Wybielanie zębów węglem i olejem kokosowym (blog, forum i opinie) – przepis, efekty i cena

Wybielanie zębów węglem

Wybielanie zębów węglem to idealny sposób na tanie, szybkie i skuteczne wybielanie zębów. Poznaj przepis i efekty jakie daje wybielanie zębów węglem aktywnym i olejem kokosowym. Czytaj dalej nasz blog, zapoznaj się z komentarzami z forum i poznaj opinie o wybielaniu zębów węglem aktywnym!

Węgiel aktywny i jego działanie na zęby

Jak węgiel aktywny działa na zęby? Działanie węgla aktywnego na zęby skupia się przede wszystkim na delikatnym i naturalnym wybielaniu powierzchni zębów. Węgiel aktywny doskonale absorbuje i usuwa przebarwienia oraz osad na zębach oraz z przestrzeni międzyzębowych. Świetnie radzi sobie z żółtym oraz białym nalotem na zębach oraz plamami z wina, papierosów czy mocno barwiących owoców takich jak wiśnie. Co ciekawe sam nie daje efektu czarnych zębów – węgiel aktywny daje się idealnie wypłukać z jamy ustnej bez pozostawiania czarnego osadu.

Czy węgiel aktywny wybielający zęby odświeża oddech?

Oprócz efektu wybielającego węgiel aktywny świetnie radzi sobie z nieprzyjemnym zapachem z ust. Jest polecany przy problemach z halitozą, nieświeżym zapachem z ust spowodowanym przez czosnek, cebulę i śledzie. Można go z powodzeniem stosować przy problemie nieprzyjemnego oddechu spowodowanego przez kamień nazębny. Do tego węgiel aktywny działa pochłaniająco na nieprzyjemny zapach papierosów z ust, dlatego jest polecany palaczom.

Jak stosować wybielanie zębów węglem?

Węgiel aktywny wybielający zęby można stosować na parę sposobów. Każdy z nich jest skuteczny i każdy z nich daje efekt bielszych zębów. Poniżej przedstawiamy sposoby na to jak stosować wybielanie zębów węglem aktywnym.

Sproszkowany węgiel aktywny SOLO

Najpopularniejszy to stosowanie węgla na zęby jako samodzielny preparat wybielajacy. Wystarczy niewielką ilość miałkiego węgla nanieść na szczoteczkę do mycia zębów. Następnie należy umyć zęby wykonując delikatne (!), okrężne ruchy szczoteczką. Nie wolno węglem mocno szorować zębów – może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia szkliwa i powstania nadwrażliwości zębów.

Jaki węgiel aktywny wybrać?

Popularny jest zarówno węgiel aktywny dostępny w aptece jak i węgiel aktywny, który można kupić on-line. Sklep z węglem aktywnym oferuje węgiel aktywny do wybielania zębów w połączeniu z glinką bentonitową, miętą pieprzową i skórką z pomarańczy. To połączenie jest znacznie lepsze niż sam węgiel i sprawia, że efekty wybielające węgla są znacznie lepsze.

Wybielanie zębów węglem aktywnym forum
Wybielanie zębów węglem aktywnym forum – fot. wieczniemloda.com

Wybielanie zębów węglem aktywnym i olejem kokosowym

Część osób miesza węgiel aktywny z olejem kokosowym ze względu na parę czynników. Pierwszym z nich jest nadanie lepszego poślizgu na zębach dla węgla. Poza tym olej kokosowy jest naturalnym buforem i chroni bezpośrednie działanie węgla aktywnego na szkliwo. Olej kokosowy jest też często stosowany jako składnik do płukania jamy ustnej olejem – co samo w sobie również ma działanie wybielające zęby. Ostatni ważny aspekt dla którego prowadzi się wybielanie zębów węglem i olejem kokosowym jest fakt, iż ten olej jako jeden z nielicznych olei posiada właściwości antybakteryjne.

Wybielanie zębów węglem i sodą

Efekty wybielania zębów węglem i sodą z pewnością są bardziej zauważalne niż wybielanie samym węglem. Soda jest znanym środkiem wybielającym, który doskonale sprawdza się przy wybielaniu plam, czyszczeniu armatury łazienkowej czy pochłanianiu zapachów. Dlatego część osób stosujących węgiel wybielający zęby dodaje do niego szczyptę sody oczyszczonej by wzmocnić efekt białych zębów.

Natomiast soda jest bardzo drastycznym materiałem wybielającym, który wyjątkowo uszkadza szkliwo i powoduje zwiększeni wrażliwości zębów. Dlatego wybielanie zębów węglem i sodą lepiej by było traktowane jako krótkotrwały eksperyment urodowy niż codzienna praktyka wybielająca zęby.

Wybielanie zębów węglem – cena

Wybielanie zębów węglem to chyba najtańsza opcja wybielania zębów. Poza tym węgiel aktywny jest szeroko dostępny dla każdego i nie istnieją szczególne przeciwwskazania do jego stosowania. Dlaczego wybielanie zębów węglem jest tanie i się opłaca? Porównajmy!

 • zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym: 100 – 500 zł i więcej/1 zabieg,
 • węgiel aktywny w tabletkach: ok. 10 zł/20 tabletek,
 • węgiel aktywny w kapsułkach: ok. 6 zł/20 kapsułek,
 • węgiel aktywny w proszku: ok. 50 zł/pudełko 30g (!),  wystarczające na ponad pół roku codziennego wybielania zębów! Dodatkowo po osiągnięciu wymarzonej bieli możesz używać węgla co 3 dzień, co jest super ekonomiczne!

Nie trzeba być matematycznym geniuszem żeby zobaczyć, że wybielanie zębów węglem kosztuje grosze. Cena węgla aktywnego wybielającego zęby różni się w zależności od producenta i składu produktu. Często cena węgla jest też adekwatna do jakości i dodatków (np. olejków eterycznych lub ekstraktów roślinnych).

Wybielanie zębów węglem
Wybielanie zębów węglem – fot. wieczniemloda.com

Domowe sposoby na białe zęby

Ciężko sobie wyobrazić bardziej naturalne wybielanie zębów niż wybielanie zębów węglem. Oczywiście istnieją jeszcze inne naturalne sposoby wybielania zębów, które udało się nam znaleźć w odmętach internetu, na różnego rodzaju forum, przeszukując niejeden blog o wybielaniu zębów oraz opinie i komentarze użytkowników.

 • SODA OCZYSZCZONA – Wybielanie zębów sodą oczyszczoną jest drastyczne, uszkadza szkliwo i prowadzi do nadwrażliwości zębów. Natomiast mimo wielu ostrzeżeń – węgiel aktywny i soda oczyszczona to nadal często stosowany sposób na bielsze zęby. My zdecydowanie nie polecamy tego rozwiązania z obawy przed nabawieniem się poważnych problemów z jamą ustną. Za to soda oczyszczona wyśmienicie sprawdzi się jako domowa mikrodermabrazja.
 • SKÓRKA OD BANANA – Czy wybiela zęby? Można próbować, ale to jest mało skuteczne. No i prowadzi do szybkiego reagowania odruchem wymiotnym na banana. Wybielanie zębów skórką od banana mało kto praktykuje i stosowane jest raczej jako eksperyment kosmetyczny niż „terapia wybielająca zęby” na serio.
 • ROZDROBNIONE ORZECHY WŁOSKIE – Zdrowiej jest zjeść orzechy niż nacierać nimi zęby! Peeling szkliwa orzechami to zdecydowanie zły pomysł, który z wybielaniem zębów nie ma nic wspólnego. Poza tym paczka orzechów kosztuje krocie, a same orzechy bardzo lubią uczulać.
 • ROZTWÓR OCTU I WODY – Ciężko powiedzieć, czy wybiela, bo to jest tak okropne, że od razu leci się do toalety. Wybielanie zębów octem i wodą to jedna wielka pomyłka, a octowy roztwór sprawdzi się w czyszczeniu kamienia i osadu w łazience, a nie w jamie ustnej.
 • ROZTWÓR SOKU Z CYTRYNY – Kwas cytrynowy zmiękcza szkliwo, zęby będą częściej atakowane przez próchnicę. Nawet picie wody z sokiem z cytryny należy wykonywać przez słomkę. Dlatego celowe i świadome płukanie jamy ustnej sokiem z cytryny to fundowanie sobie problemów z uzębieniem.

Absolutnie każde ww. rozwiązanie nie jest tak skuteczne i bezpieczne jak wybielanie węglem aktywnym! W porównaniu do domowych sposobów na bielsze zęby wybielanie zębów węglem wydaje się być jak najbardziej racjonalne.

Jakie efekty daje wybielanie zębów węglem?

Efekty wybielania zębów węglem aktywnym pojawiają się już po pierwszym użyciu. Z dnia na dzień stosowanie węgla aktywnego daje świetne rezultaty i wybielanie zębów już o parę tonów!

Zęby dzień po dniu stają się wyraźnie czystsze – dotyczy to również powierzchni między zębowych. Doskonale zmikronizowany węgiel wciśnie się w każdą szczelinę i zaabsorbuje nieczystości jak i przebarwienia po kawie, herbacie czy winie.

Nie martw się – zęby i dziąsła nie będą czarne! Po wypłukaniu jamy ustnej wodą nic nie zostanie!

Wybielanie zębów węglem jest świetne dla osób palących papierosy – nie dość, że wybieli zęby, to węgiel zaabsorbuje nieprzyjemny zapach papierosa, który utrzymuje się w jamie ustnej nawet na długo po rzuceniu palenia!

Wybielanie węglem sprawdzi się też genialnie

u osób cierpiących na halitozę (nieprzyjemny zapach z ust).

Wybielanie zębów węglem aktywnym i olejem kokosowym
Wybielanie zębów węglem aktywnym i olejem kokosowym

Czy wybielanie zębów węglem jest bezpieczne?

To czy wybielanie zębów węglem aktywnym jest bezpieczne budzi dużo wątpliwości i dyskusji. Lekarze stomatolodzy podchodzą z dużą rezerwą do tej domowej metody wybielania zębów. Uważa się, że węgiel aktywny potrafi uszkodzić szkliwo i doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Do tego sam proces wcierania węgla często jest prowadzony w sposób agresywny, drastyczny i może spowodować krwawienie z dziąseł. Istnieją również podejrzenia, że węgiel aktywny może zaburzać naturalną florę jamy ustnej, doprowadzając do rozwoju próchnicy. Dlatego zaleca się by wybielanie zębów węglem prowadzone było „z głową” i nie stało się jedynym remedium i sposobem na przebarwienia na zębach.

Wybielanie zębów węglem aktywnym – opinie z forum

Oto jakie opinie posiada wybielanie zębów węglem aktywnym. Przeglądając pierwsze lepsze forum dot. wybielania zębów można wyciągnąć poniższe wnioski:

 1. Węgiel nie jest sam w sobie szkodliwy – jest w 100% naturalny i organiczny. Szkodzi niewłaściwe posługiwanie się węglem (ostre szorowanie zębów i słabe rozdrobnienie węgla) oraz kupowanie węgla z niepewnego źródła.
 2. Węgiel wybielający zęby jest też bezpieczny dla szkliwa –  nie zawiera kwasów owocowych, fluoru, sztucznych barwników ani substancji utleniających.
 3. Węgla wybielającego zęby mogą używać dzieci – w każdym wieku! Do tego wybielanie zębów węglem aktywnym jest bezpieczne dla kobiet w ciąży.
 4. Wybielanie węglem aktywnym jest bezpieczne – nawet w przypadku połknięcia nic się nie dzieje.
 5. Wybielanie węglem jest dobrym sposobem dla osób, które nie chcą lub boją się wybielania u dentysty i wstydzą się swojego problemu z nieświeżym oddechem, kamieniem na zębach.
 6. To także świetna metoda dla osób, które nie mają czasu na dojazdy do dentysty, czekanie na wizytę i dostosowywanie swojego grafiku.

Dlatego wybielanie zębów węglem to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu!

Gdzie kupić węgiel wybielający zęby?

Zapraszamy do naszego SKLEPU – 100% naturalny węgiel do wybielania zębów! To w pełni oryginalny produkt, który zyskał uznanie użytkowników na całym świecie. Węgiel aktywny wybielający zęby posiada dodatek glinki bentonitowej oraz skórki pomarańczowej, dzięki czemu produkt znakomicie usuwa osad nazębny i odświeża oddech. Znajdziesz u nas również profesjonalne paski wybielające zęby!

OSZCZĘDZAJ! W ZESTAWACH WYBIELAJĄCYCH TANIEJ!

Wybielanie zębów węglem aktywnym
Wybielanie zębów węglem aktywnym – fot. wieczniemloda.com

Wybielanie zębów węglem krok po kroku – podsumowanie

Jakie opinie ma wybielanie zębów węglem?

Wybielanie zębów węglem aktywnym to bardzo popularna i szybka metoda wybielania zębów. Osoby, które zdecydowały się na taki rodzaj wybielania zębów doceniają metodę węglową za naturalność, szybkość działania i faktyczny efekt bielszych zębów. Biel zębów zostaje zwykle poprawiona o 1-2 tony, nie daje efektu sztucznych i perłowych licówek. Do tego wybielanie zębów węglem aktywnym jest tanie w porównaniu do zabiegów wybielających w gabinecie stomatologicznym. Istnieje jednak grono osób, które wybielanie zębów węglem traktują jako metodę zbyt drastyczną, która uszkadza szkliwo. Dla części z nich węgiel nie zastąpi profesjonalnego podejścia stomatologa, a efekty wybielania węglem są za słabe w porównaniu do stosowania pasków wybielających zęby czy piaskowania zębów.

Co wybrać: węgiel aktywny czy pasta z węglem aktywnym?

Pasta z węglem aktywnym to prawdziwy bestseller i sprzedaje się jak świeże bułeczki. Natomiast to nic innego jak zwykła pasta z delikatną domieszką węgla. Do tego cena pasty z węglem aktywnym (różnych producentów) jest wygórowana w porównaniu do samodzielnego wymieszania węgla z własną, sprawdzoną pastą.

Dodatkowo żadna pasta z węglem aktywnym nie jest pastą leczniczą ani nie zapobiega powstawaniu próchnicy – większość z nich jest zarejestrowana jako kosmetyk. Jeśli więc nie chcesz dopuścić do powstania próchnicy – polecamy stosowanie leczniczej pasty z fluorem z dodatkiem sproszkowanego węgla aktywnego, który kupisz osobno.

Jaki jest przepis na wybielanie zębów węglem aktywnym?

Najprostsza metoda to zakup węgla aktywnego do wybielania zębów on-line. Dość duże opakowanie nie przekracza ceny 50 zł i wystarczy na strasznie długo (nawet na rok stosowania!). Taki węgiel jest idealnie sproszkowany, nie zawiera grudek ani bryłek, które źle roztarte mogłyby poważnie zaszkodzić szkliwu. Przepis na wybielanie zębów węglem aktywnym jest ultra-prosty. Węgiel aktywny wybielający zęby należy nałożyć w niewielkiej ilości na szczoteczkę do zębów – do tego wystarcza zwykle zaledwie muśnięcie szczoteczki proszkiem. Część osób miesza węgiel aktywny z olejem kokosowym i tworzy domową, naturalną czarną pastę wybielającą zęby. Powstałą pastę należy delikatnie wcierać w zęby – często praktykuje się również zostawienie pasty na zębach na 1-2 minuty. Po solidnym wypłukaniu ust wodą powinien być widoczny pierwszy efekt w postaci bielszych i oczyszczonych z osadu zębów.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (4)

 • To chyba jakiś nowy produkt, bo bardzo sie zrobiło o nim głośno. W każdym razie węgiel to zdecydowanie fajny produkt do domowego wybielania :)

 • Gojda 6 lat temu Odpowiedz

  czesc witam Cie !!!! SODA OCZYSZCZONA to alkaiczny produkt i absolutnie " Wybielanie zębów sodą kuchenną NIE jest drastyczne, NIE uszkadza szkliwa i NIE prowadzi do nadwrażliwości zębów " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Wrecz przeciwnie : nie uzywam wcale chemicznej pasty do zebow, a od 5 lat jedynie myje zeby wlasnie soda oczyszczona z dodatkiem oleju kokosowego oraz kropelki eterycznego olejku mietowego – jama ustna : zeby i dziasla sa zdrowe ,zeby wyraznie bielsze ,szkliuwo lsniace – a o drastycznosci nie ma mowy, bo jak wspomnialam ,soda to alkaiczny srodek i przede wszystkim wyrownuje ph czy to w jamie ustnej czy w organizmie ( jesli spozywamy ja w odpowiednich proporcjach z woda i cytryna czy miodem ).A wegiel oczywiscie jak najbardziej ,zachwalam – tak samo jak sode – czy w higienie jamy ustnej czy skory ,wlosow oraz domowych porzadkach :) FAJNY BLOG !pozdrawiam serdecznie Gojda

 • Ola 6 lat temu Odpowiedz

  Zawsze bałam się spróbować tej metody ale po przeczytaniu chyba się zdecyduję :)

 • […] UNIWERSALNA MASECZKA Z WĘGLA AKTYWNEGO – NA ZASKÓRNIKI, TRĄDZIK I DO WYBIELANIA ZĘBÓW! […]

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE