Co postarza skórę twarzy i ciała?

Co postarza skórę ciała

Wiadomo, że najbardziej postarza skórę opalanie i nadmiar makijażu, ale są pewne czynności, które robią to bardzo … sprytnie. O tym, co postarza skórę twarzy i ciała – mini raport „pod lupą”.

Co postarza skórę – komputer i TV

Nałogowe oglądanie TV i siedzenie przed komputerem nie służą ani skórze, ani oczom i kręgosłupowi. W jaki sposób komputer czy  TV postarza skórę twarzy? Dzieje się to za sprawą promieniowania elektromagnetycznego, które mobilizuje wolne rodniki do przypuszczenia ataku na włókna kolagenu i elastyny. Już 6 h siedzenia przed komputerem czy TV zwiększa ilość wolnych rodników nawet o 20%!, a regeneracja skóra jest osłabiona nawet o 25%!

Dodatkowo skupiając się przy pracy komputerowej często nieświadomie napinamy mięśnie – zwłaszcza mięśnie czoła i szyi, a to niestety znacznie postarza cerę. Efektem pracy umysłowej są tzw. zmarszczki komputerowe. Jak temu zapobiec? Po prostu ogranicz spędzanie czasu przed komputerem i TV do niezbędnego minimum :).

Co postarza skórę twarzy

Chcesz wiedzieć co jeszcze przyspiesza starzenie skóry? PRZECZYTAJ TUTAJ

Co postarza skórę – perfumy

Niestety podstawowe zasady używania perfum często kuleją. Perfumy (nawet te najbardziej luksusowe) mają jako substancję bazową alkohol, który jak wiadomo potwornie wysusza skórę i zatem widocznie ją postarza. Zamiast użycia delikatnej mgiełki perfum na kark i nadgarstki dłoni, często strumień perfum ląduje na szyi, która jest jednym z najbardziej podatnych na zmarszczki rejonów skóry.

Brak pielęgnacji skóry szyi: nienakładanie kremów i nawilżających maseczek, brak ochrony przed słońcem i dodatkowo obfite opryskiwanie delikatnej szyi alkoholowymi perfumami – katowana szyja pomarszczy się o wiele szybciej

Co postarza skórę ciała

Co postarza skórę – żucie gumy

Wydawałoby się, że żucie gumy i postarzanie skóry to czysta paranoja. Nic bardziej błędnego! Notoryczne żucie gumy czy nawet uzależnienie od żucia gumy może skończyć się skończyć pogłębieniem bruzd nosowo-wargowych. Napięcie mięśni wokół ust i natężenie pracy żuchwy prowadzi do powstania nieestetycznych załamań skóry. Wszystkiemu winny jest pionowy ruch mięśni, którego skutkiem jest stopniowa utrata elastyczności tkanek.

Z takimi zmarszczkami rzadko kiedy poradzą sobie kremy i sera do twarzy. Jedynym wyjściem może być tylko wypełniacz. Natomiast żucie gumy po zabiegu wypełniania grozi też niebezpieczeństwem … przemieszczenia substancji wypełniającej w inne miejsce!

Co postarza skórę

Co postarza skórę – spanie na boku

Spanie na boku może powodować wgniecenia i naciągnięcia skóry, która (chcąc nie chcąc) poddaje się naciskowi ciała. Efektem spania na jednym i tym samym boku mogą być przede wszystkim pogłębione zmarszczki mimiczne wokół oczu i powstanie kolejnych!

Jak temu zaradzić? Najlepszym wyjściem dla skóry twarzy byłaby zmiana nawyków: brak wiercenia się w łóżku i „nauka” spania na plecach. Dobrym wyjściem jest też zmiana zwykłej poszewki na gładszą i jedwabistą. To w sumie jedyne sposoby na zapobieganie codziennemu postarzeniu skóry twarzy i szyi za pomocą poduszki.

ZRÓB TEST NA BEZSENNOŚĆ

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (6)

Dodaj odpowiedź

30
  30
  TWOJE ZAMÓWIENIE
  Szampon na swędzenie skóry głowy imbirowy
  Szampon na SWĘDZENIE SKÓRY GŁOWY
  1 X 49.99 = 49.99
  Krem ze śluzem ślimaka pod oczy
  Kosmetyki ze śluzem ślimaka ZESTAW
  1 X 119.99 = 119.99
  Kokony jedwabnika sklep
  ZESTAW GIGANT NA WĄGRY I ROZSZERZONE PORY
  1 X 159.99 = 159.99
  Serum na porost włosów
  1 X 59.99 = 59.99
  Krem ze śluzem ślimaka pod oczy
  Krem ze śluzem ślimaka pod oczy
  1 X 49.99 = 49.99