Zakynthos – wakacje marzeń czyli greckie pamiętniki z wakacji

Zakynthos wakacje

Zakynthos – wakacje tam to krystalicznie czysta woda, przepyszne jedzenie, słynne żółwie Caretta Caretta i … huczne imprezy do białego rana! Hi Zante!

Zakynthos – wakacje marzeń

Nie ma co ukrywać – na wyspy greckie jeździ się po to, by zakosztować kąpieli w błękitach wód, skosztować najzdrowszej kuchni świata i wybyczyć się za wszystkie czasy. Wyspa Zakynthos przez Greków znana jest również jako „Zielona Wyspa”, a przez turystów zwana wyspą „Zakryntos” – przekornie, ze względu na koszmarnie kręte i wąskie drogi.

Mimo wszystko Zakynthos uroku odmówić nie można! Latem kwitnie tu przemysł turystyczny, a poza sezonem Grecy zajmują się uprawą winorośli, pędzeniem wina i produkcją jednej z najlepszych gatunkowo oliwy z oliwek. Pogoda na Zakynthos jest wyśmienita, choć czasem bywa naprawdę gorąco! Przykład? Lipiec, godzina 18:00, a na termometrze 38 stopni Celsjusza. I to w cieniu.

Rejs łódką, statkiem czy po prostu pójście nad morze i patrzenie w dal to sama przyjemność i … ulga dla wymęczonych pracą oczu. Natomiast leżenie plackiem na wodzie to po prostu czysta błogość. Przyjemna cisza, przeczysta woda, długie i leniwe kąpiele totalnie relaksują i sprawiają, że czas w Grecji płynie … inaczej.

Nic dziwnego, że Grecy sami się w tym zatracają ;).

Zakynthos

Zakynthos wakacje

Zakynthos wakacje 2014

Zakynthos woda

Zakynthos wakacje

Zakynthos – wakacje i żółwie Caretta Caretta

W okolicy Zakynthos słynna jest również bezludna Wyspa Żółwia, która autentycznie przypomina … żółwia. I nie bez kozery!

Żółwie Caretta Caretta stanowią wizytówkę i prawdziwą atrakcję Zakynthos. Wcale nietrudno je spotkać w wodzie, czy nawet z nimi popływać. Niestety żółwie Caretta Caretta to gatunek zagrożony. Dlatego turyści muszą stosować się do pewnych zasad tj. zakaz przebywania na plażach między wschodem a zachodem słońca (dotyczy to również samolotów!), śmiecenia na plażach czy … pomagania żółwikom w przedostawaniu się do wody.

Ci, którym nie udało się zobaczyć żółwika, mogą zadowolić się zakupem koszulki z żółwikiem bądź żółwimi maskotkami.

Jak widać na załączonych obrazkach, Zakynthos – wakacje tam to prawdziwa uczta dla oczu!

Zakynthos żólwie

Zakynthos Caretta Caretta

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (2)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE