TŁUSTA GRZYWKA zaraz po umyciu – są sposoby!

Tłusta grzywka zaraz po umyciu

Tłusta grzywka zaraz po umyciu włosów. Śmiechowy problem i sprawdzone sposoby na świeżą grzywkę. Tą na górze, rzecz jasna. Bez podtekstów :).

Tłusta grzywka zaraz po umyciu

Tłusta grzywka

„Idę umyć grzywkę”

„A to reszty włosów nie myjesz? Jak to tak?!”

[cisza]

„Na pewno chodzi Ci o grzywkę? Tą na górze czy na dole?”

[jeszcze więcej krępującej ciszy]

PRZETŁUSZCZAJĄCE SIĘ WŁOSY – SPOSOBY!

No, moi mili Państwo, to wcale nie jest takie śmieszne.

Problem znam jak własną kieszeń. A nie, przepraszam. Grzywkę. Tłusta grzywka to naprawdę mega, mega wkurzający temat. Potrafi być powodem drwin i irytujących żartów. Co robić, gdy wszystkie włosy są świeże, a ta nieszczęsna grzywka cały czas jest przetłuszczona? Albo przetłuszcza się jako pierwsza?

Przecież jej nie obetniesz.

Tłusta grzywka zaraz po umyciu

Tłusta grzywka – są sposoby!

 1. Wsuwka daje radę! Na noc zepnij grzywkę wsuwką. „Odizoluje” ona grzywkę od tłustego czoła i wydłuży świeżość grzywki. Równie dobrze sprawdza się opaska do włosów.
 2. Suchy szampon po raz 1! Suchy szampon potrafi uratować najbardziej sklapciałą fryzurę. Od biedy możesz go zastąpić zwykłym pudrem lub talkiem. SUCHY SZAMPON – EFEKTY PRZED I PO!
 3. Suchy szampon po raz 2! Od razu po umyciu grzywki spsikaj ją suchym szamponem. W ten sposób przedłużysz świeżość grzywki.
 4. Czesanie pod włos. Pomysł podpatrzony u mego mężczyzny. Parokrotne przeczesanie grzebieniem pod włos „napusza” grzywkę i włosy wyglądają na świeższe niż są w rzeczywistości.
 5. Mycie szczotki i grzebienia. Co najmniej raz w tygodniu warto odtłuścić i zdezynfekować akcesoria fryzjerskie. Działa, serio.
 6. Patrz, nie dotykaj! Ciągłe macanie grzywki i poprawianie włosów przyspiesza ich przetłuszczanie się. Łapy precz!
 7. Zmień krem! Tłusty krem=tłuste czoło. Postaw na lekki krem o konsystencji żelu i matujący puder bambusowy.
 8. A może dieta? Tłuste włosy to także efekt ciężkiej diety i zbyt małej ilości wypijanych płynów. Sprawdź, czy zaobserwujesz poprawę po 1-2 miesiącach jedzenia warzywek, rybek i piciu 1,5 litra wody dziennie.
 9. Maseczka z glinki. Raz w tygodniu warto zrobić maseczkę z glinki na skórę głowy. Wyreguluje pracę gruczołów łojowych. Cud-miód!
 10. Mycie … samej grzywki. Gdy wszystkie sposoby nie dają rady, po prostu umyj tą cholerną grzywkę i przestań się męczyć ;).

 

No i patrzcie – jedna tłusta grzywka, a tyle sposobów! Good luck!

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (4)

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE