Rytuał Hammam (Turcja). Zabieg Hammam Spa – piękno dla twarzy i ciała

Rytuał Hammam

Rytuał Hammam jest jednym z tureckich sposobów na relaks ciała i ducha. Podobnie jak kąpiele borowinowe (Dalyan, Turcja) odświeża, odpręża i dokładnie oczyszcza ciało.

Rytuał Hammam – co to jest?

Rytuał Hammam jest zabiegiem oczyszczenia i odnowy ciała, przebiegającym w tureckich i marokańskich łaźniach. W zamierzchłych czasach łaźnie te stanowiły miejsce spotkań towarzyskich, a obecnie są główną atrakcją kosmetyczną dla turystów. W całej łaźni znajdują się krany z wodą ciepłą i zimną i „stół” do masażu,a sam wystrój jest egzotyczny, magiczny i nierzadko wytworny (głównie dzięki licznym mozaikom).

Rytuał Hammam Turcja
Hammam Turecki

Rytuał Hammam – zabieg

W trakcie zabiegu wykorzystuje się naturalne produkty do oczyszczania i masażu twarzy, takie jak: mydło Savon Noir, ginkę Rhassoul, olej arganowy. Ciało masuje się przy pomocy rękawicy Kessy. Zabieg składa się z 4 etapów.

Etap 1 – łaźnia parowa

Ciepło panujące w łaźni otwiera pory skórne. Skóra lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w kosmetykach, a sam proces oczyszczania przebiega znacznie skuteczniej.

Hammam w Polsce

Etap 2 – oczyszczanie Savon Noir i Kessą

Mydło Savon Noir jest produktem naturalnym, powstałym ze zmiażdżonych oliwek. Doskonale oczyszcza skórę i w połączeniu z wodą tworzy lekką pianę, która myje ciało. Dodatkowo podczas rytuału używa się rękawicy Kessa i przeprowadza się dokładny i relaksujący masaż całego ciała. Peeling Kessą i mydłem Savon Noir złuszcza, detoksykuje i poprawia krążenie. Po takim zabiegu skóra jest wygładzona, odświeżona i nabiera naturalnego blasku.

Etap 3 – oczyszczanie glinką Rhassoul

Glinka również jest produktem w 100% naturalnym. Wraz z wodą tworzy papkę, którą nakłada się na całe ciało. Glinka zawiera liczne minerały (magnez, cynk, krzem, żelazo, miedź), które odżywiają, ujędrniają i wygładzają skórę. Złuszczony naskórek i rozszerzone pory sprawiają, że substancje mineralne są wchłaniane skuteczniej, a toksyny, łój i pot usuwane są szybciej. Przeczytaj więcej o glinkach kosmetycznych…

Hammam marokańskie

Etap 4 – masaż olejkiem

Końcowym etapem jest masaż całego ciała naturalnym olejkiem – zazwyczaj jest to olej arganowy. Poza nim stosuje się również oliwę z oliwek, olej sezamowy lub olej ze słodkich migdałów. Masaż olejkiem ma na celu regenerację, głębokie odżywienie i wygładzenie skóry, a także odprężenie ciała i zmysłów. Często podczas takiego masażu leci relaksująca, delikatna muzyka, zapalane są świeczki, a w pomieszczeniu unosi się zapach aromatycznych olejków.

Zabieg Hammam w domu

Hammam można bez problemu przeprowadzić w domu. Do tego celu najlepiej zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria (rękawica Kessa) i kosmetyki (mydło Savon Noir, glinkę Rhassoul bądź jakąkolwiek inną glinkę, oliwę z oliwek/olej arganowy/olej migdałowy). Zabieg należy przeprowadzić najlepiej po gorącej kąpieli, na lekko wilgotnej skórze, w dzień wolny, by w całości skupić się na masażu i poddać się odprężeniu.

Hammam cena

Zobacz nasze inne wpisy

Komentarze (3)

Dodaj odpowiedź

0
    0
    TWOJE ZAMÓWIENIE