Piękna opalenizna przez całe lato i długo, długo po sezonie urlopowym? Odpowiednia pielęgnacja skóry przed opalaniem jak i po kąpielach słonecznych pomoże uzyskać pożądany, lekko brązowy odcień skóry bez podrażnień. Sprawdź co robić, by opalenizna było efektowna i zdrowa.
Jak pielęgnować skórę przed opalaniem?
Wysokiej jakości kosmetyk z filtrem – to absolutna podstawa każdej kąpieli słonecznej. Dobrze, jeśli filtr będzie dostosowany do typu karnacji tak, by chronił skórę przed oparzeniem i równocześnie nie sprawił, że skóra nie będzie tak samo blada jak przed opalaniem. Wyjątkowo bladolicy powinni zakupić krem z filtrem SPF 50+, natomiast u osób dobrze tolerujących słońce wystarczy SPF 30+.
Suplementacja przed wyjazdem – najbardziej popularnym preparatem zapewniającym trwałą opaleniznę jest beta-karoten w tabletkach/kapsułkach. Warto zaopatrzyć się w niego na miesiąc przed opalaniem i systematycznie zażywać. Beta-karoten sprawdzi się zwłaszcza u osób, które mają problem z nierównomierną opalenizną i skłonnością do szybkiego „spiekania raka”. Dobrym wyjściem jest również wzbogacenie diety o produkty w kolorze pomarańczowym, żółtym i czerwonym: to prawdziwa bomba karotenoidów i prowitaminy A.
Peeling – masaż kosmetykiem z drobinkami złuszczającymi sprawi, że skóra będzie gładka i doskonale przygotowana na słoneczne sesje. Zwróć uwagę na miejsca tj. łokcie, kolana i stopy, które zawsze stają się bardziej brązowe niż reszta ciała – stąd peelingowanie bardziej zrogowaciałych partii ciała jest uzasadnione. Świetnym rozwiązaniem będzie naturalny peeling z kawy, cukru lub z soli. Po peelingu koniecznie solidnie nawilż skórę ulubionym kosmetykiem – w ten sposób uzyskasz pożądany efekt gładkości i regeneracji.
Nawilżanie skóry – systematyczne stosowanie kosmetyków nawilżających i natłuszczających skórę sprawi, że ta o wiele lepiej zniesie opalanie. Unikniesz w ten sposób gwałtownego przesuszenia i łuszczenia się skóry, które pojawia się niemal zawsze. Zwróć uwagę na skład i konsystencję produktu: o wiele przyjemniej używa się kosmetyk, który szybko się wchłania, nie zostawia uczucia lepkości i ma naturalny, przyjazny skład.
Pielęgnacja skóry po opalaniu
Natłuszczanie i nawilżanie – by uniknąć efektu przesuszonej skorupy po opalaniu, smaruj skórę ciała i twarzy codziennie preparatami nawilżającymi i natłuszczającymi. Świetnie sprawdzą się kosmetyki z dodatkiem naturalnych olei tj. olej z awokado, olej makadamia czy olej arganowy. Codzienne natłuszczanie skóry ciała zapobiegnie powstawaniu swędzących placów i łuszczeniu się skóry, która po kąpielach słonecznych lubi „bronić się” i dawać znak, że potrzebuje wody.
Nawadnianie organizmu – po intensywnych sesjach na słońcu należy zwiększyć podaż wody. Mile widziana jest nie tylko woda, ale również zupy, szejki i zielone koktajle bogate w antyoksydanty. Włącz do codziennej suplementacji olej z wiesiołka – znakomicie nawadnia i natłuszcza organizm od środka oraz sprawia, że cera staje się gładsza i jędrniejsza.
Peeling – gdy skóra dojdzie już do siebie po opalaniu (nie będzie zaczerwieniona, podrażniona i łuszcząca się) warto zastosować peeling do ciała. Polecamy peelingi drobnoziarniste, które nie poszarpią delikatnego naskórka, a tym bardziej nie „zdrapią” opalenizny. Zamiast tego wygładzą, złuszczą martwy naskórek i umożliwią efektywniejsze działanie kosmetyków nawilżających i regenerujących.
Kosmetyki przedłużające efekt opalenizny – to najczęściej oliwki i balsamy zawierające niewielką ilość środka samoopalającego, D-panthenol i witaminę E. Świetnie sprawdzi się również masło kakaowe, które znakomicie natłuszcza skórę i podkreśla opaleniznę. Kolejnym produktem dającym piękny odcień skórze będzie czysty olej z nasion marchwi – jest bogaty w witaminy, minerały i … naprawdę barwi skórę, dlatego stosuj go z rozwagą! Niektóre kosmetyki do ciała po opalaniu zawierają drobinki miki, dzięki czemu skóra pięknie mieni się w promieniach słońca – będą idealne na imprezę!
#współpraca
Brak komentarzy