Rezygnacja z kremu na noc może być najlepszym, co zrobiłaś dla swojej skóry. Czym smarować twarz na noc? NICZYM! Dlaczego krem na noc jest niepotrzebny?

Rezygnacja z kremu na noc – co dzieje się nocą?

Nocą skóra intensywnie się regeneruje, zwłaszcza po północy. Sprzęga swoje największe siły i naprawia to, co wydarzyło się z nią w ciągu dnia. Czy w takim razie po co chcesz „przeszkadzać” jej kremem?

Oczywiście koncerny kosmetyczne wmawiają nam, że tego kremu potrzebujemy, bo przecież aktywne składniki najlepiej wnikają w skórę właśnie nocą. Czemu więc mamy nie zafundować skórze porządnej dawki smarowideł? Ano właśnie po to, by mieć STAŁY problem ze skórą – z jej przetłuszczaniem się, z zatkanymi porami, z szarą i ziemistą cerą. Wtedy najlepszym remedium jest … kupno kolejnego kremu.

DLACZEGO W OGÓLE KUPUJEMY KOSMETYKI?

Twoja skóra płacze, Twój portfel płacze, a koncern kosmetyczny się cieszy. Dałaś się nabrać!

Rezygnacja z kremu na noc
Rezygnacja z kremu na noc

Rezygnacja z kremu na noc – rozszerzone pory?

Zatykając skórę ciężkimi kremami skóra, a właściwie jej pory, mogą mieć zwiększoną skłonność do rozszerzania i zapychania (tak wyglądają rozszerzone pory). Dodaj do tego pot i sebum. Powstaje dla porów zabójcza mieszanka, która ulega utlenieniu i zaskórniki gotowe. A jak wiadomo, walka z rozszerzonymi porami i zaskórnikami to walka z wiatrakami. To jeden z powodów, żeby lepiej nie nakładać kremu na noc.

Dodatkowo bardzo dużo osób ma skłonności do walenia na skórę grubych warstw kremu kierując się zasadą – im więcej, tym lepiej. Hola! Nie dla skóry! Chcesz ją udusić?

Rezygnacja z kremu na noc – kolor skóry

Jeśli do tej pory używałaś kremu na noc i narzekałaś na szarą, ziemistą i niezdrową skórę – czas najwyższy na rezygnację z kremu na noc! Nic tak na nią nie podziała, jak odpoczynek po warstwie kosmetyków. Już po paru dniach Twoja skóra powinna odżyć, kolor będzie na 100% ładniejszy, świeższy. Skóra będzie promienieć.

I TO ZUPEŁNIE ZA DARMO I BEZ KREMU NA NOC!

Rezygnacja z kremu na noc – pryszcze?

Wracając do tematu rozszerzonych porów i pryszczy. To wspaniała baza do powstania pryszczy. Przyznajmy sobie szczerze – mało kto jest w stanie chodzić z wielkim, białym pryszczem na środku nosa, który aż krzyczy: „wyciśnij mnie!”. 

No to wyciskamy. Co dalej? Skóra wokół pryszcza podbiega krwią, pulsuje, tworzy się rana. Jeśli masz problemy z gojeniem się skóry po kolejnym wyciśnięciu pryszcza i usilnie ciągnie Cię do tego, by nałożyć na niego na noc grubą warstwę jakiegoś mazidła, to spróbuj tego … nie robić. Będziesz zaskoczona, jak skóra szybko i sprawnie się zregeneruje. Sama.

Strupki też bardzo szybko poodpadają.

BEZKREMOWE NOCE – JAK WYLECZYŁAM TRĄDZIK?

Rezygnacja z kremu na noc – przetłuszczanie się skóry

Dobra wiadomość dla skór wiecznie przetłuszczających się! Jeśli nie możesz opanować tłustości skóry, wszystko z Ciebie spływa, ciągle musisz pudrować twarz i latać z bibułkami matującymi – zrezygnuj z kremu na noc! Skóra powinna sama się uregulować i przetłuszczać … mniej.

Jeśli nie wierzysz – zrób na sobie eksperyment i daj skórze 2 tygodnie bez kremu na noc.

Porównaj, sprawdź, podziel się wnioskami.

 

Na skróty
Rezygnacja z kremu na noc - 5 ważnych powodów, dlaczego!
Tytuł artykułu
Rezygnacja z kremu na noc - 5 ważnych powodów, dlaczego!
Krótki opis
Rezygnacja z kremu na noc może być najlepszym, co zrobiłaś dla swojej skóry. Czym smarować twarz na noc? NICZYM! Dlaczego krem na noc jest niepotrzebny?
Autor artykułu
Strona
wieczniemloda.com