Wózki wielofunkcyjne dla dzieci i niemowląt – wybieramy najlepszy wózek!

Wózki wielofunkcyjne gdzie kupić

Wózki wielofunkcyjne to popularne wózki 2w1, czyli połączenie gondoli niemowlęcej ze „spacerówką” dla starszego dziecka. Które z nich są godne uwagi i na co zwrócić szczególną ostrożność kupując swój pierwszy wózek? Poniżej cenne wskazówki, bez których nie obędzie się żaden rodzic (a zwłaszcza rodzic pierwszego dziecka!).

Pierwszy wózek dla dziecka – opinie

Kupując pierwszy wózek warto kierować się sprawdzonymi opiniami zaczerpniętymi najlepiej u najbliższych znajomych, którzy już przerabiali temat zakupu pierwszego wózka. Takie cenne uwagi są jak najbardziej pożądane i przede wszystkim szczere – nie są podyktowane chęcią zysku czy reklamy. Nie działają również drażniąco jak „porady cioci, babci czy teściowej” (co potrafi skutecznie zniechęcić młodych rodziców grubo przed zakupem). Dlatego przed zakupem swojego pierwszego wózka warto odświeżyć stare znajomości i zorientować się w zakresie cen, funkcjonalności i …. wpadek, przez które przeszli inni rodzice!

Wspólna decyzja rodziców

Warto, by zakup pierwszego wózka odbył się w obecności obojga rodziców. W kwestii wózka warto iść na kompromisy – w końcu nie tylko mama będzie chodzić na spacery z maleństwem, ale również tata. Nic nie zastąpi również osobistej „jazdy próbnej” rodzica wózkiem – tylko w ten sposób można sprawdzić wygodę prowadzenia, zwrotność wózka, jego gabaryty i funkcjonalność.

Ile waży dobry wózek dla dziecka?

Wózek wielofunkcyjny potrafi ważyć naprawdę dużo, a wózki 2w1 ważą zdecydowanie więcej niż tradycyjne, lekkie spacerówki. Jest to podyktowane funkcjonalnością wózka oraz większą liczbą elementów konstrukcyjnych. Dobrze, by wózek ważył ok 10 kg – najlżejsze modele wózka ważą z reguły ok 6-7 kg, co jest hiper-lekką wagą lekką wśród wózków wielofunkcyjnych!

Koła wózka 2w1

Jednym z ważniejszych elementów wózka dla dziecka są koła. To one decydują o skrętności i zwrotności całego produktu jak i o komforcie użytkowania wózka. Najpopularniejsze koła to koła żelowe lub koła pompowane, które amortyzują wstrząsy oraz nie dodają zbytniej wagi gabarytowej całemu wózkowi. Ważny jest również nie sam materiał, z którego zbudowane są koła, ale również ich wielkość. Większe koła poradzą sobie zdecydowanie lepiej przy spacerach na terenach grząskich (np. piasek) czy na nierównej drodze. Będą również bardziej praktyczne przy jeździe typowo miejskiej (np. po uliczkach z „kocimi łbami”). Pamiętajmy również o blokadzie na koła, dzięki której wózek nie zrobi psikusa i nie odjedzie zmęczonemu rodzicowi sprzed nosa!

Wózek wielofunkcyjny z dużą gondolą

Duża gondola dla dziecka wydaje się być niekomfortowa w użytkowaniu dla rodzica, ale są to tylko pozory. Gondola nie ma wpływu na prowadzenie się wózka! Za to wózek z dużą gondolą sprawdzi się zwłaszcza zimą, gdy dziecko jest owinięte w parę warstw ubrań, przykryte kocykiem czy kołderką – wtedy nawet z najmniejszej kruszynki potrafi zrobić się okrągła „kuleczka”, którą ciężko jest zmieścić do małej gondoli. Poza tym duża gondola daje dodatkowe miejsce na awaryjnego pampersa czy chusteczki – coś, co trzeba mieć pod ręką na spacerach.

Jak złożyć wózek dla dziecka?

Pierwsze składanie wózka to z reguły stres dla rodziców – w końcu chodzi o bezpieczeństwo dziecka oraz fakt, by wózka nie uszkodzić. Czasem zdarza się, że ładnie wyglądający wózek sprawia wiele problemów ze złożeniem i już na tym etapie rodzice decydują o zwrocie wózka do sklepu. Dlatego przed zakupem warto zapytać sprzedawcę o możliwość montażu wózka na miejscu. Warto również dopytać, jak złożyć wózek szybko i sprawnie – niektóre modele można złożyć zaledwie jednym ruchem, bez szarpania się z wózkiem i bez pomocy drugiej osoby!

Wózki wielofunkcyjne z akcesoriami

Firmy produkujące wózki wielofunkcyjne dbają, by to właśnie ich wózek był najlepszy! Jak? Dodają do niego masę niezbędnych akcesoriów, które ułatwiają życie spacerowiczom małym i dużym. Jako standard w wózku znajdzie się zawsze:

  • parasolka ochronna przed słońcem,
  • siatka ochraniająca przed owadami (komarami i pszczołami) – moskitiera,
  • folia ochronna na deszcz z okienkiem dla dziecka,
  • uchwyt na kubek/butelkę dla rodzica,
  • torba na akcesoria z suwakiem.

Tak naprawdę nic więcej na spacer nie jest potrzebne, a lepiej zaopatrzone wózki posiadają zazwyczaj komplet w/w akcesoriów. Wózki wielofunkcyjne w sklepie Bobowózki w większości w ogromnej większości posiadają wszystkie gadżety ułatwiające spacery, dzięki czemu każde wyjście z dzieckiem staje się samą przyjemnością!

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE