Tajemnicza mikstura oczyszczająca, oczyszczanie organizmu – internet obfituje w różnego rodzaju oczyszczające dobrocie. „Wyleczą, rozwiążą problem, poczujesz się lepiej!”… Czego to ludzie nie wymyślą? Czy może rzeczywiście jest to remedium na wszystko?

Mikstura oczyszczająca – lek?

Nie, mikstura oczyszczająca nie jest lekiem. Stosuje się ją raczej w celu profilaktyki schorzeń przewodu pokarmowego: kamicy, chorób żołądka, trzustki, dwunastnicy i dróg żółciowych. Pomaga również w usuwaniu kamieni kałowych, których może być nawet 8-15 kg u dorosłej osoby (wg Tombaka)!

Toksyny w organizmie

Toksyny dostają się do organizmu przez przewód pokarmowy (zanieczyszczona woda, wysoko przetworzone jedznie), a właściwie przez nadżerki. Czym są nadżerki? Są to niewidoczne gołym okiem mikrourazy nabłonka jelitowego, które łatwo wykrywa się w badaniu histopatologicznym. Toksyny przedostają się do przewodu pokarmowego i gromadzą się w śluzie (śluz patologiczny), który zalega w jelitach.

Mikstura oczyszczająca cytryna

Mikstura oczyszczająca – działanie

Mikstura oczyszczająca oczyszcza przewód pokarmowy z patologicznego śluzu, który zalega w jelitach i powoduje zaburzenia wchłaniania witamin i substancji mineralnych. Ponadto mikstura oczyszczająca systematycznie likwiduje nadżerki powstające w przewodzie pokarmowym. Usprawnia ona w ten sposób działanie układu pokarmowego. Mikstura również działa pozytywnie na skórę, poprawiając jej jędrność i sprężystość. Włosy nabierają blasku a paznokcie stają się mocniejsze i wygładzone.

Aloes do picia
Cytryna oczyszczanie organizmuSok z cytryny oczyszczanie

Mikstura oczyszczająca Słoneckiego – składniki

Składniki mikstury oczyszczającej:

 • Sok z aloesu – wodny roztwór soku z aloesu wykazuje działanie łagodzące i kojące nadżerki przewodu pokarmowego i zapobiega powstawaniu nowych mikrouszkodzeń nabłonka jelitowego. Ponadto sok z aloesu jest znany z działania ogólnoustrojowego – od pozytywnego wpływu na układ odpornościowy zacząwszy, a skończywszy na właściwościach nawilżających i wygładzających skórę.
 • Olej/oliwa z oliwek – oliwa z oliwek słynie z działania oczyszczającego przewód pokarmowy oraz ze swojego pozytywnego wpływu na kondycję włosów i suchej skóry. Olej łączy się z błoną śluzową przewodu pokarmowego i dzięki temu umożliwia wchłanianie pozostałych składników mikstury w dalszych odcinkach jelita.
 • Sok z cytryny – jego rewelacyjne działanie rozjaśniające i odmładzające skórę poznano dawno. Dodatkowo warto zaznaczyć, że sok z cytryny równie dobrze działa na jelita, rozpuszczając złogi śluzu i kamienie kałowe. Przyczynia się on także do oczyszczenia dróg żółciowych i trzustkowych.

Mikstura oczyszczająca Słoneckiego – przepis

Z podanych składników można otrzymać 30 ml mikstury:

 • 10 ml oliwy z oliwek/oleju
 • 10 ml rozcieńczonego soku z aloesu
 • 10 ml soku z cytryny

Składniki mikstury lekko wymieszać w naczyniu z ciemnego szkła lub naczyniu porcelanowym. Wypić na minimum pół godziny przed porannym posiłkiem.

Oliwa oczyszczanie organizmu

Olej w miksurze oczyszczającej

W zależności od dolegliwości można stosować 3 rodzaje olejów:

 1. oliwa z oliwek1 etap – kamica żółciowa, nadkwaśność, schorzenia żołądka/dwunastnicy. Ci, którzy nie cierpią na wymienione schorzenia, mogą pominąć ten etap
 2. olej kukurydziany2 etap – choroby trzustki/wątroby, podwyższony poziom cholesterolu. Ci, którzy nie cierpią na wymienione schorzenia, mogą pominąć ten etap.
 3. olej z winogron3 etap – przy braku wyższej wymienionych dolegliwości.
Oczyszczanie organizmu aloes
Oliwa z oliwek oczyszczanie jelit

Mikstura oczyszczająca Słoneckiego – dodatkowe informacje

 • Najważniejsza jest systematyczność w przyjmowaniu mikstury. Jedynie wtedy można liczyć na jakiekolwiek efekty.
 • Każdy z etapów spożywania mikstury powinien orientacyjnie trwać 3 miesiące, jednak można go wydłużać/skracać wedle swoich upodobań.
 • Miksturę można pić w zasadzie przez całe życie lub do ustąpienia objawów ze strony przewodu pokarmowego.
 • Miksturę mogą pić kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące piersią z zastrzeżeniem, by nie rozpoczynać kuracji po 6 miesiącu ciąży ze względu na możliwość wystąpienia silnych reakcji organizmu.
 • Miksturę mogą spożywać dzieci, jednak należy odpowiednio zmniejszyć ilość spożywanej mikstury w zależności od masy ciała dziecka: ¼ do 20 kg; ½ do 40 kg i ¾ do 60 kg.
 • Osoby uczulone na cytrusy bądź którykolwiek składnik mikstury bezwzględnie nie powinny decydować się na spożywanie mikstury.
 • Istnieje modyfikacja mikstury: zamiast soku z aloesu stosuje się sok z grejpfruta, jednak osoby przyjmujące leki powinny spożywać jednak rozcieńczony sok aloesowy, gdyż grejpfrut zaburza farmakokinetykę licznych leków i w efekcie osłabia ich działanie.
 • Nie zaleca się łączenia mikstury oczyszczającej z innymi formami oczyszczania organizmu (nawet picie na czczo wody z cytryną).

Mikstura oczyszczająca – skutki uboczne

 1. spadek masy ciała
 2. utrata apetytu
 3. bóle, zawroty głowy
 4. bóle brzucha
 5. wzdęcia

Przy wystąpieniu powyższych dolegliwości należy zmniejszyć dawkę!

Mikstura oczyszczająca skutki uboczne