Zadbaj o swoją kondycję fizyczną latem

Zadbaj o kondycję fizyczną latem

Choć mogłoby się wydawać, że lato sprzyja dbaniu o kondycję fizyczną, to jednak podczas upałów niekoniecznie mamy ochotę na zwiększenie wysiłku oraz podjęcie nowych wyzwań. W jaki sposób zadbać o swoją sylwetkę oraz samopoczucie w czasie ciepłych miesięcy? Podpowiadamy!

Podczas wysokich temperatur najlepszy basen lub jezioro

W naszym klimacie długotrwałe upały zdarzają się rzadko. Najczęściej gorąco dokucza nam przez kilka dni, by następnie ustąpić nieco mniej uciążliwej pogodzie. Dlatego podczas wysokich temperatur najlepiej skupić się na aktywności w wodzie. Orzeźwiająca woda nie tylko przyjemnie chłodzi organizm, ale także pozwala na spalanie nadmiarowych kalorii. Ponadto woda ma właściwości masujące, zwłaszcza podczas pływania, dzięki czemu pięknie modeluje sylwetkę.

Warto zaznaczyć, że w Polsce dość popularne są zbiorniki wodne z zagospodarowanymi kąpieliskami – nawet w granicach dużych miast. Alternatywą dla jezior mogą być odkryte pływalnie, równie atrakcyjne podczas upałów.

Co robić podczas deszczu?

O ile ochłodzenie latem nie przeszkadza w uprawianiu sportu, a nawet sprzyja niektórym rodzajom aktywności, o tyle deszcz nie należy do przyjemności, nawet kiedy jest ciepło. Podczas deszczowych dni można jednak zawsze pójść do siłowni czy na zorganizowane zajęcia pod dachem. Warto również pomyśleć o formach aktywności nadających się do realizacji w domu. To może być rower stacjonarny, różnego rodzaju ćwiczenia, ale także intymne chwile z partnerem czy partnerką. W przypadku tych ostatnich dla zwiększenia wysiłku można wypróbować bardziej angażujące pozycje albo erotyczne zabawki, np. takie jak fleshlights. Oczywiście jest to zawsze kwestia wyboru i dopasowania do upodobań partnerów.

Chłodniejsze dni sprzyjają wielu formom ruchu

Kiedy upały słabną, ale na zewnątrz nie szaleją letnie burze czy gwałtowne ulewy, pogoda robi się wręcz wymarzona do uprawiania różnego rodzaju sportów. Latem można korzystać w pełni z jazdy na rowerze, z joggingu, nordic walkingu czy po prostu ze spacerów.

Świetnie sprawdzają się także zajęcia sportowe organizowane na łonie przyrody: joga, zumba czy pilates, a także wiele innych.

A może spróbować czegoś zupełnie nowego?

Lato sprzyja również podejmowaniu nowych wyzwań, także sportowych. Urlop, dłuższe dni oraz większa chęć do wyjścia poza mury budynków skłania nas często do poszukiwania ciekawych dyscyplin sportu. Świetnym sposobem na spróbowanie czegoś nowego może być na przykład tandemowy skok spadochronowy. Obecnie wiele niedużych, kameralnych lotnisk organizuje tego rodzaju atrakcje. Żeby skoczyć tandemowo z 4 tysięcy metrów, nie trzeba odznaczać się szczególną sprawnością fizyczną. Oczywiście ogólny stan zdrowia musi być dobry, ale skokowi takiemu nie przeszkadzają nawet niektóre choroby przewlekłe. Przed podjęciem decyzji w takim przypadku trzeba zawsze skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Szereg możliwości daje również woda. Nad morzem można spróbować windsurfingu czy kitesurfingu (sprawdź najlepsze miejsca na uprawianie tego sportu), natomiast słodkowodne zbiorniki i rozliczne rzeki pozwalają na zapoznanie się z kajakarstwem, a także żeglarstwem czy paddlingiem. Paddling jest stosunkowo mało jeszcze znanym w Polsce sportem – polega na pływaniu na specjalnej, dużej, pompowanej desce. Po napompowaniu staje się sztywna, ale przed wypełnieniem jej powietrzem, spakowana zajmuje bardzo mało miejsca. Dzięki temu można ją swobodnie przewieźć w bagażniku samochodu, a nawet motocyklem czy rowerem.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE