Opalanie natryskowe – idealny brąz gotowy na wakacje

Opalanie natryskowe efekty

Opalanie natryskowe to świetny sposób na uzyskanie pięknego odcienia skóry bez ekspozycji na promieniowanie UV. To wyjątkowo bezproblemowy zabieg, który daje nader szybkie efekty w postaci pięknej i zdrowej opalenizny. Warto znać przeciwwskazania, wady i zalety opalania natryskowego i zapoznać się z przebiegiem zabiegu, by dobrze się do niego przygotować i by niczym nie dać się zaskoczyć!

Gdzie wykonać opalanie natryskowe?

Zabieg opalania natryskowego przeprowadzisz w specjalistycznym salonie kosmetycznym. Warto zaznaczyć, że nie każdy salon urody wykonuje tego typu usługę. Zazwyczaj będzie to gabinet obok solarium lub salon, który specjalizuje się tylko w opalaniu natryskowym. Tego typu salony znajdują się głównie w centrach wielkich miast, gdzie popyt na tego rodzaju usługę jest większy. Największe zagęszczenie salonów jest oczywiście w Warszawie. By się o tym przekonać wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „opalanie natryskowe Warszawa” aby znaleźć salony specjalizujące się w tym zabiegu.

Mobilne opalanie natryskowe?

My polecamy korzystanie z profesjonalnych salonów niż z „obwoźnego” opalania natryskowego w namiotach tzw. mobilnych kosmetyczek. Salon specjalizujący się w tego typu zabiegu nie dopuści do powstania zacieków, plam i zniszczenia mienia, do którego mogłoby dojść, gdyby opalanie natryskowe byłoby wykonywane w domu. Ponadto odpada dyskomfort wpuszczenia obcej osoby w domowe pielesze.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe trwa krótko – zazwyczaj do pół godziny. Kosmetyczka nanosi na ciało klientki preparat brązujący przy pomocy specjalnej „dyszy”, która rozprowadza barwnik w formie mgiełki. Istnieją również specjalne kabiny lub namioty, które same dozują barwnik i w których obecność kosmetyczki jest zbędna. W bardziej zautomatyzowanych i nowocześniejszych kabinach mgiełka rozpylana jest w dosłownie kilkadziesiąt sekund i sam zabieg opalania natryskowego trwa dosłownie chwilę. Spray z barwnikiem idealnie dociera do wszelkich zakamarków skóry, dzięki czemu opalenizna jest równomierna, wyrównana i nieprzesadzona. Po zabiegu należy osuszyć ciało delikatnym ręcznikiem, suszarką lub skorzystać z opcji suszenia skóry w kabinie.

Jeśli opalanie natryskowe jest wykonywane pierwszy raz, należy o tym powiadomić osobę która przeprowadza zabieg. Nie należy się wstydzić ani krępować – koniec języka za przewodnika. Nie bój się informować personelu o swoich wątpliwościach!

Jaki barwnik jest wykorzystywany w zabiegu?

Barwnik wykorzystywany w zabiegu opalania natryskowego jest bardzo bezpieczny! Występuje on w formie płynu składającego się z wody oraz pochodnej cukru – DHA (dihydroksyaceton). DHA daje interreakcje z aminokwasami, czego efektem jest brązowienie skóry.

Nie zawiera on sztucznych konserwantów, perfum, alkoholu ani innych potencjalnie niebezpiecznych środków. Płyn jest złożony głównie z wody destylowanej oraz DHA i jest całkowicie bezpieczny dla Ciebie i Twojej skóry.

Jakie wady i zalety ma opalanie natryskowe?

Jak każdy zabieg kosmetyczny tak i opalanie natryskowe ma swoje wady i zalety.

Opalanie natryskowe – zalety

 • Szybki i zdrowy efekt opalenizny bez efektu pomarańczowej skóry
 • Brak zacieków, plam i przebarwień skóry
 • Brak nieprzyjemnego, chemicznego zapachu jak przy samoopalaczu
 • Brak kontaktu skóry z promieniowaniem UV i brak bombardowania skóry wolnymi rodnikami – to doskonały zabieg dla osób, które boją się powstania zmarszczek i starzenia się skóry od kąpieli słonecznych
 • Idealne rozwiązanie przed wielkim wyjściem, imprezami – doskonały zabieg przed ślubem!
 • Opalanie natryskowe może stworzyć iluzję szczuplejszej sylwetki – ten efekt udaje się osiągnąć w najbardziej profesjonalnych salonach!

Opalanie natryskowe – wady

 • Efekt opalenizny mógłby się utrzymywać odrobinę dłużej
 • W dniu zabiegu nie można używać dezodorantu, antyperspirantu ani perfum
 • Na opaleniznę trzeba uważać i ją pielęgnować, co może budzić dyskomfort
 • Opalanie natryskowe nie jest dla każdego (patrz: przeciwwskazania)

Opalanie natryskowe – jak się przygotować?

Jak przygotować się do opalania natryskowego? Przede wszystkim należy wykonać solidny peeling ciała, zrobić sobie wolny dzień od makijażu oraz zadbać o depilację.

Peeling ciała i twarzy przed zabiegiem

Opalanie natryskowe wymaga gładkiej, złuszczonej i odświeżonej skóry. Peeling skóry ciała należy wykonać najlepiej 1-2 dni przed wizytą w salonie. Bardzo dobrze sprawdzi się domowy peeling do ciała DIY z kawy, cukru lub soli wymieszany ze zwykłym żelem pod prysznic. Należy unikać preparatów tłustych, dających efekt nawilżonej i natłuszczonej skóry. Dlatego odpadają wszystkie preparaty z dodatkiem olei, maseł i balsamów. Skóra przed opalaniem natryskowym powinna być odtłuszczona, zregenerowana i niepodrażniona!

Opalanie natryskowe kocha peeling wykonany szorstką gąbką typu „Syrena” lub peeling rekawicą Kessą. Świetnie sprawdzi się tutaj właśnie ta 2 opcja (rękawica Kessa) – da efekt gładkiej skóry bez podrażnień. Do peelingu skóry twarzy dobrze jest zastosować kokony jedwabnika.

Opalanie natryskowe a depilacja?

Zabieg opalania natryskowego wymaga dokładnego usunięcia włosów z ciała – najlepiej przy pomocy zwykłej maszynki do golenia. Preparaty do depilacji w kremie (zwłaszcza niedokładnie spłukane) mogą wejść w intereakcję z barwnikiem stosowanym podczas zabiegu. Może to doprowadzić do powstania nieestetycznych plam i nierównomiernego rozprowadzenia barwnika.

Depilację ciała przed opalaniem natryskowym należy wykonać na 1-2 dni przed zabiegiem. Oprócz standardowej depilacji skóry nóg nie zapomnij o usunięciu włosów w okolicach miejsc intymnych i pachach.

Opalanie natryskowe opinie
Opalanie natryskowe opinie – fot. micadew

Jakie efekty daje opalanie natryskowe?

Efektem opalania natryskowego jest przede wszystkim równomierna i naturalnie wyglądająca opalenizna. Nie ma tu miejsca na zacieki (jak przy samoopalaczu) czy nieopalone i straszące bladością miejsca (np. piersi, białe sznurki od bikini). Intensywność pożądanego przez klienta odcienia brązu należy ustalić z osobą wykonującą zabieg. Odpowiednio dobrany barwnik do karnacji daje świetne rezultaty – od subtelnego i delikatnego brązu do efektu „strzaskania się na mahoń” po wakacjach w tropikach.

Jak długo utrzymuje się opalanie natryskowe?

Efekty opalania natryskowego utrzymują się od ok. 5-10 dni do nawet 2 tygodni po zabiegu. Po tym czasie barwnik zostaje stopniowo wypłukany ze skóry. Najszybciej opalenizna będzie znikać w miejscach zetknięcia się skóry ze skórą oraz miejscach szybko pocących się (np. pachach, na skórze pod biustem, pośladki). Wszystko zależy od kondycji skóry, ilości i jakości nałożonego barwnika oraz od pielęgnacji skóry po zabiegu. Schodzenie koloru odbywa się delikatnie i z dnia na dzień, dzięki czemu unikamy efektu „szoku” i szybkiego powrotu do bladości.

Jak przedłużyć efekt opalenizny?

By opalanie natryskowe dało lepsze efekty i by można się nimi nacieszyć jak najdłużej, należy odpowiednio pielęgnować skórę po samym zabiegu i stosować się do kilku zasad:

 • unikamy długich i gorących kąpieli w wannie i pod prysznicem;
 • odpuść sobie korzystanie z basenu i kąpiele w chlorowanej wodzie;
 • nie korzystamy z sauny (jakiejkolwiek);
 • nie używamy preparatów wybielających i rozjaśniających skórę oraz kremów do depilacji;
 • unikamy stosowania preparatów złuszczających ciało, peelingów i ostrych gąbek do mycia ciała;
 • unikamy noszenia rzeczy obcisłych i sztucznych materiałów, które „wytrą” opaleniznę – preferowane są lekkie i zwiewne, bawełniane sukienki;
 • pielęgnujemy skórę balsamem nawilżającym – wystarczy stosować go 1x dziennie.

Opalanie natryskowe w ciąży – tak czy nie?

Chociaż z reguły opalanie natryskowe uznaje się za bezpieczne dla kobiet w ciąży, to naszym zdaniem zdecydowanie lepiej jest z niego zrezygnować w stanie błogosławionym. Ciąża to szczególny czas nie tylko dla kobiety, ale zwłaszcza dla dziecka, które absorbuje dosłownie wszystko, co podaje mu mama – również przez skórę. Najnowsze badania wykazują, że barwnik DHA potrafi uszkadzać komórki, dlatego lepiej dla mam, by sesje opalania natryskowego przełożyły na czas po porodzie.

Zamiast korzystania z opalania natryskowego polecamy naturalny sposób na delikatną zmianę odcienia skóry. Zjadana 1 marchewka dziennie prosto z domowej grządki oraz stosowanie naturalnej oliwki do ciała zapewni zdrowy i zadbany wygląd skóry mamy.

Jakie opinie ma opalanie natryskowe?

Okazuje się, że sam zabieg opalania natryskowego budzi wiele wątpliwości wśród osób, które mają ochotę z niego skorzystać. Obawy dotyczą przede wszystkim efektów takiego opalania – powstawania plam, zacieków, przebarwień i efektu pomarańczowej skóry. Dużo klientek (zwłaszcza posiadających blond włosy) boi się powstania za mocnej opalenizny i „taniego” i kiczowatego wyglądu. Dlatego opinie o opalaniu natryskowym są tak skrajne! Najczęściej jednak po pierwszej konsultacji z osobą wykonującą zabieg wszystkie wątpliwości zostają rozwiane, a efekty opalania natryskowego są zaskakująco dobre!

Opalanie natryskowe krok po kroku – podsumowanie

Ile kosztuje opalanie natryskowe?

Podług doskonałych i naturalnych efektów opalanie natryskowe wcale dużo nie kosztuje. Można je wykonać na całe ciało łącznie z twarzą (to najczęściej wybierana opcja) w cenie ok. 120 zł lub na konkretną partię ciała (tu jest to twarz) za ok. 70 zł. Istnieje również połączenia 2 zabiegów: opalanie natryskowe + peeling ciała za dodatkową opłatą.

Czy opalanie natryskowe jest zdrowe?

Tego rodzaju zabieg jest rozważany pod kątem niezdrowego dla osób cierpiących na choroby immunologiczne, alergie i choroby układu oddechowego (patrz: opalanie natryskowe – przeciwwskazania). Do tego barwnik DHA potrafi wysuszyć skórę oraz zmniejszyć syntezę witaminy D w skórze. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż z opalania natryskowego nie korzysta się na co dzień – to całkowita zdolność do syntezy wit. D nie jest totalnie zahamowana i długotrwale zaburzona. Poza tym sam barwnik nie jest uznawany za szkodliwy dla skóry jak i dla osób, które nie mają swojemu zdrowiu nic do zarzucenia.

Jakie przeciwwskazania ma opalanie natryskowe?

Przeciwwskazania do opalania natryskowego to głównie problemy skórne: egzema, łuszczyca, alergie przebiegające z wysypką, świądem i krostkami. Nie można korzystać z tego zabiegu również przy uszkodzeniu skóry, ranach zarówno świeżych jak i gojących się. Osoby cierpiące na astmę, mające problem z oddychaniem oraz osoby uczulone na preparaty barwiące skórę również nie mogą korzystać z sesji opalania. Zabieg opalania natryskowego również nie jest polecany dla osób z problemem nadmiernej potliwości.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE