Wakacje w Bułgarii – porady, ciekawostki, ceny, opinie z wyjazdu do Bułgarii.  Jak nie dać się oszukać na wakacjach? Co warto wziąć na wakacje do Bułgarii?

Wakacje w Bułgarii porady

Kup parasol!

Za 1 leżak + 1 parasol zapłacisz na plaży 8 Lewów za dzień plażowania. To ok. 20 zł dziennie. Oczywiście nie dostaniesz na to paragonu, więc mogą Cię skasować 2-3 razy dziennie, przy każdorazowej zmianie warty „sierżantów plaży”.

Natomiast parasol plażowy kupiony na najbliższym straganie kosztował 12 Lewów, czyli z 27 zł. Przeliczając to na ilość dni, zdecydowanie bardziej opłaca się zakup parasola. Parę stów w kieszeni.

A TAK ROK TEMU BYŁO NA ZAKYNTHOS …

Uwaga, złodzieje!

Pilnuj się i bądź czujny! W Bułgarii jest mnóstwo złodziei i oszustów. Mało tego! To, że jesteś w hotelu 4*+ nie znaczy, że nawet … personel nie będzie Cię chciał bardzo brzydko oszukać.

Pilnuj ręczników, zgłaszaj KAŻDĄ usterkę, miej oczy dookoła głowy. Inaczej będzie Cię to słono kosztować.

Łap bikini!

W Bułgarii można kupić przepiękne bikini i kostiumy kąpielowe! Zazwyczaj są w kolorach dość krzykliwych i neonowych, które super podkreślają opaleniznę. Kółka, prążki, falbanki, frędzelki, marynarskie pasy – wszystko, czego dusza zapragnie.

W Polsce zdecydowanie nie mamy takiego wyboru. Ceny też są przyzwoite, więc warto, serio.

Wakacje w Bułgarii ceny

Wymień kasę!

Zdecydowanie bardziej opłaca się wymienić pieniądze w Bułgarii niż na lotnisku w Polsce. Po co ja to piszę, wszyscy to wiedzą. Niby takie oczywiste, ale oczywiście my nie przygotowaliśmy się na nadprogramowe wydatki i przepitoliliśmy w ten sposób blisko 500 zł!

Cóż. Człowiek uczy się całe życie, za gapiostwo się płaci! Damn fuck!

Kupuj pamiątki!

Różane kosmetyki i pamiątki kupisz taniej w … supermarketach niż w sklepach z pamiątkami czy na straganach. Różnice bywają naprawdę spore na dokładnie tych samych produktach.

Często funkcjonuje też model 3+1 gratis, więc jeśli np. wybieracie się na zakup torebek, to warto obkupić się w 1 sklepie i dostać coś extra.

Nie … lecz się!

… w Polsce! Przed wyjazdem koniecznie zaopatrz się w podstawowe leki w Polsce. Ceny leków w Bułgarii są horrendalnie wysokie.

Przykład?

Zwykłe tabletki na gardło, które w Polsce dostaniesz po ok. 7 zł, w Bułgarii kupisz po 25zł! Syrop na kaszel? Polska – 20 zł, Bułgaria – prawie 50 zł! Eh. Lepiej nie chorować.

Wakacje w Bułgarii opinie