Atrederm to lek – omnibus na zaskórniki, blizny, zmarszczki czy rozszerzone pory. Jednak Atrederm to lek na receptę, silnie drażniący, mający swoje skutki uboczne… Oto najczęstsze pytania dotyczące Atredermu – jego cena, skuteczność i zastosowanie.
Atrederm bliznyAtrederm cena

Atrederm – bez recepty

Atrederm jest lekiem dostępnym na receptę 100%, czyli lekiem pełnopłatnym. To nie zmienia faktu, że recepta MUSI BYĆ.

Owszem, można go wybłagać u znajomego farmaceuty bez recepty. Jednak zapamiętajmy, że jest to naprawdę, NAPRAWDĘ silnie działający lek – nie kosmetyk, nie dermokosmetyk. Kupując ten lek bez recepty narażamy farmaceutę na duże nieprzyjemności od strony formalnej.

A co, jeśli lek zostanie użyty niezgodnie z przeznaczeniem, lub coś się komuś stanie po użyciu tego leku (blizny lub poparzenie)?… No właśnie. Dlatego recepta musi być wystawiona, choćby przez lekarza pierwszego kontaktu lub (jeszcze lepiej), przez lekarza dermatologa.

TRĄDZIK NA PLECACH? 5 SPOSOBÓW, KTÓRE DZIAŁAJĄ!

Atrederm – cena

Cena Atredermu wynosi od 30 do nawet 50 złotych za buteleczkę.

Nie jest lekiem na zniżkę, dlatego jego cena jest uzależniona od marży apteki i ceny leku w hurtowni farmaceutycznej. Dlatego też cena Atredermu w aptekach tak bardzo się różni.

Atederm – skutki uboczne

Skutkiem ubocznym stosowania Atredermu jest przede wszystkim:

  • łuszczenie skóry – nieustanne, ujawniające się dopiero po paru dniach(!), od użycia Atredermu – to istna bomba z opóźnionym zapłonem!
  • zaczerwienienie skóry – nieprzyjemne, jednak łatwe do skorygowania przy pomocy makijażu (najlepiej mineralnego)
  • uwrażliwienie skóry – skóra jest cieńsza i podatna na drażniące działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza promieniowania UVA i UVB
  • wysyp – nieprzyjemny, ale częsty efekt uboczny stosowania Atredermu, związany z „wyciąganiem” przez lek wszystkich zanieczyszczeń „siedzących” pod skórą

Atrederm efekty

Atrederm – przebarwienia

Najszybszym efektem działania Atredermu jest zmniejszenie, wybielenia i wreszcie całkowite usunięcie przebarwień potrądzikowych – fioletowych, ciemnych i długo gojących się ran po pryszczach.

Przebarwienia po trądziku znikają zazwyczaj w pierwszym miesiącu stosowania Atredermu. Jak to bywa z przebarwieniami, trzeba uzbroić się w cierpliwość – nie ma co liczyć na to, że znikną one po pierwszym złuszczeniu się skóry.

By zapobiec powstawaniu nowych przebarwień podczas całej kuracji Atredermem należy dodatkowo smarować skórę warstwą wysokiego, fotostabilnego filtra przeciwsłonecznego (najlepiej takiego o SPF 50+)!

MASECZKA DO SKÓRY TŁUSTEJ I MIESZANEJ – NA WĄGRY!

Maseczka na wągry efekty
Maseczka na wągry – SKLEP

Atrederm – rozszerzone pory

Lek pomaga zwęzić i oczyścić rozszerzone pory z zalegających, martwych komórek naskórka.

Jednak ten lek nie jest panaceum na całe zło i Ci, którzy spodziewają się szybkiego i całkowitego zwężenia (?!) rozszerzonych porów, mogą się srogo zawieść.

Po pierwsze – porów nie da się raz na zawsze zamknąć, są one naturalną strukturą cery, która umożliwia zachowanie termoregulacji organizmu.

Dwa – zwężenie rozszerzonych porów w kuracji Atredermem jest procesem czasochłonnym, wymagającym kompleksowej pielęgnacji (ochrony przed słońcem, odpowiedniego dawkowania Atredermu, stosowania dodatkowych kosmetyków i czasem nawet diety!).

Po trzecie – zmniejszenie rozszerzonych porów po kuracji Atredermem u niektórych będzie wyraźnie widoczne, u innych niestety może nic nie wskórać.

GENIALNA MASECZKA NA ROZSZERZONE PORY!
WYGLĄDA JAK JAJKO-PISANKA!

Maseczka na rozszerzone pory cena
Maseczka na rozszerzone pory – SKLEP

Atrederm – zaskórniki

Lek może okazać się świetnym sposobem na zaskórniki – zarówno te zamknięte, jak i otwarte.

Lek oczyszcza dogłębnie pory skórne, usuwa i złuszcza martwe komórki naskórka. Zalecana, miesięczna, solidna kuracja może pomóc uporać się z problemem zaskórników i jest wyjątkowo skuteczna oraz zdecydowanie bezpieczniejsza dla organizmu od stosowania doustnych retinoidów (np. Izoteku).

Jednak jak to zwykle bywa – może pomóc, ale nie musi, a powrót zaskórników po dłuższym czasie odstawienia Atredermu może być nieunikniony.

Atrederm – zmarszczki

Okazuje się, że efektem ubocznym stosowania Atredermu (i retinoidów w ogóle) jest zmniejszenie bądź spłycenie istniejących zmarszczek.

Jak to działa?

Lek nie tylko złuszcza i wygładza skórę, ale także pobudza jej odnowę. Jednak tak jak w przypadku walki o nieskazitelnie gładką cerę ze zmniejszonymi porami, tak i tu proces zmniejszenia zmarszczek jest dość długotrwały. Poza tym jest stosowany przez wiele osób w formie profilaktyki przeciwzmarszczkowej w formie kuracji zapobiegawczej przedwczesnemu starzeniu się.

MASECZKA RÓŻANA – PŁATEK RÓŻY SKÓRZE SŁUŻY I ODMŁADZA O 10 LAT!

Maseczka różana opinie
Maseczka różana- SKLEP

Atrederm zaskórniki

Na skróty
Data
Tytuł
Atrederm
Ocena
51star1star1star1star1star