysokiej jakości w świetnej cenie!

Dodatek do balsamu lub masła do ciała – dodatek olejku kameliowego do balsamu wzmocni działanie natłuszczające, odżywcze i regeneracyjne każdego kosmetyku do ciała. Skóra nabierze blasku, będzie zdecydowanie bardziej miękka i wygładzona. To dobry patent dla osób, które chcą wzbogacić formulację ulubionych kosmetyków i dodać im właściwości pielęgnacyjnych.

Jako olej po opalaniu – skóra podrażniona, zaczerwieniona, wysuszona i łuszcząca się po opalaniu? Olej kameliowy znakomicie zregeneruje, natłuści i odżywi nawet najbardziej wymagającą skórę. Dzięki temu olejowi każde ciało po intensywnej ekspozycji na słońce będzie wyglądać zdrowo! Więcej o pielęgnacji skóry po opalaniu znajdziecie tutaj: https://esent.pl/pl/n/234.

Maseczka na włosy i skórę głowy – maska z oleju kameliowego unormuje nadmierny łojotok, ograniczy skłonność do powstawania łupieżu oraz nawilży i odżywi włosy od cebulek aż po same końce. Świetne rezultaty uzyska się stosując olej kameliowy po zabiegach koloryzacji włosów, trwałej ondulacji, przy częstym prostowaniu włosów. Olej kameliowy zabezpieczy również końcówki włosów przed uszkodzeniem oraz „ogarnie” nieład włosów oraz zwalczy efekt „szopy” na głowie.

Świetny olej do masażu ciała – olej kameliowy sprawdzi się przy zabiegach relaksacyjnych. Będzie spełniać rolę oliwki z oliwek (przy nakładaniu na lekko wilgotną skórę ciała) lub jako dodatek do innego oleju do masażu – najlepiej w postaci mixu z olejem ze słodkich migdałów. Dla większych doznań można dodać 1 kroplę olejku eterycznego.

Na rozstępy – olej kameliowy może zastąpić olej kakaowy (również w ciąży) w przypadku tendencji do pojawiania się rozstępów. Masaż skóry olejem herbacianym natłuści, wzmocni, wygładzi i ujędrni nawet najbardziej wymagającą skórę na pośladkach, udach oraz ramionach.

Jako odżywka do paznokci – kilka kropli oleju herbacianego wmasuj w paznokcie i skórki. Dzięki temu szybko pozbędziesz się problemu odstających, uszkodzonych i poszarpanych skórek. Do tego odżywisz i zregenerujesz nawet najbardziej zniszczone paznokcie – dzięki olejowi kameliowemu staną się twarde jak stal!

Odżywka do rzęs i brwi – jeśli marzysz o długich, gęstych i czarnych rzęsach i brwiach, to olej herbaciany jest dla Ciebie! Nałożony na całą długość rzęs sprawi, że rzęsy przestaną wypadać, staną się grubsze, a spojrzenie nabierze „charakteru”.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE