Ściereczka z mikrofibry do twarzy – TWARZ NIE PODŁOGA

Ściereczka z mikrofibry

… ale skóra mikrofibrę lubi, oj lubi. Ale ściereczka z mikrofibry do mycia twarzy myje i czyści. Jak stosować ściereczkę z mikrofibry do oczyszczania twarzy?

Ściereczka z mikrofibry

Ściereczka z mikrofibry do twarzy

W ogóle ktoś, kto wpadł na pomysł stosowania ściereczki z mikrofibry do mycia twarzy jest po prostu genialny. Na co dzień ściereczka z mikrofibry jest używana do mycia okien, ścierania kurzu, czyszczenia różnego rodzaju sprzętu. Włókna mikrofibry wejdą w każdą szczelinę. Czemu więc nie miałyby oczyścić porów skóry?

Niby owszem – twarz nie podłoga, ale skóra czystość uwielbia. A skóra jeszcze bardziej docenia bycie oczyszczoną po całym dniu noszenia zapychającego pory makijażu (baza, podkład, puder, róż … wymieniać dalej?). Dobrze oczyszczona lepiej się regeneruje, jest dotleniona, odświeżona i w efekcie – młodsza.

Ściereczka z mikrofibry do mycia twarzy jest 600x tańszą wersją Clarisonica. Można uzyskać nią bardzo podobny efekty oczyszczenia skóry co w przypadku stosowania tego ekskluzywnego „kombajnu” do oczyszczania skóry. Ściereczka z mikrofibry nie kosztuje wiele (2-15 zł max), jest dostępna praktycznie wszędzie – od aukcji internetowych do supermarketów.

Ale ściereczka z mikrofibry nie jest dla każdego. Niestety.

Najważniejsze!

Kiedy NIE stosować ściereczki z mikrofibry do mycia twarzy?

 • gdy stosujesz retinoidy
 • gdy stosujesz mocne peelingi
 • gdy masz skórę wrażliwą
 • gdy masz skórę naczynkową
 • gdy masz skórę z ropnym trądzikiem

Ściereczka z mikrofibry do twarzy

Ściereczka z mikrofibry do twarzy – jak stosować?

 1. Przede wszystkim bądź delikatna! Ściereczka z mikrofibry jest bardzo zdradliwa. Praktycznie nie czuć włókien mikrofibry – nie są ostre, nie są twarde, ale to nie znaczy, że nie działają! Absolutnie nie używaj jej 2 razy dziennie – podrażnienie murowane.
 2. Do demakijażu – wraz z mleczkiem lub żelem do demakijażu. Świetnie sprawdza się do olejowego oczyszczania twarzy (metoda OCM). To, jak skóra jest zanieczyszczona makijażem … będziecie w szoku.
 3. Do mycia twarzy – zwłaszcza do mycia twarzy żelem oczyszczającym. Nie ma potrzeby stosowania żelów z drobinkami i granulkami złuszczającymi – zrobi to mikrofibra.
 4. Do masażu twarzy – na sucho, tuż po oczyszczeniu skóry twarzy, jako delikatny peeling złuszczający. Pomaga to w usunięciu denerwujących, suchych skórek.
 5. Pamiętaj o higienie! Pierz ściereczkę z mikrofibry tak często, jak tylko możesz. Jeśli nie – ściereczka stanie się siedliskiem bakterii i grzybów.

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (3)

 • studiokosmetykikielce 10 lat temu Odpowiedz

  Do delikatnego oczyszczenia skóry polecam peeling kawitacyjny. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda usuwająca podstawowe zanieczyszczenia za pomocą specjalnej szpatułki i ultradźwięków. Wystarczy taki zabieg przeprowadzić raz w miesiącu. Koszt naprawdę niewielki – myślę że w granicach 30zł. Twarz mamy jedną więc o nią dbajmy. Nie ufajmy jakimś magicznym ściereczkom.

 • masaż Kielce 9 lat temu Odpowiedz

  Ja polecam masaż twarzy – dobry, stary i skuteczny sposób na lekki peeling skóry, podniesienie jej owalu i ogólnie na poprawę wyglądu. Poczytajcie sobie : http://leczniczymasaz.blox.pl/html

  Tim's pecking away at a keyboard with a pencil through his teeth and he STILL is able to leave comments on blogs. I betcha you'll be back to racing on the track in no time!Gap's in the City so it makes sense!

Dodaj odpowiedź

0
  0
  TWOJE ZAMÓWIENIE