Rzęsy na pasku czy kępki?

Rzęsy na pasku czy kępki?
Wiele kobiet marzy o długich, gęstych i ciemnych rzęsach, które tworzą efektowny wachlarz na powiekach. Jednakże, te aspiracje często pozostają nieosiągalne, gdyż naturalna długość i gęstość rzęs są predyspozycjami, na które mało mamy wpływu, a nawet najbardziej zaawansowane odżywki rzadko potrafią przekształcić nasze naturalne atuty. Mascary, mimo obietnice producentów o spektakularnych efektach, zwykle nie przynoszą rewolucji w wyglądzie rzęs ani nie potrafią zwiększyć ich ilości. Alternatywą, która pomoże zrealizować marzenie o perfekcyjnych rzęsach, jest aplikacja sztucznych rzęs, co pozwala uzyskać pożądany efekt każdego dnia.

Wybór odpowiednich sztucznych rzęs

Na rynku istnieją dwie główne metody aplikacji sztucznych rzęs w domu: rzęsy na pasku oraz rzęsy w formie kępek. Ostateczny wybór zależy od osobistych upodobań, okoliczności, zdolności aplikacji i pożądanego rezultatu. Salony kosmetyczne oferują bardziej zaawansowane techniki, takie jak metoda 1:1 czy laminowanie rzęs, ale też oferują tradycyjne metody dla efektu natychmiastowego wydłużenia – idealne dla osób stawiających pierwsze kroki w zakładaniu sztucznych rzęs.

Zalety i wady rzęs na pasku

Rzęsy na pasku są cenone przede wszystkim za łatwość aplikacji – wystarczy namoczyć pasek w kleju i przyłożyć go do powieki. To doskonała opcja dla początkujących. Wybór gotowych efektów jest również szerszy w porównaniu do kępek, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie do oczekiwanego rezultatu. Minusem może być jednak ich sztuczny wygląd – rzęsy na pasku są bardziej widoczne i mogą nie dawać naturalnego efektu. Mimo to, przy ciemniejszym makijażu i wieczorowych wyjściach mogą lepiej komponować się z intensywnym lookiem. Jednak należy pamiętać, że rzęsy na pasku mogą mieć ograniczoną trwałość, a ich krawędzie czasem mogą odstawać. Jako startowy zestaw polecamy Starter Kit od Ardell, który zawiera rzęsy, aplikator i klej.

Zalety i wady kępek rzęs

Kępki rzęs pozwalają na większą kontrolę nad efektem końcowym i mogą wyglądać bardzo naturalnie. Można nimi stworzyć zarówno subtelny, jak i bardzo intensywny efekt, dostosowując ilość, długość oraz grubość kępek. Główną wadą jest czasochłonność aplikacji – uzupełnienie pełnego zestawu może zająć od 15 do 30 minut, w zależności od doświadczenia aplikującego. Mimo to, efekt końcowy może być oszałamiający. Jako opcję dla początkujących polecamy delikatne kępki o długości 8 milimetrów marki Clavier.

Jak przykleić kępki rzęs?

Osiągnięcie naturalnie wyglądającego, pełnego wachlarza rzęs zaczyna się od zrozumienia, jak zmieniają się ich długości na powiece. Dostrzeżenie tej różnorodności ułatwi dobór odpowiednich rozmiarów kępek. Aby dodać gęstości i delikatnie wydłużyć linie rzęs, możesz użyć kępek o długościach 8mm, 10mm i 12mm, układając je od wewnętrznego kącika oka. Nie musisz inwestować w wiele pakietów – wybierz zestaw wielodługościowy, na przykład od Clavier. Teraz przejdźmy do procesu aplikacji.

 1. Zacznij od zebrania niezbędnych narzędzi, takich jak klej do rzęs, pęseta, aplikator do dociskania rzęs i tusz. Pracuj zawsze na jedno oko naraz.
 2. Nałóż tusz na rzęsy w tradycyjny sposób.
 3. Wyłóż niewielką ilość kleju na grzbiet dłoni i pozwól mu nieco zgęstnieć.
 4. Używając pęsety z delikatnymi, zaokrąglonymi końcami, delikatnie oddziel pierwszą kępkę – najlepiej o średniej długości.
 5. Zanurz końcówkę kępki w kleju, po czym lekko ją potrząśnij, by klej się przyczepił.
 6. Aplikuj kępkę na naturalne rzęsy, zaczynając od środka powieki – ta technika ułatwi rozmieszczenie pozostałych rozmiarów.
 7. Po umieszczeniu, delikatnie dociskaj kępkę, upewniając się, że jest równo nałożona.
 8. Kontynuuj aplikację pozostałych kępek, nie trzymając się ścisłego wzoru długości – naturalne rzęsy także są nierównomierne.
 9. Po umieszczeniu wszystkich kępek, delikatnie dociskaj całość aplikatorem.
 10. Poczekaj, aż klej stanie się niewidoczny, co sygnalizuje, że dobrze zaschnął.
 11. Jeśli to konieczne, dodatkowo potuszuj rzęsy na końcu.

Dzięki tej technice uzyskasz efekt gęstych i naturalnie wyglądających rzęs, dopasowanych do kształtu i stylu twojego oka. Najlepsze rzęsy na pasku oraz kępki rzęs znajdziesz w drogerii internetowej Innsi.

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE