Skóra tłusta wolniej się starzeje? 3 ważne fakty!

Skóra tłusta wolniej się starzeje?

Skóra tłusta wolniej się starzeje – to fakt czy mit? Jeśli to fakt, to dlaczego tak jest? Dlaczego tłusta skóra ma mniej zmarszczek?

Dlaczego skóra tłusta wolniej się starzeje?

Skóra tłusta a starzenie – kwasy i retinoidy

Jak to jest z tą pielęgnacją skóry? Zauważmy, że skórze tłustej i z rozszerzonymi porami najczęściej zaleca się zabiegi z wykorzystaniem kwasów i retinoidów. Złuszczanie, stymulowanie do odnowy, szpikowanie skóry witaminą A zawsze było, jest i będzie postrzegane jako pielęgnacja skóry tłustej. Tak już się przyjęło i koniec.

Ale pamiętajmy, że stosowanie retinoidów i zabiegów kwasami są też znakomitą pielęgnacją przeciwzmarszczkową! Dlatego prawdopodobnie (!) skóra tłusta będzie starzeć się wolniej właśnie dzięki regularnemu stosowaniu złuszczania i retinolu.

Skóra tłusta starzenie

Skóra tłusta a starzenie – stany zapalne

Zarówno skóra tłusta jak i skóra sucha są bombardowane przez wolne rodniki w równym stopniu, więc teoretycznie powinny starzeć się podobnie. Ale tak nie jest. Wypryski są domeną skóry tłustej, a każdy z nich to stan zapalny. A stan zapalny to pożywka dla wolnych rodników, które niszczą skórę.

Dlatego trzeba tak dbać o skórę, by tych stanów zapalnych było jak najmniej! I wyleczyć je jak najszybciej. No i oczywiście jak najmniej wyciskać, skubać i dłubać. Nawet najpiękniejsza skóra z rozoranymi ranami wygląda na zaniedbaną i starszą niż jest w rzeczywistości.

Wniosek? Skóra tłusta jest grubsza niż skóra sucha, może starzeć się wolniej, ale jeśli towarzyszą jej zmiany zapalne, to zmarszczki pojawią się znacznie szybciej.

Skóra tłusta a starzenie – matowienie

Ciągłe matowienie skóry nie jest dobre dla skóry. Pamiętaj, że nakładając kolejną warstwę pudru – zapychasz skórę. Do tego produkty matujące często lubią wysuszać skórę. A sucha skóra to skóra bardziej podatna na zmarszczki. Dlatego postaraj się ograniczyć używanie pudru matującego jak najrzadziej.

Jak poznać, że przesadziłaś z matowieniem skóry? Po suchych skórkach na płatkach nosa i generalnie po łuszczącym się nosie. Wtedy najlepiej jest użyć peelingu enzymatycznego, maseczki nawilżającej i odstawić na jakiś czas wszystkie produkty matujące.

UWAGA! Jeśli naprawdę wkurza Ciebie świecenie się skóry,

rób 2 razy w tygodniu maseczkę z węgla aktywnego. DZIAŁA!

Na szczęście modna staje się pielęgnacja azjatycka, która nie znosi płaskiego matu i zakłada, że piękna skóra to skóra z lekkim efektem „glow” – lekko wilgotna, świecąca się i zdrowa!

Węgiel wybielający zęby efekty

Węgiel wybielający zęby efekty

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (3)

 • Anastasia 7 lat temu Odpowiedz

  dlatego ja nawilzam ile moge emolientami eloderm. Maja w soboe chyba wszystkie oleje tego swiata, balsam super nawilza, a krem aktywny lagodzi i koi moja naczynkowa cere. Bardzo sobie cenie.

 • Grażyna 7 lat temu Odpowiedz

  Mi to nic nie pomoże :( na jesień czeka mnie leczenie izotekiem ;(

 • ona 4 lata temu Odpowiedz

  Zgadzam się. Ja mam bardzo tłustą cerę i z jednej strony 0 zmarszczek (jestem już stara). Ale z drugiej non stop walczę z tą tłustością.

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE