Męska fryzura? Potrzebne Ci będą szampon, odżywka i suszarka do włosów

Męska fryzura

Zadbany mężczyzna to atrakcyjny mężczyzna. Choć część panów nie może pochwalić się bujną fryzurą – nic straconego. Każdy, kto widział Jasona Stathama, o tym wie. Niemniej jednak, jeśli łysinka nie jest Twoim problemem, musisz pamiętać, że sama obecność włosów nie sprawi magicznie, że staniesz się przystojny. Musisz też o nie odpowiednio zadbać. Do tego potrzebne Ci będą odpowiednio dobrany szampon, odżywka i… suszarka do włosów.

Jonizacja zadba o Twoją grzywę


Pierwszy mit, który rozwiejemy, brzmi: „suszarka niszczy włosy”. Włosy uszkadza przede wszystkim ciepłe powietrze. Dlaczego tak się dzieje? Bo Twój każdy włos naładowany jest dodatnio, a ciepłe powietrze niesie kolejne ładunki dodatnie. Takie „przeładowanie” włosa sprawia, że staje się on sztywny i matowy, a jego łuska się rozchyla.


W ten sposób działały też stare suszarki. Niemniej nowoczesne modele są wyposażane przez producentów w jonizator. Jonizacja powietrza sprawia, że to nie niesie już dodatkowego ładunku elektrycznego i nie powoduje ani rozchylania łuski włosa ani jego matowienia. Jak wygląda wyposażona w jonizator powietrza suszarka? Philips Moisture Protect jest dobrym przykładem. W zestawie znajdziesz dodatkowo dyfuzor i koncentrator. Te dwie końcówki służą do sterowania strumieniem powietrza tak, byś mógł łatwiej stylizować swoje włosy.

Suszarka z dyfuzorem lub koncentratorem, pomoże Ci w stylizacji fryzury


Choć gorące powietrze w długiej perspektywie czasowej szkodzi włosom, to stosowane w niewielkich „dawkach” pozwala je lepiej stylizować. Z kolei dyfuzor rozprasza strumień powietrza, więc łatwiej jest wysuszyć włosy bez uszkadzaniach ich. Tym bardziej, gdy samą suszarkę wyposażono w opcje regulowania temperatury lub wyłączania grzałki.


Strumień zimnego powietrza szybko ochłodzi włosy i utrwali fryzurę. Przykłady innych rozwiązań technologicznych, w które wyposaża się nowoczesne suszarki, znajdziesz na https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/suszarki-do-wlosow.html. Jeżeli szukasz modeli pozwalających jeszcze lepiej zadbać o Twoje włosy, to zaciekawi Cię suszarka Remington Keratin Protect. W modelu tym producent wbudował specjalne elementy. Te uwalniają niewielkie ilości keratyny i olejku migdałowego. Mają one za zadanie wzmocnić Twoje włosy oraz sprawić, że będą trwalsze i bardziej odporne na warunki zewnętrzne.

Suszarka do włosów a broda

O zarost na twarzy również trzeba dbać. Oczywiście o to, jak go myć i jakich produktów używać, najlepiej zapytać doświadczonego barbera. Dobrym pomysłem jest suszenie jej za pomocą strumienia chłodnego powietrza lub suszarki z jonizatorem. Przed samym suszeniem natłuść ją olejkiem, a w trakcie delikatnie przeczesuj szczotką lub grzebieniem. Po wszystkim warto ją ponownie natłuścić, bo skóra na brodzie często bywa przez panów lekceważona. Skutkuje to pojawieniem się na zaroście i koszuli drobinek suchego naskórka, a tego chcemy uniknąć.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE