Jakie zapięcie w kolczykach wybrać?

Jakie zapięcie do kolczyków?

Podczas wybierania zapięcia w kolczykach warto wziąć pod uwagę wygodę noszenia, bezpieczeństwo i trwałość. Oto kilka popularnych rodzajów zapięć do kolczyków.

Sztyfty zabezpieczone motylkiem

Ten rodzaj zapięcia to tradycyjne sztyfty kolczykowe z metalową podkładką, które są zabezpieczone dodatkową plastikową nakrętką w kształcie motyla. Nakrętka pomaga utrzymać kolczyk na miejscu i chroni przed przypadkowym wypadnięciem.

To jedne z najbardziej popularnych i wygodnych zapięć, nazywanych również wkrętkami. Składają się z cienkiego drucika, który jest wprowadzany do przekłucia w uchu, a następnie zabezpieczany małą zatyczką. Zatyczka może być wykonana z tego samego materiału co kolczyk lub z silikonu. Ten rodzaj zapięcia jest często używany w małych, delikatnych kolczykach, aby eksponować tylko biżuterię, a nie zapięcie. Jest również spotykany w większych kolczykach okrągłych lub wiszących, ponieważ zapewnia solidne trzymanie ozdoby. Przewagą zatyczki jest jej dyskretne schowanie się za uchem, dzięki czemu staje się niewidoczna.

Zatrzask

Zatrzaski to bardziej zaawansowane zapięcia, które zapewniają większą stabilność kolczyków. Ten rodzaj zabezpieczenia składa się z zagiętego sztyftu z wcięciem oraz wbudowanego nawiasu. Po przeprowadzeniu sztyftu przez ucho, blokuje się on po drugiej stronie kolczyka w specjalnym wyżłobieniu. Kiedy poprawnie założysz kolczyk, usłyszysz charakterystyczne kliknięcie, co daje pewność, że jest on bezpieczny i dobrze umocowany.

Ten rodzaj zapięcia jest często stosowany w bardziej ekskluzywnych kolczykach zazwyczaj ze złota. Sprawdź ofertę złotych kolczyków z tym rodzajem zapięcia na stronie https://bluetopaz.com.pl/bizuteria-zlota-c-12.html.

Haczyki

Haczyki czyli bigiel ze sztyftem otwartym to zapięcie w formie małego haka, który składa się z cienkiego, dłuższego i zagiętego drucika, który jest wprowadzany przez przekłucie w uchu i utrzymuje kolczyk na miejscu. Haczyki są popularne w kolczykach wiszących ponieważ dodają im ruchu i elegancji.

Ten rodzaj zapięcia nie posiada dodatkowego zabezpieczenia. Jest uniwersalny, ponieważ można delikatnie wygiąć drucik, dopasowując go do kształtu ucha. Jest również bardzo łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu. Niestety, ze względu na brak dodatkowego zabezpieczenia, istnieje ryzyko zgubienia kolczyka, dlatego nie zaleca się korzystanie z tego rodzaju zapięcia, gdy planujemy intensywniejsze aktywności sportowe.

Co to jest bigiel w kolczyku?

Bigiel w kolczyku to rodzaj zapięcia, które składa się z cienkiego, długiego i zagiętego drucika. Jest to popularne zapięcie stosowane w kolczykach, zwłaszcza w kolczykach wiszących.

Bigiel ma formę elastycznego ucha, który przekłada się przez dziurkę w uchu. Zwykle jest wygięty w taki sposób, aby utrzymać kolczyk na miejscu. Jednym końcem bigla jest sztyft, który przechodzi przez przekłucie w uchu, podczas gdy drugi końcówka jest bardziej elastyczna i dopasowuje się do kształtu ucha, zapewniając trzymanie kolczyka.

Jak zapiąć kolczyki?

Ważne jest, aby bigiel był odpowiednio wygięty, aby zapewnić stabilność kolczyka i uniknąć przypadkowego wypadnięcia. Kolczyki z biglami są często łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, a także oferują pewne trzymanie kolczyka. Są popularne ze względu na swój prosty design i wygodę noszenia.

Zapięcie angielskie

Kolczyki z angielskim zapięciem to popularna forma zapięcia stosowana w tradycyjnych kolczykach. 

Jak założyć kolczyki z angielskim zapięciem?

Angielskie zapięcie składa się z cienkiego pręcika, który przechodzi przez przekłucie w uchu, a następnie jest zgięty lub zablokowany na tyłach kolczyka. Ten rodzaj zapięcia zapewnia pewne trzymanie kolczyka, jednocześnie umożliwiając łatwe zakładanie i zdejmowanie.

W kolczykach z angielskim zapięciem pręcik zazwyczaj jest wystarczająco długi, aby zapewnić stabilność i uniknąć przypadkowego wypadnięcia kolczyka. Często są one stosowane w prostych, klasycznych kolczykach, takich jak kuleczki, cyrkonie lub małe kamienie.

Ważne jest, aby upewnić się, że pręcik jest dobrze wygięty lub zabezpieczony, aby zapobiec wypadnięciu kolczyka. Jeśli kolczyki są stosowane regularnie, warto od czasu do czasu sprawdzić zapięcie i upewnić się, że jest ono w dobrym stanie.

Z jakim zapięciem kolczyki dla dzieci?

Kolczyki z angielskim zapięciem są popularne ze względu na swoją prostotę, wygodę i niezawodność. Są to popularne wybory zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapoznaj się z ofertą na najpopularniejsze modele kolczyków dla dzieci takich jak: złote kolczyki z angielskim zapięciem dla dzieci, kolczyki z angielskim zapięciem dla dzieci, srebrne kolczyki z angielskim zapięciem dla dzieci, złote kolczyki z angielskim zapięciem 585, kolczyki z zapięciem francuskim w sklepie jubilerskim online https://bluetopaz.com.pl/.

Podczas wyboru zapięcia warto wziąć pod uwagę swoje preferencje i styl noszenia kolczyków, a także komfort i bezpieczeństwo. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skonsultować się z jubilerem lub specjalistą od piercingu, którzy mogą doradzić odpowiednie zapięcie dla konkretnego rodzaju kolczyków i Twoich potrzeb.

[materiał zewnętrzny]

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE