Śmierdzące stopy to temat tabu i nikt nie lubi się do tego problemu przyznawać. Poznaj świetne sposoby na zabicie zapachu stóp. Każdych i u każdego.

Śmierdzące stopy – śmierdzący problem

Myślisz, że to takie śmieszne? A wcale śmieszne nie jest. Przykry zapach ze stóp to problem prawie co 3 osoby (!), która odwiedza aptekę. Niektórzy tak bardzo się wstydzą jak przy kupnie prezerwatyw czy środków na potencję, że podają karteczkę, na której są wypisane preparaty „dla dziadka”.

Szczerze? Nie ma się czego wstydzić. Nic co ludzkie, nie jest nam obce.

Poniżej sposoby na śmierdzące stopy, które nie dają żyć Tobie i otoczeniu.

Śmierdzące stopy – kąpiel do stóp

Śmierdzące stopy
Śmierdzące stopy
 • Do kąpieli do stóp użyj 1 z wyżej wymienionych olejków, nie 3 na raz. Chyba, że chcesz i lubisz.
 • Wszystkie wyżej wymienione składniki dodaj do 1,5 litra ciepłej wody.
 • Mocz stopy przez ok. 15 minut, 1-2 razy w tygodniu, po czym dokładnie(!) osusz.
 • Te olejki eteryczne możesz kupić w każdej aptece, koszt 1 olejku to ok. 6-10 zł. Starczą na bardzo długo.
 • Nie szalej z rodzajami soli – nie musi być to sól himalajska ani morska. Wystarczy ta, którą masz w kuchni.

Śmierdzące stopy – skarpetki i buty to podstawa!

 • Zmieniaj skarpety codziennie! Nie baw się w Al’a Bundiego – skarpetki to nie broń biologiczna! Niby to takie proste i oczywiste, a niektórzy … o tym zapominają.
 • 100% cotton! Noś tylko bawełniane, w których skóra stóp „będzie oddychać”. Skarpety za 3 zł za parę z bazarku mogą być tutaj problemem. A jego rozwiązanie? Kosz na śmieci!
 • Skórzane buty! Naturalna skóra jest bardziej przyjazna stopom niż sztuczna, w której stopy się kiszą. Dodaj do tego jeszcze wilgoć, ciepło i grzybica gotowa! Natomiast jeśli masz zwykłe „adidasy”, porządnie je wypierz w pralce w 30 stopniach (jeśli jesteś pewny, że się nie rozkleją).

Śmierdzące stopy skarpety

Śmierdzące stopy – soda, zasypka i spółka

 • Soda zdrowia doda! Niewielką ilością sody natrzyj suche stopy, po czym załóż skarpetki. Stopy będą cały dzień suche. Świetny patent dla osób pracujących fizycznie np. dla pracowników budowlanych. Tylko nie stosuj codziennie, by nie podrażnić skóry!
 • Zasypka dobra rzecz. Bardzo dobra jest ziołowa Alta (ok. 7zł) oraz oparty na kwasie bornym Antypot (ok. 6 zł). Świetna jest też przeciwgrzybicza Proftin-G i Proftin-M z olejkiem z drzewa herbacianego. Obie kosztują ok. 8 zł. Wszystkie ww. zasypki są dostępne w aptekach.
 • Psik, psik! Warto zaopatrzyć się w dezodorant do stóp i obuwia. Działa szybko i oszczędza wielu krępujących sytuacji, migiem odświeżysz stopy nawet na wizycie u znajomych.

Śmierdzące stopy – zasypka do stóp DIY

Zrób swoją zasypkę!

Do zwykłego talku dodaj kroplę olejku z drzewa herbacianego. I już! Masz świetną zasypkę przeciwgrzybiczą, która pochłania pot, aż miło.

Puder bambusowy z jedwabiem

Śmierdzące stopy – dbaj o paznokcie!

 • Obcinaj, przycinaj! Mało kto zdaje sobie sprawę, że brud za zapuszczonymi, zaniedbanymi paznokciami może być powodem przykrego zapachu ze stóp. Dlatego zawsze przycinaj równo paznokcie i wyszoruj je szczoteczką.
 • A może grzybica? Grzybica jest straszną chorobą, którą leczy się bardzo długo, zwłaszcza tą na paznokciach. Nie obędzie się bez wizyty u lekarza i kuracji tabletkami. Działaj szybko! Zwłaszcza, że zmiany grzybicze po prostu cuchną!

  Śmierdzące stopy – rybi pedicure?

Fantastyczną sprawą, która cieszy się OLBRZYMIĄ popularnością za granicą jest tzw. rybi pedicure. Stopy są po nim czyste, gładkie i pachnące.

Warunek zabiegu? Brak grzybicy i umyte stopy!

JAK WYGLĄDA FISH SPA? ILE TO KOSZTUJE?

Śmierdzące stopy zasypka

Na skróty
Śmierdzące stopy - niezawodne sposoby na zapach stóp Shreka!
Tytuł artykułu
Śmierdzące stopy - niezawodne sposoby na zapach stóp Shreka!
Krótki opis
Śmierdzące stopy to temat tabu i nikt nie lubi się do tego problemu przyznawać. Poznaj świetne sposoby na zabicie zapachu stóp. Każdych i u każdego.
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com