Wiosenna dekoracja stołu – Jak przygotować wiosenną dekorację stołu za pomocą kwiatów?

Wiosenna dekoracja stołu

Początek wiosny to fantastyczny okres, w którym odradza i rozwija się przyroda. Czas ten zwykle wiąże się również z ogromnymi zmianami w naszych domach, kiedy to chcemy nie tylko gruntowanie posprzątać i odświeżyć mieszkania po zimie, ale także przeprowadzić niewielkie zmiany. Dla przykładu może to być wiosenna, kwiatowa dekoracja, która zmieni ogólną aranżację całego wnętrza. Do przygotowania kwiatowego wystroju najlepiej wykorzystać stół, gdyż jest to jeden z kulminacyjnych punktów każdego pomieszczenia. W tym artykule omówimy więc kilka pomysłów, jak stworzyć oryginalną dekorację stołu, która wprowadzi do każdego domu wiosenny nastrój.

Kwiatowe aranżacje na stole

Wiosna to rewelacyjny czas na stworzenie efektownej aranżacji na stole, gdyż w tym okresie na rynku sprzedażowym pojawia się wiele kwiatów sezonowych, takich jak tulipany, hiacynty, narcyzy oraz forsycje. Roślinki te staną się nie tylko idealnym uzupełnieniem każdego stołu, ale także dodadzą uroku i pięknego zapachu. Kwiatowa aranżacja to także doskonały sposób na wyrażenie swojej kreatywności. Jest to również idealny sposób na stworzenie przytulnej, rodzinnej i ciepłej atmosfery. Warto pamiętać, że wiosenna dekoracja to także nieodzowny element każdego przyjęcia, który z pewnością zachwyci wszystkich gości. Jeśli jednak tworzymy aranżację pod domową imprezę, należy robić to tak, aby kwiaty nie przeszkadzały w rozmowach czy przy podawaniu jedzenia, a także były w miarę proporcjonalne do rozmiaru stołu.

Jasne, pastelowe kolory przywołaniem wiosny

Wybierając kwiaty do wiosennej dekoracji stołu, warto postawić na jasne, pastelowe kolory. Barwy typu biel, żółć, róż, jasnoniebieski czy jasny zielony to świetny pomysł na stworzenie wiosennego klimatu w każdym pomieszczeniu. Są to również kolory, które zwykle doskonale współgrają z jasnymi zastawami stołowymi i pasują do większości obrusów oraz bieżników. Aby uzyskać bardziej interesujący i złożony efekt, warto zdecydować się na obłędnie prezentującą się aranżację złożoną z kilku gatunków kwiatów. Nie oznacza to jednak, że dekoracja z jednego rodzaju roślinki będzie gorsza w efekcie – czasem mniej znaczy więcej, a minimalizm pasuje do większości wnętrz.

Wyjątkowe dodatki kluczem w całej dekoracji

Mimo iż same kwiaty to już przepiękna, żywa i pachnąca dekoracja w każdym wnętrzu, warto również pomyśleć o stylowych dodatkach do dekoracji stołu. W tym celu można wykorzystać świeczki, których zadaniem będzie stworzenie ciepłego i romantycznego klimatu. Mogą one zostać postawione w specjalnych lampionach, szklanych świecznikach lub też własnoręcznie wymalowanych słoiczkach. Ciekawym pomysłem będzie też dodanie figurek w kształcie zwierząt, na przykład motyli, które będą nawiązywać do wiosennej, budzącej się natury. Nie należy zapominać także o pastelowych kolorach wazonów, podstawek, czy barwnych serwetek. Nietuzinkowym pomysłem może być dodanie w wybranych miejscach wstążek i kokard. Kolorowe nakrycia stołowe to kolejny niebagatelny dodatek, który uzupełni całą aranżację, dodając jej ciepłego klimatu i elegancji.

Zbyt dużo na stole = chaos i bałagan

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na bogaty bukiet, czy też minimalistyczne roślinki świadczące o nadejściu wiosny, warto wiedzieć, że dekoracja powinna cieszyć przede wszystkim Ciebie i Twoich domowników. Nawet najokazalsza aranżacja nie powinna również przeszkadzać w życiu codziennym, które jest równie ważne, jak ciepła atmosfera i spokój rodziny. Czasem wystarczy niewielki dodatek na stole, aby poczuć wiosenny klimat – mogą to być kolorowe serwetki, kwiatowe obręcze na sztućce, czy też niewielka, pastelowa wiązanka na środku stołu.

 Zdjęcia: kwiaciarnia euroflorist.pl

Materiał zewnętrzny

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE