Sportowe buty do ćwiczeń w domu – jakie wybrać?

Sportowe buty do cwiczen w domu

Sportowe buty do ćwiczeń w domu – czyli jakie buty wybrać do treningów przed TV? Poznaj 10 przykazań dobrych butów do ćwiczeń!

Sportowe buty do ćwiczeń w domu – ZASADY

Sportowe buty na wiosnę 2020r. – jakie powinny być i które nadają się do ćwiczeń w domu? Poznaj zasady, którymi zawsze warto się kierować przy wyborze butów do domowych treningów! Najważniejsza z nich brzmi …

Jeśli życie i zdrowie Ci miłe – NIGDY nie ćwicz w japonkach, baletkach ani w kapciach!

Jakie poza tym powinny być idealnie dobrane, sportowe buty?

 1. Lekkie i komfortowe w noszeniu – Tego nawet nie trzeba tłumaczyć! Jeśli czujesz potrzebę „obciążenia” nóg, zainwestuj w obciążniki na kostki. Natomiast buty do ćwiczeń w domu nie powinny ich zastępować. A jeszcze gorszym pomysłem jest ćwiczenie w … butach ortopedycznych.
 2. Przewiewne – Najnowsze technologie i ultra-lekkie materiały sprawią, że cała stopa będzie „oddychać”.  Strategie i dewizy oddychających butów stosują najlepsze marki sportowe: Nike, Reebok, Adidas, często są to technologie chronione patentami. Załóż właśnie takie buty, a nigdy nie będziesz chciał wrócić do innych!
 3. Odrobinę znoszone – Idealne buty do ćwiczeń w domu to takie, które są odrobinę wyrobione przez stopę, czyli założone kilka-kilkanaście razy. Pożegnaj się z obuwiem, które powoduje obtarcia, powstanie nagniotków, odcisków i odparzeń nawet przy krótkim spacerze. Takie buty przy domowych treningach to trauma dla stopy!
 4. Mają być jak druga skóra – Buty do ćwiczeń mają być tak wygodne, że zapomnisz zdjąć ich do snu. Nawet dłuższa drzemka w idealnie dobranych butach sprawi, że stopy nie będą opuchnięte, „zastane”, obolałe czy sztywne.
 5. Wygodne – Co z tego, że buty będą piękne, skoro wytrzymasz w nich max. 30 minut? Wygodne buty do ćwiczeń mogą Ci służyć nawet przez parę lat.
 6. Stabilne – Dobra, lekka, PŁASKA i wytrzymała podeszwa do podstawa komfortowych butów do ćwiczeń. Zrezygnuj ze „sztucznego obcasu” – to sprawdza się tylko do sesji na Instagramie, a nie, gdy planujesz domowe treningi na serio.
 7. Modne – W przypadku domowych treningów to kwestia drugorzędna, aczkolwiek dobrze by było czasem przenieść trening z domu na trening w parku. A wtedy istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Twoje buty będą zwracać na siebie uwagę nie tylko spacerowiczów, ale też innych sportowców. Albo … zwłaszcza sportowców, którzy na kwestie dobrze dobranego obuwia są bardzo wyczuleni :)

Sportowe buty do ćwiczeń w domu – trendy 2020r.

Jakie powinny być sportowe buty na wiosnę do ćwiczeń, które spiszą się też w codziennych stylizacjach? Poznaj szybki poradnik najnowszych trendów obuwniczych na nadchodzący sezon!

 1. Jednolity kolor obuwia (od podeszw po sznurówki) to absolutny must have. Taki look będzie prezentować się również wyjątkowo elegancko i będzie pasować do większości stylizacji (również tych biurowych!).
 2. Pastele i jasne, stonowane kolory dodadzą świeżości i młodzieńczości każdemu outfitowi. Szczególnie często na wybiegach gości pastelowy, delikatny róż oraz mięta.
 3. Wielokolorowość – czyli kochamy kolorowe ptaki! Im bardziej zwariowane, dziwaczne, kolorowe i pstrokate „adiki” – tym lepiej! Oczywiście do ćwiczeń w domu lepiej sprawdzą się modele bardziej klasyczne, bez cekin, ćwieków i wystających naszywek.
 4. Klasyka zawsze na czasie. Czarne i białe sportowe obuwie praktycznie nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego jeśli nie jesteś zwolennikiem zmieniania obuwia co sezon, zainwestuj w obuwie w tych 2 ponadczasowych kolorach.
 5. Oldschool. Jest wielki powrót do sentymentalnych lat 90-tych. A jak oldschool – to wygodne i wytrzymałe materiały oraz proste, praktyczne modele obuwia. Producenci obuwia wyszli modzie naprzeciw i stworzyli całe kolekcje obuwia wzorowanych na tych dostępnych w ubiegłych latach.
Sportowe buty do cwiczen w domu na wiosne

Sportowe buty na wiosnę – powrót oldschool! – Julia P, flickr.com

Zobacz nasze inne wpisy

Brak komentarzy

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE